Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

S-a înecat în Ialomița?

Polițiști și pompieri au desfășurat joi, 22 aprilie a.c., eforturi comune pentru a depista un bărbat, de 66 de ani, din Urziceni, a cărui dispariție a fost sesizată de către familia acestuia. Ultimele informații despre bărbat au venit de la un cunoscut al acestuia, care l-ar fi întîlnit în jurul orei 12,30, pe malul stîng al rîului Ialomița, ocazie cu care acesta i-a spus ca intenționează să transporte nisip cu căruța. Bărbatul dispărut nu a mai fost văzut la locul în cauză, acolo găsindu-se doar căruța. Potrivit cercetărilor, se pare că bărbatul era cunoscut ca un consumator de băuturi alcoolice și că se afla în stare de ebrietate și în momentul în care a părăsit domiciliul. Întrucît toate investigațiile conduc la ipoteza ca bărbatul să fi căzut în apele rîului Ialomița, în jurul orei 16,20, a fost solicitat sprijinul Detașamentului de intervenție Urziceni al ISU Ialomița pentru căutări. Echipa de salvatori s-a deplasat la locul locului cu barca din dotare și, pînă la lăsarea nopții, l-au căutat pe cursul apei și pe maluri. Deoarece căutările din cursul zilei de joi, 22 aprilie, nu au dat nici un rezultat, acestea au fost reluate în cursul dimineții, însă bărbatul nu a fost găsit nici la această oră. În momentul dispariției, bărbatul purta o pereche de pantaloni din stofă de culoare neagră, pulover pe gît de culoare albastru deschis cu o dungă de culoare albă în zona pieptului, o geacă din fîș de culoare verde deschis, iar în picioare purta o pereche de pantofi din cauciuc de culoare albastră. Bărbatul are o înălțime de 1,60 m, constituție atletică, păr cărunt și ochi căprui. «Persoanele care pot oferi relații care să contribuie la clarificarea situației persoanei în cauză, sînt rugate să contacteze cea mai apropiată unitate de Poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112» informează polițiștii ialomițeni. Cercetările continuă.

23 Aprilie 2010, 12:56 (20547 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Ptr. Edy:
(26 Aprilie 2010, 17:02)
Ei lasa, apreciem totusi faptul ca te-ai scremut nitel...
edy:
(25 Aprilie 2010, 18:55)
nuj ce sa zic