Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

1831-1

Slobozia, bulevardul Matei Basarab

Accident în lanț produs de un tînăr beat și fără permis

Opt mașini avariate și trei persoane rănite sînt, pe scurt, urmările unui accident rutier produs în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, în jurul orei 03,15, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia. Vinovat de producerea carambolului a fost un tînăr, de 22 de ani, beat și fără permis de conducere. Pe lîngă toate acestea, șoferul teribilist a condus cu o viteză cu mult peste limita legală, neputînd evita un autoturism ce se deplasa în fața mașinii sale.
Pe scurt, tînărul se deplasa la volanul unui autoturism, pe direcția de mers Gară-MB iar, în zona Mînăstirii «Sfinții Voievozi», a lovit o altă mașină ce se deplasa înaintea sa, în același sens de mers, al cărui conducător auto, un localnic de 20 de ani, a redus viteza pentru a trece de dispozitivele de limitare a vitezei montate pe partea carosabilă. Din impact, cele două autoturisme au ricoșat pe contrasens, avariind alte șase autovehicule parcate regulamentar pe marginea părții carosabile. În urma accidentului a rezultat rănirea ușoară a trei persoane: conducătorul auto vinovat de producerea accidentului, un tînăr de 26 de ani-pasagerul din dreapta față al autoturismului condus de autorul accidentului și un alt localnic, de 24 de ani, pasager în celălalt autoturism. La locul de producere al evenimentului a fost alertat și echipajul de descarcerare de la Garda de intervenție Slobozia, iar la momentul sosirii acestuia în una dintre mașinile avariate a mai fost găsită o singură victimă, tînărul care se afla pe bancheta din dreapta față. Toate cele trei persoane rănite au fost conduse la Spitalul de Urgență Slobozia pentru acordarea îngrijirilor medicale.
«Șoferul» fără permis și autor al accidentului, chiar dacă emana halenă alcoolică, a refuzat testarea cu aparatul Drager, precum și recoltarea probelor biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei. Pe numele său, polițiștii rutieri au întocmit dosar penal pentru conducerea unui autovehicul fără a avea permis de conducere, refuzul recoltării de probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei și vătămare corporală din culpă.

9 Mai 2010, 08:18 (21937 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Accident rutier la Slobozia
Slobozia: Accident cu 3 autoturisme implicate
Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Comentariile cititorilor:


xxx_man:
(28 Mai 2010, 17:55)
fana chioru, prostu orasului...copil facut pt alocatie. vai de mama lui, ca acuma plange ca i-a intrat cretinul in parnaie.....
anonim:
(28 Mai 2010, 13:59)
fane chioru teroarea politiei din slobozia se dezbraca in p..a goala si le dansa politistilor pe masina
Naaaassssss:
(10 Mai 2010, 17:27)
Fratioare mancatias ani de puscarie pe care ii vei face:(.Cu cine voi mai trage eu Spice:(((((((?Cine imi v-a cumpara seminte zilnic?Promit ca iti voi arunca chiftele zilnic,cat vei fi la parnaie:).La Multi ANI:))))))
gigi:
(10 Mai 2010, 15:13)
puscaria frate !!!!! poate acolo are si el timp sa invete de carnet :))
Uzzi:
(10 Mai 2010, 12:48)
Ma pis pe masa de prost . Eu pe ratatul asta il stiu de multi ani. E un analfabet ,drogat , ciorditor . Singura solutie pentru asta e puscaria caci dosare are zeci.
xx_men:
(9 Mai 2010, 21:22)
ce facea politia rutiera la ora aceea ??? de ce nu sunt opriti la timp astfel de indivizi care sfideaza legea.. Fane Chioru este un client mai vechi al politiei si uite ca se plimba tot nestingherit si-i mai omoarfa si pe altii.. d-nilor procurori si judecatori va intreb daca erati dvs. in masina din fata betivului tot la fel de indiferenti ati fi ramas ??????
Gigi:
(9 Mai 2010, 14:57)
Este vina Primăriei care lasă bodegile deschise până la ore târzii. Toți bețivii se urcă apoi la volan fără probleme. Colac peste pupăză, Primăria a deschis și circulația în fața parcului de la Ialomița, că nu puteau bețivii să ajungă cu mașina la bodegi. Românașii noștri nu înțeleg că trebuie să te duci la bar cu taxiul, nu cu mașina personală.
stefan:
(9 Mai 2010, 13:27)
Din cauza astora mor oameni nevinovati pe sosele. Oare nu e si un semn pt Politia Rutiera, cel care nu are permis sa nu mai spuna " ce poate sa-mi faca politia..."; sa opreasca la timp soferii masinilor de zeci de euro; carnetele de soferi sa nu fie eliberate pe ochi frumosi....ca sa nu mai zic de "Instructorii autorizati" care parcheaza masina in intersectii, merg pe banda a doua cu cel mult 30km cand prima banda e libera si cate si mai cate..elevul ce sa inteleaga daca instructorul asa face, el de ce sa nu faca?