Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

2151-1

Grav accident rutier între Slobozia și Bucu

click pe poză

Marți, 15 iunie ac., în jurul orelor 11.00, pe DN2A, la jumătatea distanței dintre Slobozia și Bucu, două autoturisme și un autotren au fost implicate într-un cumplit accident de circulație. Din nefericire, au existat și victime, în persoana unei femei de 60 de ani, ocupantul din dreapta al unuia dintre autoturisme. Femeia a fost transportată de urgență la spital, fiind în stare destul de gravă.

Filmul accidentului
Pe direcția Bucu-Slobozia, o autocamionetă, proprietatea unei firme locale, era staționată pe marginea carosabilului. Pe aceeași direcție, un autotren și un autoturism Dacia se deplasau, primul semnalizînd executarea depășirii, iar celălalt dublîndu-i acțiunea, din neatenție, Dacia agățînd și remorca autotrenului. A rezultat acroșarea frontală a unui auto marca Renault, care se deplasa pe celălalt sens de mers, regulamentar. Prin urmare, circulația a fost închisă pe ambele sensuri de mers, echipaje ale Poliției Rutiere blocînd traficul pentru o bucată bună de timp.

15 Iunie 2010, 08:55 (24341 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: accident DN2A
Citiți și:
DN2A: Accident rutier provocat de un șofer băut
Ialomița: Accident rutier pe DN2A
Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Comentariile cititorilor:


DORU:
(25 Iunie 2010, 13:03)
fratilor sunt soferul auto marca Renault CLIO si nu-i doresc nimanui asa ceva si multumesc lui Dumnezeu ca pot scrie acum ca la ce s-a intamplat acolo putea sa ma omoare nenea cu Dacia .....
Vlad:
(15 Iunie 2010, 11:57)
Cataline, beleste ochii la clantele „loganului" si la oglinzi. iti spun eu sigur, e un clio....si lasa carcoetala
catalin:
(15 Iunie 2010, 11:09)
mi se pare mie sau auto alb este de fapt un logan???