Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Teodora Bertzi, în campanie liberală la Slobozia

Teodora Bertzi, în campanie liberală la Slobozia

Vineri, 16 octombrie, la primele ceasuri ale după-amiezii, pe o ploaie torențială, la Slobozia, vreo 30 de pensionari slobozeni au fost convocați să participe, cu mic cu mare, la o adunare de campanie condusă strategic de președintele Partidului Național Liberal, Gheorghe Petre. Adunați în sala Centrului Cultural, bătrînii, zgribuliți de frig, au așteptat cu sufletul la gură ca musafirul de la București, Teodora Bertzi, fost secretar de stat în cadrul Ministerului Muncii, să-i lămurească ce și cum cu noile modificări legate de Legea Pensiilor. Evident, obișnuiți ca pensiile să fie un discurs bun în campaniile electorale, vîrstnicii au ascultat liniștiți declarațiile Teodorei Bertzi, dar și acuzațiile aduse de aceasta la adresa celorlalte formațiuni politice, «vinovate» de pensiile infime ale bătrînilor... Că totul s-a rezumat la cum o să-i scape Crin Antonescu, candidatul PNL la Președinția României, pe pensionari de sărăcie, dar și cum o să reducă pensiile «nesimțite» ale unora, este lesne de înțeles; noi alegem să adăugăm că întrunirea a fost prezidată și de vicepreședintele Consiliului Județean, Ioan Martin, dar și de cîțiva reprezentanți ai Casei Județene de Pensii Ialomița.

16 Octombrie 2009, 14:46 (6761 vizualizări - 3 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ionica:
(19 Octombrie 2009, 06:42)
Dimineata ,la radio ,ascultam imnul pt. medalia cistigata la gimn.masculin DESTEAPTATE ROMANE !Cred ca e timpul sa ne trezim din coma impusa intregii tari de o mina de paraziti politici.E ceasul al XII-lea ,nu trebuie sa ne lasam pacaliti si cumparati si acum !Securitatea avea o intrega divizie pt dezimformare "nu e bun ca in spatele lui este ..."Hai sa-i trimitem la pensie pe fostii comunistisi securisti !
Ionel:
(18 Octombrie 2009, 18:06)
Atat timp cat stiu ca in spatele lui este Dinu Patriciu, ma face sa fiu circumspect...
Ioana:
(18 Octombrie 2009, 17:17)
Nu sunt liberala ,dar Crin Antonescu este candidatul care minte cel mai putin si e cel mai echilibrat!