Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Dragoste cu năbădăi pe stîlpul de înaltă tensiune

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Joi, 3 martie, în toiul nopții, Nicolae Haidalac, un slobozean de 37 ani, cu un picior amputat, s-a urcat pe stîlpul de înaltă tensiune din imediata vecinătate a fostului CAP din Cartierul Bora și a amenințat că se aruncă în gol. El a cerut polițiștilor, alertați prin intermediul servicului de urgență 112 să îi fie rezolvată o problemă de familie. După 3 ore de negocieri, bărbatul a acceptat să coboare de pe stîlp. În cadrul operațiunii au fost mobilizați peste 30 de polițiști, pompieri și personal din cadrul Ambulanței Slobozia.

Amenințare cu sinuciderea prin 112
Joi seară, în jurul orelor 20.00, polițiștii din cadrul serviciului de ordine publică Slobozia au fost alertați cu privire la o situație inedită. În ciuda faptului că are un handicap locomotor, piciorul stîng fiindu-i amputat, Nicolae Haidalac s-a urcat pe un stîlp de înaltă tensiune și a sunat la 112, amenințînd că se aruncă în gol dacă autoritățile nu îi aduc acasă nevasta și copilul. După 3 ore de negocieri și promisiuni, bărbatul a acceptat să coboare și a fost transportat la spital pentru a primi îngrijiri.
Potrivit propriilor declarații, Nicolae a apelat la această măsură disperată pentru a-și recupera copilul, în vîrstă de numai 4 luni. Pe de altă parte, soția acestuia a susținut că bărbatul o bătea în mod regulat, motiv pentru care a decis să părăsească domiciliul conjugal. Conform unor surse din cadrul Poliției, bărbatul are antecedente violente și penale, fiind condamnat în trecut la 8 ani de închisoare.

4 Martie 2011, 08:19 (7503 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Scandalul de la Bora: Trei persoane, arestate pentru «ultraj»
Slobozia: SCANDAL ÎN CARTIERUL BORA!
Slobozia: Proiectile neexplodate descoperite în Cartierul Bora

Comentariile cititorilor:


mircea:
(6 Martie 2011, 13:58)
dupa aceasta logica,este normal sa avem infractori pentru a da politiei de lucru...nu-i asa? ceace vreau sa spun este ca, din punctul meu de vedere,tipul respectiv,pentru felul in care a actionat nu este demn de mila ci de dispret....daca s-a urcat pe ....stalp nu inseamna ca a vazut altfel lucrurile,ba dimpotriva,eu pur si simplu m-am saturat sa "asist" toate rebuturile umane (gen "cataratorul" asta) din banii mei,si repet,din punctul meu de vedere,acolo il lasam... apropo,sunt sigur ca i-au dat o amenda pentru "tulburarea linistii publice,si mai stiu ca n-o s-o plateasca si mai stiu ca acea suma va fi trecuta in contul datoriei publice,aadica a mea si a te...a noastra...si atunci????
marianamara:
(6 Martie 2011, 13:32)
domnule"un om"ce ati vrea sa facem?sa-l felicitam pe bietul om ca a reusit sa vada orizontul din virful stilpului?a devenit mai lucid si mai uman daca s-a suit pe stilp?anii de puscarie s-au evaporat?nevestei lui i-au trecut vinataile?haideti,sa ne urcam toti pe stilpi,ca asa devenim mai umani!nu e vorba ca are un singur picior!pentru ca sufletul si inima unui om nu se afla in picioare!!!!!!!!!!!
un om:
(6 Martie 2011, 12:33)
Domnule Mircea, aveti dreptate din punctul dv. de vedere; insa daca reusiti sa va ridicati un pic (pe un stalp) veti observa ca de la inaltime orizontul se schimba: astfel..este adevarat, s-au platit bani si din banii mei, insa acesti bani au fost incasati de oameni care au un serviciu. Atunci cand nu vor mai exista astfel de cazuri...aceste servicii vor disparea...iar atunci...muuuuult mai muuulti oameni vor ramane, nu fara un picior....ci fara "sprijinul" celor fara un picior! E regretabil ce se intampla, e regretabil si fiindca nu toti putem fi atat de lucizi..atat de inteligenti..atat de umani, atat de .......... .....unii fac fata mai usor, alti mai greu, ..iar altii simt ca nu pot face fata deloc acestor vremuri in care traim! ...si asta va tine pana in ziua in care vom intelege (iar cei de sus ne vor da un exemplu personal) ca "nu numai cu paine se hraneste omul...
mircea@ "un om":
(6 Martie 2011, 09:26)
chestia cu statul intr-un picior nu tine, tipul s-a catarat ca un cretin pe un stalp,pentru el s-a consumat benzina,timp,s-au platit oameni din bani mei si ai tai (ata in cazul in care nu esti cumva un beneficial al ajutorului social), si, pentru ce? logica ne spune,ca ,daca se poate catara pe un stalp,fara un picior,este apt sa munceasca...sa se angajeze la enel,tot ii plac stalpii,cat despre "declaratia de dragoste" urlatan noapte...nu am ce sa spun,tipic ro-manelist
marianamara:
(5 Martie 2011, 11:46)
nu pot spune ca stiu cum e fara un picior!dar asta nu justifica comportamentul lui!daca el ca e vai steaua lui,i-si bate nevasta,ce pretentii sa mai avem de la barbatii nostrii care,slava domnului sint sanatosi?intotdeauna am avut impresia ca,persoanele cu handicap sint,din cauza problemei pe care o au,mai sufletisti!nicidecum razbunatori si rai fata de cei apropiati.
poala popii:
(5 Martie 2011, 08:37)
Da telefon mobil are? Săracul...!! JOS CU CEI DE STÂLPI!!!!!!!!!!
SOTIE SI MAMA:
(5 Martie 2011, 07:40)
De ce-si batea nevasta?? Cum de l-a apucat disperarea numai dupa ce a adus-o in stare sa plece de-acasa? Il compatimesc pentru handicap, dar cred ca tot de la alcool i se trage! NU MERITA SA SE SACRIFICE FEMEIA LUI...
un om:
(5 Martie 2011, 07:01)
Recomand tuturor celor care vor posta un comentariu, aici, sa vorbeasca numai dupa ce au stat cel putin 2 ore intr-un singur picior, sau 5 ore sau 10 ore (fiecare dupa putere) dintr-o singura zi; apoi sa vina si sa vorbeasca despre CE si CUM! Cred ca astfel vom reusi sa intelegem mai usor PUTINTA sau NEPUTINTA unui OM!
mircea:
(5 Martie 2011, 07:00)
romania circului sau circul de tara in care traim...il lasam acolo sa stea pana crapa...presupun ca ia si ajutor de la primarie,asa-i?acum n-ar mai trebui sa-i dea,doar a demonstrat ca se poate catara
marianamara:
(4 Martie 2011, 17:44)
daca era ceva de capu lui,nu facea inchisoare,si mai ales,nu-si batea nevasta,in asa fel incit sa fie nevoita sa-l paraseasca cu un bebelus in brate!trebuia legat acolo de stilp,si lasat vreo doua zile,sa-l inmoaie gerul putin!!!
the RZA:
(4 Martie 2011, 14:02)
Daca il trimiti la munca zice ca n-are un picior . Dar asa a urcat pana sus s-o readuca pe nevasta/sa acasa.