Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Marian Bălan demisionează din PSD

Pentru a-l sprijini pe Sorin Oprescu în campanie

Marian Bălan demisionează din PSD

Pentru a susține candidatura doctorului Sorin Oprescu la Președinția României, fostul prefect Marian Bălan va demisiona din cadrul organizației PSD Ialomița. «Am decis să demisionez din PSD pentru a-mi susține prietenul în decizia sa de a candida la Președinția România. În primul rînd, dl doctor Oprescu îmi este prieten iar decizia domniei sale, de a candida la cea mai înaltă funcție din stat, consider că este deosebit de importantă» a comentat Marian Bălan. Luni, 5 octombrie 2009, Bălan își va înregistra demisia la sediul organizației PSD Ialomița, urmînd să ocupe funcția de «cordonator pentru județele Ialomița și Călărași al campaniei candidatului Sorin Oprescu».

5 Octombrie 2009, 09:37 (9778 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


vasya:
(16 Octombrie 2009, 12:37)
Unde a fost Marian Balan pana acum? O mare realizare de-a dumnelui a fost ridicarea la RANG de oras al comunelor Fierbinti si Amara, precum si a comunei Mega industrializata Cazanesti. Sa ne fie de bine.Cat despre demisie, trebuia sa vina demult. Ii doresc mult succes.Astept si parerile altora.
Geronimo:
(7 Octombrie 2009, 19:11)
Draga Denisa, parerea mea despre domnul din imagine, este ca e cam depasit. Speciile de dinozauri din epoca glaciara Savu, s-au fosilizat demult. Ceea ce il intristeaza pe Marian este ca PSD-ul a redus la tacere aripa Nasatse. Si pe el implicit. Copilul vitreg al PSD-ului, numit Oprescu papagalul, incearca doar o rupere a PSD-ului, in avantajul PDL-ului. Dar asta nu va deveni certitudine decat in viitor.
denisa:
(6 Octombrie 2009, 14:31)
daca il cunosti asa de bine precum spui ar trebui sa te gandesti ca tocmai din prisma acestor relatii si «puteri» pe care sunt convinsa ca le are il va ajuta pe orescu. Sa nu uitam cine a fost MB in perioada lui de glorie. SI, da, stiu foarte bine monumentul de langa Minastire, asa cum mai stiu si altele, insa nu cred ca forta si capacitarile sale in ceea ce priveste manipularea oamenilor sta in afacerile sale esualte. Eu ma intreb cati primari de la PSD il vor sustine pe Oprescu! pe multi dintre ei, actuale autoritati locale sau afaceristi de bordura domnul din imagine i-a lansat. Vine dintr-o epoca cand politica se facea cu ciomagul, nu uita asta. Si ca sa-ti raspund la intrebarea pe care tocmai ti-o pui, nu, nu il cunosc personal si nici nu il simpatizez prea mult!
mircea ptr denisa:
(6 Octombrie 2009, 14:21)
se pare ca il cunosti destul de bine,sper ca stii "monumentul" de langa manastire da?acolo a functionat celealcom calarasi,societate prin care s-au derulat multe afaceri...cand domnu din imagine era prefect...nu pot spune decat ca ii va face un deserviciu lui oprescu...
denisa:
(5 Octombrie 2009, 18:42)
daca habar nu ai cine este macar nu-ti mai da cu presupusul! Hai sa tragem concluziile cand vedem procentul lui Oprescu in Ialomita si Calarasi.
vax:
(5 Octombrie 2009, 15:32)
cine-i asta? ce sa-i faca lui Oprescu? fiti seriosi!!!
mircea:
(5 Octombrie 2009, 14:27)
cunoscandu-l pe balan,deja nu-l mai votez pe oprescu...