Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Tăriceanu la Kogălniceanu, Antonescu la Urziceni

La aproape o săptămînă de la debutul oficial al campaniei electorale, PNL Ialomița iese pentru prima oară în public. Marți, 27 octombrie 2009, Călin Popescu Tăriceanu, ex-premierul României, a fost invitat la Mihail Kogălniceanu, comună cunoscută drept unul dintre fiefurile liberale din Ialomița. Miercuri, 28 octombrie 2009, la orele 16,00, candidatul PNL Crin Antonescu este așteptat la Urziceni, unde urmează să se întîlnească cu viitorii alegători ai partidului. Acestea sînt primele acțiuni electorale de anvergură ale filialei PNL Ialomița, considerată la nivel județean drept unul dintre «sateliții PSD» pentru alegerile din 22 noiembrie 2009. De asemenea, ar mai fi de remarcat faptul cu prezența PNL la nivel mediatic este extrem de discretă la nivelul județului, cunoscut fiind faptul că șansele de a obține un scor similar cu cel realizat la alegerile locale sînt extrem de reduse. În aceste condiții, apreciază surse din interiorul filialei, finanțatorii organizației sînt reticenți în a mai investi fonduri în campanie.

28 Octombrie 2009, 05:00 (6163 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Valere Stan:
(29 Octombrie 2009, 18:15)
Te contrazic ! Ai fost in Kogalniceanu ?Daca Slobozia ar fi avut un astfel de primar ...sigur am fi avut alta apa !Nu ma refer la politica .
Geronimo:
(29 Octombrie 2009, 17:40)
Ei lasa. Ca bani sunt. Nu degeaba s-au replantat pavelele in Urziceni. Tariceanu a venit de fapt sa vada minunea din localitatea uitata de Dumnezeu, unde un electorat mic, prost (in sensul de umil) dar ambitios, a votat o sageata, fara sa stie ce inseamna asta.