Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

«Para e coaptă!» Prefectul Mădălin Teculescu a demisionat miercuri seara, 18 aprilie a.c. Joi, 19 aprilie 2012, în cadrul unei conferințe de presă, acesta a declarat că va candida pe listele «Alianței pentru Ialomița» pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. «Para e coaptă! Și nu vorbesc doar de Gabi Ionașcu, ci de toată administrația locală. Iar pe alocuri, a început să putrezească...» și-a justificat Mădălin Teculescu decizia. Potrivit ultimelor sondaje de opinie realizate de PD-L, încă neoficiale, Mădălin Teculescu are 15% în opțiunile de vot ale electoratului slobozean...

Un primar-prefect pentru viitorul Sloboziei
Joi, 19 aprilie a.c., prefectul Mădălin Teculescu a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că și-a înaintat demisia ministrului Administrației și Internelor, Gabriel Berca. El a declarat că face acest lucru în urma discuțiilor avute în cadrul PD-L și că va candida din partea «Alianței pentru Ialomița» la fotoliul de primar al Sloboziei.
«Para e coaptă! Și nu vorbesc doar de Gabi Ionașcu, ci de toată administrația locală. Iar pe alocuri, a început să putrezească... De aceea am decis să candidez! Nu știu care sînt șansele mele și consider că e nedrept pentru slobozeni să aleagă condiționați în acest fel. De aceea, nu am făcut calcule electorale. Dar știu că aproape 40 la sută din locuitorii Sloboziei sînt de acord cu ceea ce spun și gîndesc eu. Și, pentru că de o bună bucată de vreme sînt și eu slobozean, sper să aibă încredere în oferta mea!» a declarat, de-acum, fostul prefect Mădălin Teculescu.
Mădălin Teculescu are la activ patru mandate de primar la Sfîntu Gheorghe, a fost prefect al județului timp de doi ani și jumătate și susține că își dorește o funcție de ales local întrucît «administrația este ceea ce i se potrivește cel mai bine...». Demisia prefectului Mădălin Teculescu va fi validată în cadrul următoarei ședințe de Guvern.
Mădălin Teculescu este al unsprezecelea prefect din România care își anunță intenția de a candida pentru o funcție publică. De asemenea, există și trei subprefecți care și-au anunțat aceeași intenție. Prefectul Mădălin Teculescu a făcut două nominalizări pentru funcția de prefect care va rămîne vacantă. Cel mai probabil, aceasta va reveni actualului subprefect Gigi Petre, unul dintre cei mai longevivi subprefecți din România.

19 Aprilie 2012, 17:05 (26088 vizualizări - 24 comentarii)

Citiți și:
Slobozia politică vrea primar nou pentru alegerile din 2016
Războiul apei a devenit cancerigen
Primăria Slobozia, «agent imobiliar»
Slobozia are 8 candidați pentru Primărie!
«Speranță, Credință, Muncă» pentru slobozeni

Comentariile cititorilor:


GOGU:
(24 Aprilie 2012, 13:10)
Bună și motivată idee: să-l votăm pe PAROS că are destui bani și va fura mai puțin! Dacă am ajuns la aceste criterii de alegere, suntem chiar naivi...Cum să fure Parosică mai puțin?  El asta facultate mintală o are, deci va face exact ce a făcut și până acum! Ia să-l scuture bine cine trebuie, să vedem cât de cinstit și-a câștigat el marea avuție?! Nu puneți ochii pe ParosiCĂ  CĂ  e de rău...Deci: se caută primar pentru amărâta de Slobozie urâtă și cu banii luați!
Mugur:
(24 Aprilie 2012, 12:05)
Cea mai buna solutie pentru Slobozia

