Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Mărculești: A încercat să taie un obuz cu flexul. Proiectilul a explodat și i-a produs răni grave!

Luni, 8 august a.c., în jurul orei 20.10, Poliția a fost sesizată prin 112, despre faptul că pe raza localității s-a produs o explozie. În urma verificărilor efectuate de către echipa complexă din cadrul Inspectoratului, în colaborare cu efective ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, s-a stabilit că, în jurul orelor 20.00, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 39 ani, din comuna Mărculești, încerca să secționeze un obuz de altilerie de calibru 152 mm cu un flex, acesta a explodat, ranindu-l grav.
Victima a fost transportată la Spitalul Județean Slobozia, cu multiple răni. În urma cercetărilor, la domiciliul victimei au fost găsite 12 obuze de artilerie, de diferite calibre.
Zona unde au fost găsite proiectilele a fost asigurată de efective de jandarmi. Marți, 9 august a.c., împreună cu lucrătorii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, se continuă verificarea perimetrului curții iar proiectilele găsite vor fi ridicate de către echipa pirotehnică în vederea distrugerii.

9 August 2011, 06:52 (4551 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: Bombele se colectează la centrele de fier vechi!

Comentariile cititorilor:


costel:
(11 August 2011, 09:07)
da a murit.
marcu:
(9 August 2011, 10:30)
a murit.