Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Și la nivel local PSD trebuie să iasă de la guvernare»

Președintele PD-L, Cazacu Marinică

«Și la nivel local PSD trebuie să iasă de la guvernare»

Comentînd ultimele evenimente, respectiv demisiile miniștrilor PSD din Guvern, președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică a ținut să declare: «După cum am mai spus, oricum la nivel local Protocolul PSD-PD-L trebuia rupt mai demult. Acum, se impune chiar. O dată cu ieșirea miniștrilor PSD de la guvernare, și la nivel local PSD trebuie să iasă de la guvernare». Mai mult, întrebat fiind de o eventuală schimbare a prefectului Alecsandru Știucă, cunoscută fiind sorgintea social-democrată a reprezentantului Guvernului în teritoriu, Cazacu a declarat că «oficial, nu putem vorbi de o schimbare a prefectului. În particular însă, mi-aș dori schimbarea prefectului Știucă». La final, președintele democrat-liberalilor a adăugat că «în orice situație, ne vom alinia directivelor de la Centru».

1 Octombrie 2009, 09:51 (4080 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


irina:
(5 Octombrie 2009, 14:49)
sa se desfiinteze si postul de director resurse umae de la Spitalul Judetean
yuri:
(1 Octombrie 2009, 12:06)
gata! s-a stricat caruta. Sa vezi acum porcaiala...