vecin cu vecinu:
(24 Aprilie 2012, 10:02)
Vecine, Radu Paros a fost singurul care a dorit stoparea furtului de carburant de la ambulanta. Soferii aia analfabeti isi rotunjeau frumusel veniturile din furtul motorinei.Paros are destui bani ca sa nu se implice in mizerii si combinatii dubioase. E un candidat de luat in seama, vertical, bataios si principial. Va opri scurgerile de bani in gauri negre de la primarie!
GOGU:
(23 Aprilie 2012, 14:54)
Dacă Teculescu ar fi așa capabil, cum scriu unii mai jos, n-ar trece de la mulsul vacii pe județ, la vaca din municipiu! E mai mică și mai fâră,,lapte,, de muls... El coboară , in loc să urce! Unde e ambiția de om politic și intelectual? Teculescu M.e contaminat cu VIRUSUL PDL, împotriva căruia nu există leac. Nu realizați că lupul își va schimba doar părul din cap? NĂRAVUL va rămâne,  că a  fost pdl-ist, chiar dacă ar vrea acum să țopăie in alt partid!  Fiecare va vota cum il taie capul și interesele, dar eu cred că nu avem pe listă oameni capabili. Niciunul! Ne vom alege tot cu un hoț sau un prost, sau amăndouă odată!
un vecin:
(23 Aprilie 2012, 13:58)
paros, pasuuu! un traseist politic.si-a facut imagine si campanie electorala injosind angajatii ambulantei!? rusine,pasule! aceia sunt oameni instruiti sa salveze vieti nu sa fure.tu nu ai inteles acest lucru,era peste nivelul tau de gropar. dar nu ai reusit sa ingropi ambulanta! ea merge si fara tine. nu auzi sirenele? a fost prea mult pentru tine,iar primaria este la fel! rusine pt modul in care te-ai comportat cu angajatii ambulantei! daca si la primarie vei veni doar doua ore pe zi(asa cum faceai la ambulanta) pt ca ai afaceri cu billa ,o sa fie foarte bine pt urbe!
jedi:
(23 Aprilie 2012, 10:20)
Deci pana la urma diversiunea pesedistilor uslinosi cum ca pedelistii il vor avea candidat pe ionascu s-a rasuflat.Tehnica iliesciana de abatere a atentiei de la furaciunile din dos si de usturoi nemestecat.Culmea tupeului pesedist sa se distanteze de soldovean dupa ce au dantuit si jumulit bugetul local ,ca si cum ,,evidentu`,, praduia singur.
adelutzo fato,voia aveati ceva mai multa imaginatie la magarii,pai chiar ne dezamagesti .Sa arunci in ziar unde se presupune ca sunt persoane informate mizeriile alea de tip otv arata (non) valorile pesediste.
Teculescu trebuie sprijinit ca altfel nici dracu nu le  schimba naravurile.
CETATEAN:
(23 Aprilie 2012, 10:19)
Teculescu,este peste toti ceilalti.Este un profesionist in administratie,este tanar,prezentabil,nu face parte din mafia locala psdista,poate schimba fata orasului.Trebuie doar sa mearga zilnic prin oras pentru ca lumea sa-l cunoasca mai bine,pe el dar si proiectele pentru Slobozia pe care le propune.Succes,domnule Teculescu!
dan buzdugan:
(23 Aprilie 2012, 08:56)
Mai mult decat banuiala mea, ionascu a fost debarcat pentru ca n-a agreat preluarea Urban-ului de catre raja Constanta; stoica o va face fara sa clipeasca si atunci sa vedeti preturi la apa...sunt deja altii care incearca sa scape din stransoarea caracatitei raja-psd; actionar majoritar la raja e consiliul judetean Constanta, cu presedinte nicusor constantinescu, zis si porcu', ala de-a tamponat o masina cu jipanul intr-o intersectie si apoi a adormit de beat ce era; ala rutiera lu' mazare, ce-ai pazit atunci, ca la televizor a vazut fapta o tara intreaga. Vreti sa platiti pentru apa de la robinetele din Solobozia muuuuult peste cat face: votati stoica-psd.
munteanul:
(22 Aprilie 2012, 15:20)
Sunt dintre cei care cred ca Teculescu are experienta si e potrivit pt primaria Sloboziei. Cat despre nehotarati sau psdisti, recomand indemnul lui "Ion":luati o gura de apa de la robinet si va veti dumiri...Numai bine!
Rădoi:
(22 Aprilie 2012, 05:36)
Cugetați de 100 de ori înainte de a-l vota pe Paros! Nu credeam că îndrăznește să canideze! Nu, chiar candidează unul ca Radu, Paru...cum l-o fi chemând!?? Mai bine îl aleg pe Ionașcu...
anti pdl:
(21 Aprilie 2012, 18:36)
Eu m-am saturat de portocaliii astia care au saracit tara dar ei au conturile pline, masini, vile si piscine in curti. Daca Teculescu nu era pdl, il votam.Ionascu sa plece unde o vedea cu ochii...cred ca primeste injuraturi de la fiecare cetatean care urca cu bidonul pe scari. Stoica ala se vede dupa fata ca-i saracut cu duhul. Ce optiuni mai raman? Paros e bataios si vertical, cred ca pe el pun stampila
adela:
(21 Aprilie 2012, 18:35)
Teculescu a fost condamnat 3 ani cu suspendere cind era primar la Sf. Gheorghe daca vafi primar la Slobozia(doamne ferste) citi ani va lua ca nici Ionascu nu va scapa. Inrebarea este cum a fost el numit prefect daca a fost condamnat ,sa inteleg ca daca esti portocaliu te spala astia de pacate iti dispare din cazier condamnarea. Cazierul si extrasul de cazier nu putea sa il spele decit sefii din politie unsi  in functie tot de poetocalii ALO A .N .I. CE PAZESTE IN TARA ASTA PENTRU CE PRIMESC ACELE SALARII NESIMTITE
OBIECTIV:
(21 Aprilie 2012, 18:31)
Sigur ca are sanse mai ales ca exista un atu in acest sens - prostia/tiile lui S. ciuperca. brava coane, ai pus pe linie moarta ce era mai bun pentru voi - tandarei si slobozia psdista. ne bucuram ca asa speram sa scapam de scarnavii. tine-o tot asa, ca tare mie ca pana la alegeri pleci de la sefia psd. 
Succes lui TECULESCU - merita pe deplin.
ioan:
(21 Aprilie 2012, 16:21)
De unde o fi stiind gogu-demagogu ca Teculescu ,,e acelasi lucru: ineficienta pentru urbe!'' Bine ca sunt ionascu si psd-istii efiucienti, pentru ei si neamurile lor! Teculescu chiar e o solutie si, evident, acest lucru deranjeaza masiv increngatura mafiota din Slobozia!
dan:
(21 Aprilie 2012, 07:39)
chestia cu sa ramana tot ala ca o sa fure mai putin ca e deja gras e falsa.nenorocitul de ionascu nu se satura niciodata.clica tiganeasca a fostului primar trebuie sa dispara.moldoveanul si-a construit o adevarata retea mafiota constituita din tiganii de la oyl,procurorul hristescu si boratii din bora.acestia din urma votanti de baza ai psd.