Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Vâjdea, destituit de la conducerea Finanțelor

Vîjdea, destituit de la conducerea Finanțelor

La Finanțe buzduganul demiterilor a ajuns cu o zi mai devreme. Ieri, de dimineață, în timp ce Nicolae Vîjdea gîndea: «unde să mai mîncăm azi draga mea?», în mapa directorală venise țidula de demitere de la Minister. Cu nasul lui fin, de proaspăt căsătorit, Nicolae Vîjdea a sesizat pericolul și și-a semnat instantaneu cererea de concediu medical. Pentru că adjunctul Dănuț Drobotă nu vrea să reîncalece șaua Finanțelor, viitorul șef va fi decis de la Minister. Vîjdea devine astfel primul director social democrat care va țipa ca din gură de șarpe că a fost demis nelegal. Spectacolul continuă.

8 Octombrie 2009, 13:22 (10440 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Berluscoiu:
(12 Octombrie 2009, 19:05)
Bai invidiosilor. Si voi acu'. I-ati idescoperit latura emotionala a lui Cazacu si ati sarit la gatul lui. Ce daca ii plac florile ca trandafirii, margaretele, etc. O fi bagat si el staminul in pistil pe cand floarea ii admira evidenta contabila. Asta nu are legatura cu faptul ca i-a luat locul lui vajdea. Ci ca este competenta. Foarte competenta. Lasciv de competenta. Oricum este o traditie in pdl ca potentialii sefi sa-si ajute degustatoarele de vin nobil. Cat despre cameleonul nostru, ii recomandam o tara ecuatoriala. Acolo poate mai gaseste un loc de sef. Despre Vajdea nu comentam. Ne pare rau ca si-a ratat luna de miere ptr ca a luat doar 1500 de euro stimulent.
in_dependentii:
(12 Octombrie 2009, 05:57)
1.De data asta,cati bani ati mai luat de la CAMELEONUL de Daniel Radulescu pentru a scrie acest articol despre dl.Vajdea.???Daa,Radulescu este un cameleon,pentru ca pana la sfarsitul primaverii era PORTOCALIU,toata vara a fost ROSU,iar de vreo 10 zile a devenit mai PORTOCALIU decat steagul pd-l-istilor.Insa din cate se vede lui Cazacu nu-i plac cameleonii,el iubind cu ardoare margaretele! 2.pentru ca tot va legati permanent de viata personala a familiei Vajdea va informama ca aceasta nu a continuat luna de miere pentru ca nu a primit stimulentul de 2000 de euro pe luna iulie,asa cum cu nerusinare ati mintit in acest ziar!
bogdan:
(9 Octombrie 2009, 18:45)
hahaha!
Trandafirul galben:
(8 Octombrie 2009, 18:28)
Nu il mai vorbiti de rau pe Vajdea. La varsta lui luna de miere dureaza putin mai mult si se ia cu intermitente. Intamplarea face sa fi plecat in luna de miere inainte de a primi tidula de la minister. Mai imporatnta e familia decat interesele institutiei. Mai ales cand sotia e tanara si dornica de mai mult.