Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Accidente auto

Marți, 22 seprembrie, în timp ce un tînăr în vîrstă de 22 ani, din Slobozia, conducea un autoturism spre Urziceni, nu s-a asigurat la efectuarea virajului la stînga pentru a schimba direcția de mers pe un drum agricol și a lovit o altă mașină ce efectua o depășire regulamentară. În urma impactului, ocupantul din dreapta a primului vehicul, un tînăr de 20 ani, a fost rănit. În aceeași zi, un alt șofer, în comuna Manasia, a accidentat un biciclist. Astfel, în timp ce tînărul de 20 ani conducea un autoturism pe o stradă laterală din comuna Manasia a acroșat cu partea stîngă față un biciclist care circula din sens opus și pătrunsese pe contrasens. În urma accidentului, biciclistul de 51 ani a suferit vătămări corporale, fiind transportat la un spital din Capitală.

24 Septembrie 2009, 06:42 (8762 vizualizări - 3 comentarii)

Comentariile cititorilor:


poisson d'avril:
(30 Septembrie 2009, 13:17)
pai fiecare cat poate, un simplu parinde deja poate face asta prin educatie. E drept ca mediul si vremurile sunt destul de "nocive", dar speranta nu trebuie pierduta. Nu trebuie sa mai spunem:"prostii" , la flyer-ele date pe strada, nici sa mai zapam pe telecomanda de la televizor cand dam de o emisiune cu caracter educativ. Atat cat este facut, putin ce-i drept, trebuie asimilat. Daca mergem pe premiza:"mare branza, oricum nu schimba nimic" tocmai aici gresim. Si cel mai mult gresim cand raspundem la agresiune in trafic cu agresiune. Gresim cand protejam prea mult copilul de efectele faptelor sale, cocolosindu-l si oferindu-i orice, ptr ca "are tata de unde".
Gigică:
(30 Septembrie 2009, 10:34)
Așa este... dar întrebarea este: facem noi ceva pentru a schimba caracterul românului?
poisson d'avril:
(29 Septembrie 2009, 07:02)
Multa inconstienta, neglijenta si teribilism pe sosea. Cauza principala a accinentelor de circulatie, deci in principiu aici e buba si aici trebuie lucrat cu proaspetii sau viitorii soferi. Degeaba inaspresc examenele daca in esenta caracterul romanului e acelasi.