Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gone in 38 minutes

Gone in 38 minutes

Joi, 1 octombrie, la orele 16,00, primarul Gabi Ionașcu a decis să-și alunge singur musca adusă de Băsescu de la București și așezată pe căciula sa. Primele sale cuvinte au fost «am discutat 38 de minute cu Traian Băsescu». Potrivit declarațiilor sale, «ce pot fi confirmate cu 4 martori», în cele 38 de minute Traian Băsescu nu i-a cerut nicio secundă sprijin pentru alegerile prezidențiale din noiembrie 2009. În schimb, primarul Gabi Ionașcu a cerut insistent președintelui să se implice în facilitarea transferului cinematografelor din Slobozia către autoritatea publică locală, precum și a sediului fostei unități militare și a Casei Armatei, dar și schimbarea rangului municipiului reședință de județ, recte orașul guvernat de Ionașcu. Pentru a pune capăt speculațiilor privind susținerea președintelui Băsescu în campania electorală, Gabi Ionașcu a declarat clar și răspicat: «am alte preferințe electorale decît președintele». Cît despre sărutul păcătos dat președintelui la ieșirea acestuia din baia de mulțime, primarul Gabi Ionașcu a ținut să precizeze că «a fost un gest pur formal și, de fapt, președintele a ținut să mă pupe la plecare».

1 Octombrie 2009, 14:26 (5221 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Geronimo:
(4 Octombrie 2009, 17:57)
Domnul primar este un domn. El nu poate consuma apa de la cismeaua din centrul orasului. Este sub demnitatea lui. Cat despre "preferintele lui electorale" sunt sigur ca de la un timp calca mult mai apasat pe piciorul drept. E atent cand paseste pentru ca ii e teama sa nu se impiedice. Desi cretin si impotent intelectual constientizeaza ce poveri cara pe umeri si ca, odata cazut, nu se mai poate ridica.
mircea:
(3 Octombrie 2009, 16:16)
nea primaru' care este...arata de parca ar fi baut apa de la ghiveta....
Geronimo:
(3 Octombrie 2009, 12:09)
Sunt dispus sa pun pariu ca pe incapabilul nostru administrator de oras, nu o sa-l apuce sfarsitul anului in psd. De altfel ar fi interesant de analizat cati din cei care l-au pupat in fund pe Ciuperca, vor incepe sa guste si dosul lui Cazacu. De saptamana viitoare am sa incep sa-i nominalizez...:)
adelante:
(3 Octombrie 2009, 05:47)
hai sa vorbim despre psd la trecut si sa vedem doar cum acest primar ar cam dori sa schimbe barcile. ca la slobozia, geronimo, doar e venetia, nu? :-)))
Geronimo:
(2 Octombrie 2009, 08:00)
Nu este vorba de asta. In spiritul comunist in care se scalda psd-ul, mogulii partidului au nevoie de o sala de conferinte in care sa intre toti lingaii, pupincuristii, ipocritii si fatalaii. Cum se pare ca nu le-a mers cu casa de cultura a sindicatelor, urmatoarea tinta ar fi cinematografele. Ne pare rau ca a disparut insulita de me mijlocul raului Ialomita, din dreptul cartierului Bora. Acel loc era mai nimerit pentru o sedinta cu pupaturi, cum le place organelor social-democratiei. Poate ne asculta Domnul si venea si o viitura. Ca la ce seceta se prefigureaza......
poisson d'avril:
(2 Octombrie 2009, 06:18)
Ridicol! De ce tine sa se scuze atat?Mai avea un pic si-si justifica si respiratiile per minut si in ce directie a rasuflat. Totusi ideea asta de a transfera cinematografele in grija autoritatilor locale mi se pare o tampenie. Pe tot ce pun mana autoritatile astea locale distrug. Nu zic ca le-a fi mai bine asa, ca sunt in paragina prin mai toata tara de cand cu cinematografele de la Mall insa in grija autoritatilor locale, cu aceleasi scuze si justificari de rigoare ,ajung a fi concesionate unor cluburi, baruri si alte asemenea activitati care nu-si iau locul, dar vorba aia ajuta la consolidarea bugetului local in loc sa putrezeasca degeaba. Pun pariu ca nu are in proiect vre-un centru ptr tineret, ptr persoane cu handicap sau unul de pregatire profesionala. Neee, ala necesita creier si investitie si bietul nu are.
Geronimo:
(1 Octombrie 2009, 21:58)
Of Doamne,ce primar modest avem. Cel mai mare om in stat a venit sa vorbeasca si a dorit sa-l pupe pe cel mai penibil primar cretin din Romania (dupa Vanghelie binenteles). De ar sti el ce inseamna "sarutul mortii" adresat de chelios, dupa ce a facut el praf un oras si a imbolnavit o populatie intreaga. El devine penibil, nu prin faptul ca s-a intalnit cu presedintele tarii, ceea ce mi se pare un gest normal si remarcabil, ci prin faptul ca isi cauta justificari pentru orice. Un om cu coloana si cu oo la vedere, este stapan pe el si pe gesturile sale. Gibonul nu are asa ceva.