Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

BÎRFE

Primarele nostru e tare supărat. De cînd cu anchetele astea de la Miliţie, cînd săracu' e chinuit cu declaraţii ore în şir, şi cu presa asta ce nu-i mai dă pace, nici nu mai are timp şi de campanie electorală. Sincer, noi ne dorim să ne transformăm într-o muscă şi să-i survolăm biroul după ce pleacă nenorociţii ăştia de miliţieni cu interogatoriu'. Şi am mai vrea să fim şi pe post de fax ca să primim şi rezultatele alea de la Institutul de Sănătate Publică, ca să vedem şi noi cum e de fapt cu apa. Şi am mai vrea să lucrăm şi la secretariat la TMUCB ca să înregistrăm adresa procurorilor DNA cînd o să înceapă verificările mai profund. Şi am mai vrea noi să fim şi pe post de telefon mobil al prmarelui cînd îl sună soţia ca să cumpere apă plată. Şi lămîi.

Şi de cînd n-am mai scris noi p-aicea multe s-au mai petrecut. Chiar şi la sediul cel mare al Parchetului; unde procurorii, ăia care mai sînt, se faultează de nu mai ştiu unii de alţii. Că toţi vor să fie şefi. Pînă şi ăla micu, Cătălin, vrea. Măi băieţi, staţi cuminţi că aterizează Bebiţă şi vă arde de nu vă vedeţi!

Dacă vă imaginaţi că toate cele de prin Poliţie s-au liniştit vă cam înşelaţi. Şi vă înşelaţi într-un asemenea hal că interimarul ăsta de-i pus nou acuma se va enerva şi se va înscrie şi el la concurs. Că doar ce, el n-are voie?

Ne tot gîndim ce-o să se fi întîmplat cu bietul Paul Toma cînd a fi citit el cele declarate chiar de el. Cum s-o fi revoltat el sărmanu' că a scris de nişte personaje de care a auzit doar la televizor sau de unele chestii pe care doar le-a visat. Măi să fie! Şi, totuşi, a semnat pentru ele. Dar parcă nici semnătura nu-i seamănă. Dar dra lichidator ce-o mai făcea? O fi făcut procesele verbale de predare-primire a documentelor de la Eldaga? Sau l-o aştepta pe Paul să i le aducă o dată cu altă adresă de pierdere a documentelor? Bietu' Paul...

27 Octombrie 2009, 15:03 (7288 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


pedro slobozia:
(15 Noiembrie 2009, 06:59)
dl.primar este interesat de ajutorul social sa ajunga la putorile din bora caci doar de lau ales si lea bagat si apa tot cu tmucb.cam toate cu astia ce or avea ne intrebam ori o fi actionar cu sasu?caci pamant pe la iazu la fostu ias are de fapt toti smecherii care se afla prin posturi chee au toamna foloase la fostul ias caci de are balta peste.cine sa mai controleze si astea cand cei in masura sunt mana in mana cu ei si de fapt tot ei sunt si controlori.
Ho cu tata:
(30 Octombrie 2009, 18:00)
Cand il vad pe primarelul nostru pe plancardele alea electorale, mai ca ma umplu de sictir. Mare greseala au facut cei care au gandit campania lui Geaoana, in Ialomita. Pai cum sa puna ei un prostanac langa un alt prostanac. Ei nu au invatat de la fizica, ca doua capete care au aceleasi proprietati, se resping?...Unde mai pui ca un prostanac are veleitati de spion iar celelalt prostanac are inclinatii de criminal. Cat despre barfulita cu procurorii, ce sa mai zic. Catalin, acest copil tembel nascut sub aripa protectoare a lui Frusin, acum se scuipa in san si se leapada de proxeneti. Desi a tras pe cosor multe pipitze livrate de Frusin, proxenetul cu care ne "mandrim" toti ialomitenii acum se jura ca-i virgin. Pai sa ne spuna si noua dl. doctor Stamate de cat timp ii tot oblojeste mustiucul, de arata acesta ca iesit din vulcanizare. Iar daca dl doctor respecta juramantul lui Hipocrate si nu da nimic din casa, ii reamintim procurorului fustangiu ca Frusin are o intreaga videoteca cu filmulete sexuale. Dilema e daca se afla si el printre actori.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
captcha
Codul din imagine:
Luni 27 Feb 2017
105 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 15:10
(428 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:25
(149 vizualizări - 0 comentarii)


2

84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(136 vizualizări - 0 comentarii)


3

IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 09:15
(143 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 08:20
(140 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri
de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

23 Februarie 2017, 08:05


6
Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 13:10
(170 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 12:05
(559 vizualizări - 0 comentarii)


8

Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:05
(301 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 16:10
(268 vizualizări - 0 comentarii)


10

Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 15:55
(209 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 15:50
(135 vizualizări - 0 comentarii)


12

Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 11:50
(172 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:05
(215 vizualizări - 0 comentarii)


14

AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:50
(221 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 09:45
(254 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 08:10
(224 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 16:40
(284 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 16:15
(1677 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 16:05
(304 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:45
(274 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 09:25
(236 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 08:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 08:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 08:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 08:40


anunț

vând spațiu comercial
Slobozia, zona MB7,
suprafață 260 mp,
racordat la toate utilitățile
Telefon 0788/509.733

15 Februarie 2017, 08:35


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
șos. Brăilei, nr. 9, 155 mp,
pretabil depozit, prestări servicii,
producție sau birouri.
Relații la telefon 0721/618.313

15 Februarie 2017, 08:30


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
330 mp, pretabil restaurant,
bar sau activități comerciale.
Relații la telefon 0760/650.627

15 Februarie 2017, 08:25


anunț

Închiriez utilaje terasamente
-cilindru compactor (capacitate 22 tone)
-încărcător frontal (cupă 2,5 mp)
-buldoexcavator
-autogreder
Relații la telefon 0721/618.313

15 Februarie 2017, 08:20