Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Școlile, închise luni și marți, 13-14 februarie 2012! Prefectul a convocat Comitetele Locale de Urgență!

Din cauza atenționărilor de Cod Galben și Portocaliu emise de Administrația Națională de Meteorologie, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a luat decizia ca luni, 13 februarie 2012, și marți, 14 februarie 2012, să fie suspendată integral activitatea didactică de pe raza întregului județ. Măsura a fost luată pentru a evita punerea în pericol a elevilor și cadrelor didactice care sînt transportate către unitățile de învățămînt cu mijloace de transport călători.
Urmare a videoconferinței de duminică, 12.02.2012, care a avut loc la sediul Instituției Prefectului Ialomița, prefectul Petru-Mădălin Teculescu a solicitat de îndată convocarea Comitetelor Locale de Urgență pentru cooptarea de profesori, medici de familie și oameni ai bisericii din fiecare localitate.
Totodată, domnia sa a dispus ca măsurile stabilite în ședințele Comitetelor Locale de Urgență și situațiile nominale cu persoanele dializate și gravidele să fie comunicate Comandamentului Operativ de Iarnă Ialomița.

Avînd în vedere instalarea Codului Portocaliu pentru  ninsori și în județul Ialomița, începînd de duminică, 12.02.2012, Inspectoratul Școlar Ialomița recomandă suspendarea cursurilor, acolo unde condițiile  meteorologice nefavorabile o impun. De asemenea, se recomandă cadrelor didactice și elevilor să nu efectueze deplasări din localitatea de domiciliu înspre școală, în perioada pentru care s-a emis atenționare de Cod Portocaliu.

12 Februarie 2012, 13:23 (35379 vizualizări - 16 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Petre:
(13 Februarie 2012, 16:22)
@alex: De ce nu faceti temele cu profesorul, daca nu le stiti rezolva singuri? Profesorul stie problemele ce vi le-a dat....?
alex:
(13 Februarie 2012, 09:39)
e bine sa stam acasa decat sa inghetam de frig pe autobuz ca sa facem temele la matemaica intre noi ca sa nu gresim si cei destepti sa ne ajute pe noi incepatorii
KK:
(13 Februarie 2012, 07:15)
Sunt de acord cu suspendarea PORTOCALIULUI din toate cele, si intrarea in normalitate! Jos incompetenta, de orice culoare!
Petrisor:
(12 Februarie 2012, 19:47)
Sunt de acord cu suspendarea cursurilor pe perioada cat vremea este sub cod portocaliu.
112:
(12 Februarie 2012, 17:55)
@MARINA: spune dragă, unde te mai doare ca chiar ar fi un comentariu interesant, pentru noi! Rudimentari mai sunt unii!
PROFU' DE MATE:
(12 Februarie 2012, 17:35)
elevii trebuie sa deschida calculatoarele si sa faca cursuri online , se accepta si varianta 3G apel video in telefonie . elevii trebuie sa invete .! nu trebuie sa ne "cramponam" de vreme. tehnologia a evoluat. dar vad ca lenea "evolueaza " mai mult !! invatati, invatati si iar invatati!
Cristina:
(12 Februarie 2012, 17:27)
Cine îi tine pe toti prostii pdl-isti! S-au cocotat pe functii de conducere si nu se mai dau jos, nenorocitii! Fiecare partid a procedat asa! Că am avut, de exemplu, un pnl-ist înainte, și rău și prost, ca director!!
Ana:
(12 Februarie 2012, 17:19)
Să stăm acasă! Și așa am muncit prea mult!
Marina:
(12 Februarie 2012, 17:14)
Deci inteleg ca nu se invata..si asa am probleme cu rinichii si abea ma misc..de altfel nu cred ca ajungeam intreaga la scoala
roxi:
(12 Februarie 2012, 16:58)
stati acasa daca nu vreti sa inghetati la scoala sau pe drum
mike:
(12 Februarie 2012, 16:43)
Prostia vine de la ISJ. Barcari, pleaca acasa daca esti dusa cu pluta! Cine dracu o tine p-asta in brate?
profesor:
(12 Februarie 2012, 15:59)
,, Ambalarea,, a provocat-o un DIRECTOR MAXIM DE CONSTIINCIOS de la CVNM, bineinteles! paul frincu! EL VREA OLIMPIADA LA FIZICA...pe viata si pe moarte!
stefan:
(12 Februarie 2012, 15:57)
ma pune tata sa merg la scoala i-am explicat dar nu intelege...lasa ca vede el...:)))..............
kk: