Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Radu îl susține pe Traian

Proclamația lui Paros

Radu îl susține pe Traian

Așadar, ne-a fost așa un dor să scriem despre Radu Paros încît consilierul independent, simțindu-ne aleanul, ne-a și remis un comunicat de presă. Bine, asta după ce tot noi ne-am făcut de lucru și am publicat frumusețe de poză cu independentul Paros în vizită la «colegii» democrați și liberali, cînd aceștia își lansau campania. Revenind, Proclamația (adică comunicatul) lui Paros cuprinde trei puncte. Și vă vom permite să interpretați, alături de noi, în paranteze, ce a dorit să transmită de fapt independentul Paros. Deci. Comunicatul. Sau Proclamația lui Paros. «În ultima perioadă, au fost publicate mai multe articole în mass-media locale, care m-au vizat direct și care nu reflectă în totalitate situația reală în care mă găsesc.» (Nu înțelegem de ce și-a început balivernele astfel dar deducem că este puțin supărat. Cel puțin pe noi, partea de presă care nu i-a reflectat situația reală. În care s-ar găsi.) «Tocmai de aceea, mă văd nevoit să fac unele precizări:» (Adică de aceea, că nu se regăsește, vrea să spună poporului cîte ceva.) «1. Demisia mea din PNL, pe care nu am dorit să o comentez, a avut ca motivație relația deficitară cu președintele organizației județene, Gheorghe Petre. Nu vreau să comentez mai mult hotărîrea mea, deocamdată, pentru ca sîntem în campanie electorală, iar mulți dintre liberali nu merită să fie asociați cu Gheorghe Petre.» (Păi n-ai spus bre matale că ai demisionat de la PNL că ăștia, sub comanda lui Gogu, au devenit un fel de satelit al PSD? Bine, ai uitat. Ca să traducem însă, vă reamintim, dle Paros, despre discuția furtunoasă avută cu președintele Gheorghe Petre pe tema apei și a ceea ce vă propuneați să faceți împotriva primarului Ionașcu. Cum, într-adevăr, Gogu v-a transmis că e de preferat să încetați cu scandalul, că îl deranjați pe Ciupercă, normal că ați ieșit trîntind ușile. Corect?) «2. Nu am luat nicio decizie cu privire la înscrierea mea în alt partid politic. M-a onorat invitația de a participa la unele manifestări organizate de PD-L Ialomița, partid din care am și făcut parte pînă la începutul anului 2008 și în care am învățat ceea ce înseamnă politica. Prezența mea la aceste evenimente nu înseamnă nimic altceva decît că PD-L rămîne, totuși, partidul meu de suflet și, în bătălia pentru Cotroceni, sînt alături de foștii mei colegi de partid.» (Bine măi domnu' Paros... D-ăsta ne ești? Păi nu l-ai etichetat matale în fel și chip pe Marinică, precum și pe alții ce ți-au căzut pe limbă? A, ai învățat ce înseamnă politica?! Acum am înțeles. Și ne-a plăcut și credem noi că i-a plăcut și interimarului Marinică faza aia cu „partidul meu de suflet“... Și am mai înțeles ceva. Că ești alături de foștii matale colegi. Doamne, ce frumos ai spus-o! Doamna Nina, ați auzit?) 3. Chiar dacă sînt independent (poziție pe care am obținut-o la alegerile din iunie 2008, cînd am primit votul cetățenilor din Slobozia pentru un mandat de consilier), sînt totuși un om politic și simt responsabilitatea să mă implic în campania electorală pentru alegerile din aceasta lună, chiar dacă niciunul dintre candidați nu îndeplinește în totalitate viziunile mele politice. În acest context, m-am decis să SUSȚIN CANDIDATURA PREȘEDINTELUI TRAIAN BĂSESCU la alegerile prezidențiale din 22 noiembrie!» (Măi nene, ne-ai spart! Cum drac să fii și independent, și politic? Asta una la mînă. A doua, dacă niciunul dintre candidați nu-ți îndeplinește mătăluță viziunile politice, cum de totuși îl susții pe Traian? E ceva în neregulă nene Paros; sau, ca să fim mai direcți, ți-ai cam dat-o singur. Fără să te pună nimeni. Poate doar Marinică, ce s-a gîndit la voturile obținute de Paros cînd ieșise de sub fusta Mariei)

11 Noiembrie 2009, 12:30 (7166 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


mircea:
(14 Noiembrie 2009, 08:19)
un lucru bun pe care l-a facut paros (si cred ca unicul) e ca a fost cam singurul care a tipat ca ionascu ne baga mana in buzunar si boala in casa cu apa asta gretoasa. sunt sigur ca a avut si interese, dar a fost singurul. cat despre foitul intre partide ... politica de baragan, ce sa-i faci. nu pot sa suport chestia asta, dar se practica la greu. daca omul candideaza la primarie eu il votez nu pt ca ar fi "the best", dar frate, nu-l mai inghit pe ionascu cu o tona de lamaie :))))))))
Bula:
(12 Noiembrie 2009, 18:36)
continuarea poeziei scrisa de dl. Paros: Viata-i grea dar aspra/ vantul curge lin/ apa e nefasta/ n-am tigari sa-ti dau...
Ho cu tata: