Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Gabi Ionașcu dixit: «Radu Paros este solidar cu mine!»

Gabi Ionașcu dixit: «Radu Paros este solidar cu mine!»

Consilierul local PD-L Radu Paros și primarul PSD Gabi Ionașcu au îngropat securea războiului. Cel puțin asta este opinia actualului primar al Sloboziei care susține că Paros este de partea sa în războiul împotriva organizației municipale PSD. Rămas fără sprijinul politic al partidului în fruntea căruia a cîștigat de două ori fotoliul de primar al Sloboziei, Gabi Ionașcu a găsit sprijin în adversarii politicii pe care i-a avut pînă acum. Unul dintre aceștia este chiar consilierul Radu Paros, șeful incontestabil (dar fără funcție!) al PD-L Slobozia. Special pentru Independent, primarul încă în funcție al municipiului reședință de județ a declarat că «relația noastră a luat o traiectorie pozitivă». «Ceilalți actori de pe scena politică au început să reproșeze Partidului Social Democrat „cum este posibil să-și linșeze cei mai buni oameni, alături de care a cîștigat de fiecare dată?“ Unul dintre aceștia este Radu Paros. Chiar dacă este incredibil, acesta s-a solidarizat cu subsemnatul...» a declarat Gabi Ionașcu.

8 Martie 2012, 15:51 (10567 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Primarul a murit, trăiască primarul!
Stoica-Martin, primarii Sloboziei
Paros, ce bine ți-ar sta la UNPR!
«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Comentariile cititorilor:


gusi :
(28 Martie 2012, 10:02)
s-au gasit doi prosti sa conducabine ca de trait am trait bine
dan:
(18 Martie 2012, 14:54)
daca paros e de partea moldoveanului si el e un om de doi baniiiii
pedro slobozia:
(11 Martie 2012, 07:57)
pai moldovene trebuia sa te lasi la mana ta caci cand ti sor citi sentintele fii sigur ca-ti trebuie o salvare de urgenta si fara paros?asta pana-i vine si lui randu.
Petre:
(9 Martie 2012, 14:48)
Ionașcu și Parosică, prostovanu. Ionașcu e mai isteț, din facere, pe când celălalt, vai de mamițica lui!! Fiți demn, domnule Ionașcu, nu vă contaminați mai mult decât sunteți deja...!
george:
(9 Martie 2012, 14:04)
Chiar cu asa curva te-ai imprietenit "mai draga" ionascule. Ca-i curva asta e....dar mai e si cioclu, cu foarte multe partide, in spate,...in mintea lui. Aveam usoare pretentii de la un fost primar.Poate ramaneti amandoi .....pe afara. Ar fi o bucurie pentru toata lumea.
cine cunoaste:
(9 Martie 2012, 09:40)
Imi pare rau ca va contrazic dar mai are un sustinator , ghici? (tot moldovean cu functie mare)
SORIN:
(9 Martie 2012, 07:36)
Ce dovadă mai vreți de om fără coloană vertebrală, decât acest Ionașcu care acum linge unde a scuipat mulți ani. Nu-ipot uita intervențiile din consiliul local prin care-l făcea cu ou și cu oțet, ca să mă exprim blând, pe "bă, Radule". Atunci era aliat cu Sandu Stoica, acum este împotriva acestuia. Oricum, tupeul acestui individ întrece orice limită a bunului simț. Peste tot se laudă cum are el grijă de bunele relații cu subordonații, "uitând" să spună că aproape toți angajații primăriei sunt împotriva lui, iar din jigodie nu-l scoate nimeni, "uitând" să spună că a fost acționat în instanță de o subordonată, "uitând"să spună rezultatul, "uitând" multe, neuitând niciodată să se umfle-n pene, făcând pe atoateștiutorul, vorba lui Cristi Borcea: Dumnezeu, autostivuitorul. Nu că nu știe să piardă cu demnitate, devine de-a dreptul periculos de agresiv în toate "luările de poziție". De-abia aștept să-i văd poziția culcat nerezemat, după gratii. Ăsta se face frate și cu dracu', numai să scape de pedeapsa care stă să vină, crezând că dacă pactizează cu pdl va scăpa. Nu numai că nu va scăpa, dar sa va afunda și mai mult în mocirla în care se zbate de ceva vreme.
ion:
(9 Martie 2012, 07:30)
Dute lasane dute unde a dus mutu iapa ca tu ne-ai otravit apa pina la urma si viata Piei satana sa nu mai aud de tine dute pe pusti sa nu mai faci rau la nimeni ATENTIE cetateni care vati inbolnavit din cauza apei datil in judecata pe tilhar ca el va indemnat sa beti apa otravita in timp ce el bea apa din magazin cumparata
dinu:
(8 Martie 2012, 21:48)
Pacat Ionascu,rusine PSD
Ganditorul,:
(8 Martie 2012, 20:19)
Cine se aseamana ,se aduna.
alo:
(8 Martie 2012, 18:19)
zit mai moldovene ca Paros are mai multa minte decit tine dar tu nu mai stii cum sa bagi zinzanie intre oameni ha ha ha ha ha
mamaaa!!:
(8 Martie 2012, 16:20)
asta-i "curva" pe fata.se stie ca politica-i....asa ceva e de neimaginat ,daca declara si paros asta inseamna ca traim vremuri de vai mama lor.
nu conteaza:
(8 Martie 2012, 16:02)
aoleu! asa ceva.... nenea primaru' lasa-l bre pe cioclu! taman cu el gasisi sa iesi la inaintare:((( vai de capul nostru... acum... zau asa... trebuie sa intelegi ca daca ati fi demn si v-ati lansa in asemenea afirmatii sau lupte de gherila contra partidului din care faceti parte - nu sunt PSD-ista - sau membra vreunui partid, dar asa din atmosfera inteleg ca veti iesi sifonat rau daca nu invatati sa pierdeti frumos!