Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Sorin Oprescu își anunță azi candidatura la Președinție

Sorin Oprescu își anunță azi candidatura la Președinție

Dr Sorin Oprescu, actual primar al Capitalei, își va anunța luni, de la orele 16,00, candidatura la funcția de președinte al României. După ce a declarat că «discuțiile cu prietenii vor decide o eventuală candidatură la Președinția României», dr Sorin Oprescu își va lansa candidatura live și pe internet, la www.sorinoprescu.ro, în cadrul unei conferințe de presă.

5 Octombrie 2009, 07:46 (6920 vizualizări - 3 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Slobozica:
(6 Octombrie 2009, 10:28)
Cred ca doctorul este o "alternativa"...daca are sfatuitori buni si abordeaza o campanie transparenta cu deplasari in localitatile rurale si "semiurbane", daca formatorii de imagine nu arunca cu banii pe unde nu trebuie (pungi cu zahar si ulei)si stabilesc o relatie cu mass media, daca mesajele sunt transante, directe si civilizate, ca de vulgaritati, injurii, acuzatii si demagogie ne-am saturat!!!!
Geronimo:
(5 Octombrie 2009, 19:20)
Nu stiu cum se face, dar toti care ajung la comanda primariei capitalei, au boala pe borduri. Primele au fost schimbate ca erau puse de Ceausescu. De atunci s-au mai schimbat de cateva ori. Oprescu le schimba din nou ca cele de tip Videanu nu sunt rezistente. Urmatorul primar cred ca le va face din plastic. Cat despre candidatul Oprescu. El este un apedinc, o excrescenta a organului social-democrat. Tatuca Ilici l-a trimis la inaintare sa netezeasca drumul spionului prostanac indoctrinat in cea mai comunista tara din lume.
Eva:
(5 Octombrie 2009, 14:44)
Sangele, apa nu se face. Sorin Oprescu este copilul PSD-ului, crescut si educat de acesta, cu acelasi sistem de valori, cu aceleasi repere umane si sociale. Dupa "abandonul" familiei, copilul Sorin Oprescu a pastrat, firesc, relatiile cu unchii, matusile si verii care, s-au identificat cu cauzele rebeliunii dar care, nu au avut curajul deciziei finale. Sorin Oprescu nu a fost independent nici in lupta pentru primaria capitalei, si nici acum. Se bazeaza insa pe cateva trasaturi ale votantului roman, de care profita. Este mucalit si lasa impresia ca empatizeaza cu cei cu care intra in contact. Fals. Vorbeste mult, folosind limbaj comun, neelevat, creind iluzia ca este "de-al nostru". Fals. Sorin Oprescu este doar un om politic, la fel ca toti ceilalti, la fel de mincinos, cu tolba plina cu la fel de multe promisiuni, cu la fel de putine intentii de a le respecta. Nu a facut nimic pentru capitala, din ceea ce a promis ca va face. Si nu pentru ca nu a avut timp, ci pentru ca sufera de aceeasi boala ca toti ceilalti, de amnezie temporara si selectiva. Uita ce promite. Joaca la cacealma, stiind ca votantul de la cuca macaii nu are de unde sa stie ce a facut sau nu. Triseaza la fel ca ceilalti. Nu este nicio diferenta. Nu este cu nimic mai bun sau mai putin bun. Este doar...inca un candidat.