Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Furt de energie electrică în Strachina

Furt de energie electrică în Strachina

Jandarmii au executat o acțiune pentru depistarea furturilor de energie electrică în cartierul Strachina din Tăndărei. În timpul raziei, au fost descoperite 11 locuințe ce aveau branșamente ilegale la rețeaua de energie eletrică. Celor depistați le-au fost întocmite dosare penale pentru furt de curent electric din rețeaua națională.

5 Octombrie 2009, 05:58 (8593 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


poisson d'avril:
(7 Octombrie 2009, 08:44)
E vina primarului, implicit a administratiei. Sa explic. Primaru nu a dat titlu de propietate pe teren, deci locuinta nu figureaza la cadastru, buletin nu au avut cum sa-si faca pe adresa, de aia nu au facut nici contract cu furnizorul de energie electrica si prin urmare s-au trezit in ilegalitate. Deci..e vina birocratiei, clar. Insa intentiile lor au fost bune, ei inregistrau chiar si kilowatii consumati, erau cinstiti pana in maduva oaselor. Nea Aurica de fiecare data cand aduna asa, mai multa energie (negativa), vre-un kil-doua, o transfera pe cocoasa raboj a Sulfinei, sefa cu incasatul. Aceasta la randul ei le inregistra in analele fesierilor si urechiuselor de puradei, plus bonus o injuratura sadea.Sa moara....sa faca si sa dreaga, na!Acum intrebare: Stim ca nenea statul roman e CAMPION la dat amenzi si la intocmit dosare penale. Problema care se pune este urmatoarea: Unde e preventia inainte de a safteli cu amenzi? Ce se face din punctul asta de vedere? Ce se face ptr a preveni reaparitia acestor situatii? Ca amenzile le platesc cati la suta, sistemul se incarca de hartoage si procese, dar problema in sine e aceeasi.
Geronimo:
(5 Octombrie 2009, 19:45)
Ei na...credeti ca o sa moara puradeii, cu jeep la poarta, de frig?...Pai cu ce o sa mai alimenteze ei casetofonu' ca sa asculte niste manele. Cantec de jale dupa actiunea jandarmilor: Alordei lua-mi-ati eczema/ Se cam nasoli problema/ Cand vazui pe stalp oraganu'/ iara altu-mi da bulanu'/Ce vina avui mai frate/ca bransamentu-i pe furate/Cel putin am fost smenar/ Si mi-am tras si un penal/ N-am ce bea si ce manca/ dar Salam e viata mea/ ...hic