Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Ialomița: 16 bărbați, reținuți pentru furturi de lemn

16 bărbați, cu vîrste cuprinse între 19 și 57 ani, domiciliați în comunele Coșereni, Borănești și Bărcănești au fost reținuți marți, 3 aprilie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, pentru furturi de lemn.
Potrivit polițiștilor, suspecții, în noaptea de 31 martie a.c., au tăiat și furat cantitatea de 43,73 metri cubi arbori din specia salcîm, din incinta unei unități dezafectate situată pe raza comunei Borănești, cauzînd un prejudiciu de 9100 lei primăriei localității.
Cei 16 au fost introduși în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului, urmînd ca miercuri, 4 aprilie 2012, să fie prezentați Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni cu propunere de arestare preventivă.

4 Aprilie 2012, 11:01 (6400 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Furturile de lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

Comentariile cititorilor:


Geta:
(11 Iulie 2012, 06:13)
daca taiau lemnele voastre era bine?Stiti bine ca acesti oameni nu fura lemnele altora pentru consumul lor, ei vand lemne pe bani iar unii chiar au facut avere din aceasta afacere.Mi se pare normal sa platesti cu libertatea cand savarsesti cu premeditare astfel de infractiuni.

Alina:
(7 Aprilie 2012, 12:26)
sunt de acord cu Pavel !!! altii fac altele mult mai grave . :-j
pavel: