Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

RETROSPECTIVĂ

Bala, bătăușul eliberat condiționat, amenințat cu pistolul?

Cursul unui dosar penal cu descătușare garantată

Bala, bătăușul eliberat condiționat, amenințat cu pistolul?

Dezvăluiri șocante ies la iveală în ancheta privind pe tînărul slobozean, Daniel Bala, eliberat recent de magistrați, pe cauțiune. Prețul libertății lui Bala a fost de 5000 lei. În numărul precedent al publicației nostre detaliam interesanta metodă de eliberare a bătăușului Bala.
Pe scurt, după ce a provocat numeroase scandaluri, panicînd majoritatea adolescenților slobozeni, Daniel Bala, de 22 ani, a ajuns în mîinile polițiștilor slobozeni, fiind cercetat pentru comiterea mai multor infracțiuni. Pe numele său, polițiștii au reținut săvîrșirea unui cumul de trei infracțiuni de «ultraj contra bunelor moravuri, tulburarea liniștii și ordinii publice, lovire și alte violențe, precum și încăierare». După consumarea ultimul scandal provocat de Bala, polițiștii au decis reținerea acestuia, înaintînd totodată dosarul Parchetului Slobozia cu propunerea de arestare preventivă. Procurorii slobozenii și-au însușit propunerea de arestare a lui Bala, trimițînd dosarul Judecătoriei Slobozia pentru eliberarea mandatului de arestare. Numai că judecătorii au dispus eliberarea, neconsiderîndu-l pericol social. Astfel că Bala a fost eliberat. Decizia judecătorilor a fost însă atacată în instanță prin recurs la Tribunalul Ialomița, autoritate ce a decis arestarea preventivă a tînărului. În continuare, învinuitul Bala a depus o cerere de eliberare provizorie, pe cauțiune, solicitare ce a ajuns din nou pe masa judecătorilor slobozeni. Astfel că magistrații au decis eliberarea lui Bala, pentru o cauțiune de 5000 lei, în data de 11 iunie.
Actual, imediat după punerea în libertate a bătăușului, dezvăluiri șocante își fac loc printre suspiciunile ce planează în stufosul dosar. Surse apropiate anchetei susțin că ultimul scandal ar fi fost mai de ampolare decît cunoaștem noi, în conflict fiind implicați doi tineri, copiii ai unor oameni de afaceri cunoscuți din Slobozia. Mai mult, se pare că unul dintre aceștia ar fi participat la scandal cu un pistol, amenințîndu-l pe Daniel Bala. Potrivit surselor noastre, amenințarea cu arma ar fi fost principalul motiv al conflictului...
(articol apărut în Independent nr. 458/24.06.2009)

4 Ianuarie 2010, 07:24 (14957 vizualizări - 8 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Iulius:
(29 Iulie 2010, 07:03)
nu numai el toti smecehri din slobozia ar trebuii luati asa sunt toti plini de fite si sfidatori pt restul oamenilor de rind care muncesc ff cinstit si cu un bun simt iesit din comun
de departe...:
(16 Februarie 2010, 13:59)
mda..de rahat justitia si magistratii din slobozia.totul se cumpara in slob city.vai de noi
poisson d'avril:
(15 Februarie 2010, 21:01)
Clasic! Sufera rau baiatul asta in poza, rupe carnea pe el smecheria, asa de tare da pe-afara, drept urmare si-a ingrosat temeinic stratul de protectie ca sa nu crape si sa se reverse peste noi. Nu de alta dar smecheria asta e de mare valoare, nu se iroseste asa..... Ea se cultiva la petreceri cu evantaie aruncate, in cluburi cu 2-3 pitzi agatate de cot, prohab sau ..ma rog, in clasicul " Ba...vericule...io-s smecher", in figurile ticsite de greata fata de populatia banala din jurul sau si in talentul de sperietoare exercitat asupra unor gugubeti de cartier, cu talente in fasa, carora le insufla suprematia sa. Asadar, tipul clasic de cocalar de Romania, zero scoala( fara pretentii, ma limitez la un liceu), zero cultura, zero bun simt, zero minte. Restul la care nu sta cu zero nu ne intereseaza, ne apuca asa o greata de aceste specimene si de tot ce reprezinta ei ..... Cum nu ma astept la vre-un raspuns inteligent din partea lor il scriu eu singura , sa nu se mai oboseasca ei. Deci va suna asa: " Te sparg fa, iti fac si-ti dreg, moare aia in tine ca nu ai asa barbat vanos si cu cascaval ca mine, fomisto! Etc. etc. samd" Semnele de punctuatie imi apartin totusi. Bravo justitiarilor, "succesuri" de astea se tot aduna, ma gandesc cand o sa va traga la fund asa o greutate. Oare mai apuc ziua?
ala...bala....:
(15 Februarie 2010, 11:15)
sa va zic un pleonasm despre asta din poza:GRAS PROST!!!
zuzu:
(8 Ianuarie 2010, 10:50)
un jegos
xxx: