Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

Ialomița l-a votat pe Geoană, dar l-a cîștigat pe Băsescu

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

La fel ca și în primul tur (40,08%), și la cel de-al doilea PSD și-a adjudecat detașat județul Ialomița cu un procent de 55,80%. PD-L se află în urmă la aproape 10 puncte diferență, cu un procent de 44,20%. În ciuda susținerii acordate de filiala PNL, diferența a fost prea mică pentru a schimba semnificativ rezultatul votului. Dincolo de procente însă, dacă luăm în calcul strict numărul de voturi, se poate constata că fiecare dintre cele două formațiuni au obținut un număr aproape egal, puțin peste 24000 de voturi. De altfel, declarațiile președinților celor două filiale făcute imediat după anunțarea rezultatelor exit-poll-urilor confirmă lipsa de surprize a bătăliei electorale în Ialomița. «După cum știți, Ialomița este un fief al PSD și, cu siguranță, rezultatele finale vor confirma victoria lor. Dar să nu uităm că proastele obiceiuri de a da mită electorală s-au păstrat. Este de notorietate, de acum, cazul viceprimarului de la Miloșești care este pus sub urmărire penală» a susținut președintele PD-L, Cazacu Marinică. «Vom păstra procentul estimat inițial, acela de 59%. Este clar că ialomițenii, asemenea tuturor românilor, au votat pentru normalitate și unitate națională» și-a reiterat declarația Silvian Ciupercă, președintele PSD Ialomița.

7 Decembrie 2009, 08:57 (5718 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


pedro slobozia:
(10 Decembrie 2009, 08:52)
binea ai zis nelutule de concetatenii nostri,d-l Ciuperca sa o lase mai moale cu psd-ul lor care a distrus judetul si sa-l mai intereseze si traiul cetatenilor pe care ei iau adus in sapa de lemn si care ca fraierii ii si mai voteaza,daca cineva la intrebat de apa pe care tot un psd-ist ne-a bagato pe gat cine stie din ce interese,a intorso in stilul tipic comunismului sa nu acuze colegul cu care mananca o paine si ce paine alba alba de care nu prea se mai gaseste,ASA CA CIOCUL MIC D-L CIUPERCA caci sa cam saturat lumea de atat rau cat le-ati facut.
Cineva care stie:
(7 Decembrie 2009, 11:03)
Fratilor daca la nivel national s-au unit mai multe partide de hoti, luptand impotriva unui singur hot, adica Basescu, iar in cele din urma hotul castiga, trebuie sa constientizam ca lumea a votat raul mai mic. Afara cu PSD din judet!!!
MIMI:
(7 Decembrie 2009, 09:19)
UITATI-VA LA PRIVIREA CELOR DOI! CARE-I MAI VICLEANA? BASESCU VICTORIOS ! DOAMNE AJUTA!
nelutu:
(7 Decembrie 2009, 09:16)
Este clar ialomitenii sunt niste dobitoci.Nu se pot rupe de comunisti sub orice forma,uitand faptul ca sintem pe primele locuri in tara la saracie. Iata unde am ajuns gratie muncii neobosite puse in sprijinul locuitorilor judetului a tovarasului Ciuperca si a clicii sale.