Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban Slobozia, pe pilot automat

Directorul Cilibeanu a plecat pe un vas de croazieră

Urban Slobozia, pe pilot automat

De două săptămîni încoace, SC Urban a rămas fără directorul Cilibeanu. Potrivit declarațiilor făcute joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, «directorul Cilibeanu este în concediu de odihnă și a plecat să muncească în străinătate ca inginer de întreținere pe un vas de croazieră». Plecarea acestuia a fost ținută secretă de către primarul Gabi Ionașcu, care a recunoscut joi, 27 octombrie a.c., că «a auzit ceva despre aceasta».
Întrebat cu privire la această situație, inginerul Călin Albu, rămas la conducerea Urban, a declarat: «domnul Cilibeanu este în concediu de odihnă conform cererii. Și-a luat concediu și pentru anul 2010 și pentru anul 2011. Nu vă pot oferi date exacte, probabiul că va reveni către sfîrșitul anului».
Salariul directorului Urban SA Slobozia, Valentin Cilibeanu era de 700 de euro. Salariul unui inginer mecanic pe un vas de croazieră depășește 3000 de euro lunar.

28 Octombrie 2011, 06:22 (13351 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației
«Trihalometanii se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege!»
URBAN SA riscă să rămână fără autorizație sanitară de funcționare

Comentariile cititorilor:


SORIN:
(31 Octombrie 2011, 07:29)
Nu v-ați prins?! S-a dus într-o croazieră, nu ca să câștige mai mult, ci să cheluiască șpaga luată pentru achiziționarea așa-ziselor cămine ecologi-ce, de fapt niște butoaie din plastic ordinar, tocmai bune de pus murăturile. Împreună cu primari care "au pus botul", au obligat pe cei care doreau "apa lui Ionașcu" să accepte montarea acestor bu- toaie, chiar dacă omul avea cămin zidit, tencuit în toată regula. După ce le-a luat milioanele, și nu puține, mai ales pentru cei dim mediul ru- ral greu de suportat, le-a "băgat" apa menajeră pe care nici animalele nu o beau. Oare vor plăti vreodată acești nemernici?!
baiatul kr aduce apa:
(30 Octombrie 2011, 15:25)
am vorbit cu el la telefon si a zis ca aduce apa de sarbatori gratuita si sfintita pt toti locuitorii orasului
nicu: