Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Cătălin Cristea, fotbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Cătălin Cristea, fotbal, CSS Slobozia

Cătălin are 16 ani împliniți dar nu e mai înalt de 1,50. Nici nu-i trebuie mai mult, joacă fundaș stînga în echipa de juniori II republicani a CSS Slobozia. Ni l-a recomandat antrenorul Constantin Prepeliță, cel care de 8 ani de zile îl antrenează. Dar de lăudat, cel mai frumos l-au lăudat colegii: «E bun, e bun, mititelu'. Faceți-i o poză mare, să pară mai răsărit!». Cătălin nu se supără. Are niște ochi albaștri, uriași, cu gene prelungi, de lasă fetele oftînd la fiece meci. E prea devreme ca el să bage de seamă... «Sînt elev la seminarul teologic Ioan Gură de Aur. Am luat premiul I anul trecut, cu media 9,54. Ce să fac? Trebuie să îmbin utilu' cu plăcutul, ca să nu aud în urma mea, ca după Mutu!» ne spune el așteptîndu-și antrenorul. Constantin Prepelită e mulțumit. Și sigur că despre Cătălin se va mai auzi cît de curînd. «E un băiat harnic, serios, muncitor. Ori, în fotbal, asta e esențial. A început fotbalul la o vîrstă fragedă, iar curînd vom culege roadele. După ce termină cu sportul, îl facem și preot. Adică la 30 de ani!».

15 Octombrie 2009, 17:07 (11582 vizualizări - 9 comentarii)

Comentariile cititorilor:


@lex bo$$:
(23 Mai 2011, 17:47)
esti tare!!! bv.
lucika;;):X:
(31 August 2010, 19:43)
de muult;;) akm nu mai este a lu pika:-j;;) frumos mai ejtii :*
Piiika :*:* :X:
(12 Noiembrie 2009, 21:40)
Wooof :X terminatzi fetelor !! :-w ati innebunit? Normal k e Piiku`meu:X
Creatsa:
(12 Noiembrie 2009, 20:17)
Bv`o vecinu` meu :x
Anitha ;x:
(12 Noiembrie 2009, 17:40)
Shukryme mare mhaa:X:X:X Mutu leith :X Se vede k e piiKu lu' Piika ;x
Viviii`:
(12 Noiembrie 2009, 17:21)
Ddada ;x pikuu` mhaa :x a lu pikaa :x maa:x
AiaMica :x:
(12 Noiembrie 2009, 17:18)
:))))))))))))) Doamne .. :)) Piika >:D<
Nae:
(12 Noiembrie 2009, 17:17)
hehe..;)) bv ma
PIiika:
(12 Noiembrie 2009, 10:11)
Cel mai frumos baiat !!