Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative

Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative

Cea de-a VII-a ediție a Simpozionului Național de Terapii Complementare și Alternative s-a desfășurat în intervalul 24-25 octombrie 2009, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea». Tema acestui simpozion a fost Aerul-un element esențial al vieții. Principalii organizatori ai evenimentului au fost Asociația Culturală «AscultIalomița» si Centrul Cultural la care evenimentul s-a desfășurat. Printre oaspeții acestui simpozion s-au numărat fizicianul Ancu Dincă, alchimistul Dumitru Ioan Branc, profesorul universitar Traian Stănciulescu și vedeta TV Oreste. Deși a fost intens mediatizat, la Simpozion au fost prezenți doar puțini slobozeni. (Adela Negroiu)

28 Octombrie 2009, 06:00 (7981 vizualizări - 3 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Nina Beciu:
(6 Noiembrie 2010, 10:32)
Am avut simozion si despre apa,vedeti lucrarile din anii trecuti.
NINA BECIU:
(4 Noiembrie 2009, 07:09)
A FOST UNUL DINTRE CELE MAI REUSITE SIPOZIOANE! NU STIU CE AU PIERDUT CEI CARE NU AU FOST IN SALA! SPER INT-UN VIITOR MAI FRUMOS IN ACEST DOMENIU. NOI IN ACESTE SIMOZIOANE,ARATAM SI PARTEA COMPLEMENTARA A TERAPIILOR IN DOMENIUL SANATATII. ACEA PARTE CARE O FOLOSESC TOTI ,DAR DE CARE SE VORBESTE FOARTE PUTIN. GANDIREA SI MENIUL UNUI OM! OMUL ESTE CE MANANCA SI CE GANDESTE! FELICITARI ACESTUI ZIAR PENTRU ARTICOLELE SCRISE CU ATATA MAIESTRIE!
Geronimo:
(29 Octombrie 2009, 17:34)
Pe cand si un simpozion pe tema : "Apa, element esential al vietii dar nu indispensabil slobozenilor". Printre oaspeti sa fie invitati si alchimistul Merlin zis si Ionascu, profesorul pulipotential candidul Ciuperca zis si Trufa, si servilul Cirip-leanu zis si Lemurica. Si in simpozion sa se prezinte reteta secreta a apei servita cetatenilor sloboziei, inventata de ei, care te curata de toate pacatele lumesti.