Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

225-1

Mircea Geoană, la debutul campaniei electorale

«Propun să trimitem pensionarilor medicamentele prin poștă» (slideshow)

Invitat astăzi la Slobozia Slobozia la Conferința Județeană a PSD Ialomița Mircea Geoană a dat startul la campania electorală în județul nostru. În cinstea lui, organizația județeană a PSD a amplasat pe artera principală a orașului corturi de campanie care au împărțit baloane și fluturași. Cu două ore înainte de Conferință, Geoană s-a întîlnit cu peste 200 de pensionari transportați din toate colțurile județului. Întîlnirea a avut loc într-unul dintre saloanele pentru nunți de lux ale orașului. Mircea Geoană a ținut un discurs electoral de o jumătate de oră, făcînd referire la principalele probleme cu care se confruntă pensionarii și a declarat, printre altele, «pentru ca pensionarii să nu mai stea la coadă la farmacii, propun ca medicamentele compensate să ajungă la ei prin poștă». La final, cei 200 de pensionari au beneficiat, social-democratic, de o masă în (pe) cinstea candidaturii nou lansate.

24 Septembrie 2009, 11:42 (5557 vizualizări - 8 comentarii)

Comentariile cititorilor:


poisson d'avril:
(28 Septembrie 2009, 20:02)
Ei hai Geronimo, ca sari calul! Curiozitatea innascuta a femeilor tine de ochiul ei vigilent ce va lipseste voua, barbatilor. V-ati dori voi asa o curiozitate in vintre. Finetea detaliilor si capacitatea de perceptie a femeii tine de curiozitatea asta de a cerceta. Deci nu poti sa spui ca ar fi o caracteristica negativa si cu atat mai putin sa ne iei peste picior. In privinta articolului eu cred ca stiu de ce a venit missster Geoana sasaitul cu ideea asta mega geniala. Mi-am dat seama de intentiile sale ascunse cand am stat 30 min la coada la posta azi.Vrea sa-i termine fizic, asta e. Un pensionar care abia se taraia pe el ca sa nu mai zic de bastonul mai greu decat oscioarele lui, facea rand la aceeasi coada dupa o pensie care se tot plimba de la factor la ghiseu de vreo saptamana si nu mai reusea sa intre in posesia ei. Cum naiba vrea sa trimita prin posta medicamente domnul Geoana cand acestea vor circula in regim coletarie, pe care tot de la posta trebuie sa-l ridici. Iar daca la posta tot la coada stai , ba ca e pauza, ba ca nu stiu ce, e o tortura fizica egala cu statul la farmacie, deci se plimba bobul in idei ineficiente si de doi lei. Iar daca vrea dumnealui sa implementeze vre-un sistem de coletarie postala la domiciliu, ar trebui sa verifice tarifele in acest sens ale Postei Romane si eficienta acesteia. O solutie aruncata, sa fie dar care nu are nici logica, nici sens, nici eficienta. Tipic, ce poti sa ceri.
Geronimo:
(24 Septembrie 2009, 21:03)
Poate...dar curiozitatea innascuta a femeilor, este o cutuma...
adelante:
(24 Septembrie 2009, 20:32)
nu-mi doresc sa mor la fel cum curiozitatea nu poate fi caracterizata drept o cutuma.
Geronimo:
(24 Septembrie 2009, 20:29)
Curiosii mor repede, dar satisfacuti. Te invidiez.
adelante:
(24 Septembrie 2009, 20:15)
nu geronimo, nu-ti frinez entuziasmul citusi de putin. sint doar o persoana curioasa din fire.
Geronimo:
(24 Septembrie 2009, 20:11)
Nu..din pacate. A fost scrisa de bunica lui Tutankamon pentru Stalin, apoi a fost adaptata pentru Gheorghiu Dej. De ce imi franezi entuziasmul Espalda???
adelante:
(24 Septembrie 2009, 19:43)
ti-am spus ca te urmaresc. chiar iti apartine capodopera de mai sus? adica, poezia...
Geronimo: