Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Depunerea declarațiilor la Fisc

Potrivit unui comunicat de presă, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița atrage atenția contribuabililor persoane juridice sau fizice, plătitori de salarii și de venituri asimilate salariilor, că au obligația de a calcula, reține și vira impozitul pe venitul persoanelor fizice, precum și de a depune Declarația privind obligațiile de plată la bugetul general consolidat-Formular 100, pînă la data de 25 septembrie 2009. «De la plata lunară a impozitului pe salarii, fac excepție contribuabilii persoane juridice plătitoare de impozit pe veniturile microintreprinderilor, asocierile fără personalitate juridică constituite între persoane fizice, precum și persoanele fizice care desfășoara activități independente» se menționează în informarea DGFP. De asemenea, excepție de la plata acestor obligații sînt și asociațiile și fundațiile sau alte entități fără scop patrimonial, cu excepția instituțiilor publice, care au ablogația depunerii semestrial.

22 Septembrie 2009, 09:23 (8167 vizualizări - 3 comentarii)

Comentariile cititorilor:


poisson d'avril:
(28 Septembrie 2009, 15:08)
Adelante, Adelante, ce incantata esti si cat de acord cu Geronimo. Sa intelegem ca te regasesti in comunicat? Poate la partea cu firmele cesionate? Altfel nu se scuza incantarea din bis-ul de la "geronimo" si dai de banuit. Nu de alta dar, vorba aia: "luati-va o camera":))
adelante:
(23 Septembrie 2009, 02:49)
aici sunt perfect de acord cu tine. geronimo, geronimo...
Geronimo: