Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Paros trădează democrația liberală

Prea verde pentru a mai fi credibil!

Paros trădează democrația liberală

Așteptat să se alăture cauzei API, Radu Paros se lansează de unul singur în cursa electorală. Alegătorii sînt mințiți la scenă deschisă. Cine mai crede în candidatul PER?

Susținere electorală prin SMS
În timp ce candidații la Primăria Slobozia (i-am numit aici, de-a valma, pe Gabi Ionașcu, Alexandru Stoica și Mădălin Teculescu) îl invită la dialog și colaborare, orbiți de procentele și notorietatea acestuia, Radu Paros își cimentează poziția de hopa-mitică politic îndelung exersată prin partidele în care a activat. Așa se face că, printr-o scrisoare deschisă adresată alegătorilor, Radu Paros devine oficial candidatul Partidului Ecologist Român la funcția de primar al municipiului Slobozia. Umflată cu meșteșug, scrisoarea încearcă să smulgă lacrimi coafezelor și pensionarilor care încă mai cred că tot ce-i verde se mănîncă și le cere acestora să transmită prin celular mesajul «Verde pentru Paros» în cazul în care sînt de acord cu acesta. Spicuim din context: «peste 8000 de susținători au fost alături de mine și au semnat pentru declanșarea referendumului», «vă invit alături de mine și de PER, convins fiind că putem oferi Sloboziei ceea ce și-a dorit dintotdeauna», «știți că nu am furat niciodată, nu v-am mințit, nu am făcut promisiuni fără acoperire, nu v-am cerut niciodată să votați pentru interese de grup sau pentru interesul meu personal», sînt numai cîteva dintre brașoavele strecurate în scrisoarea deschisă primită la redacție de candidatul etern pentru fotoliul de primar al Sloboziei. Ce nu spune însă Radu Paros e faptul că, în timp ce ziua făcea eforturi patetice de a convinge alegătorii că e ușă de biserică electorală, noaptea negocia din greu ba o funcție de prefect, ba o revenire triumfală la serviciul de ambulanță, ba o poziție de deputat în viitorul Parlament al României, indiferent de partid, că doar îl știți că nu e mofturos cînd vine vorba de ciolănel...

4 Mai 2012, 08:24 (20074 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Ecologiștii îl vor pe Paros pentru Slobozia
Gabi Frankenstein și Iuda Bowling Paros
Slobozia are 8 candidați pentru Primărie!

Comentariile cititorilor:


un sacagiu:
(9 Mai 2012, 07:48)
Verde pentru Paros!
SORIN:
(9 Mai 2012, 06:40)
Dacă șoldoveanul mustăcios, căcăcios și agramat, evident, va fi atacat din toate părțile, așa cum
am mai spus, îi vor crește "acțiunile", și așa având destui adepți. Lăsați-l în plata Domnului și concentrați-vă la alegerile uninominale pure (sau piure), după părerea mea, marea bătălie (dacă mai poate fi vorba de așa ceva)  dându-se între Sandu Stoica și Radu Paros. Tare sunt curios ce va mai apărea după data de azi, când s-a dat drumul la "câini".
MIRCEA T:
(8 Mai 2012, 14:58)
obiectele mentionate de dumneavoastra nu sunt confectionate  de dl Paros, ci sunt comercializate sau revandute.
Ma refeream la bunastarea orasului.
raj:
(8 Mai 2012, 09:48)
,,SICRIE'' de capul lui sa FIE HUUUUUUUUUU HOTULE
liliana:
(8 Mai 2012, 06:05)
sicrie!!
MIRCEA T:
(8 Mai 2012, 05:51)
Ce consum este dat de fabricant la ambulante? La ce viteza este stabilit consumul? La Serviciul de Ambulanta Slobozia sunt 4 tipuri de ambulante(marci). Care este vechimea ambulantelor?
O ambulanta aflata in misiune trebuie sa mearga cu o viteza constanta pana la destinatie. Cunoaste cineva consumul real?

dl Paros sa ne spuna ce a facut bun pentru comunitate si cetatenii sloboziei, exceptand clubul de Bowling?
realitatea:
(7 Mai 2012, 15:02)
salix te crezi fffoarte cinstit dar esti ...
salix:
(7 Mai 2012, 14:53)
@pedro, ma lasi cu grija voastra pentru bolnavi? Din 1000 de litri va raman si voua cel putin 50. Lunar. Acu vreti sa va plangem de mila ca furati putin si trebuie trecut cu vederea? DE aia a ajuns tara asta unde e acum.Daca vreti un Primar corect votati Paros!
anonim:
(7 Mai 2012, 14:40)
a mai fost vice si ce afacut pentru slobozeni nimic dar pt el destule
Fw:
(7 Mai 2012, 13:24)
paros a batut palma cu psd in schimbul unui post de viceprimar.mai conteazaconvingerile?
pt. liliana:
(7 Mai 2012, 13:09)
cum am putea sta de vorba?
ion:
(7 Mai 2012, 11:58)
catre Radu Paros nici tie nu iti vine sa crezi ce ai spus despre tine RUSINE  traiesti doar din MINCIUNI HUUUUUUUUUUUU
pedro :
(7 Mai 2012, 11:19)
cat credeti ca poate fura un prapadit de sofer la ambulanta din 800-1000 litri de motorina care se consuma pe luna de o ambulanta care totusi mai circula in urgenta nu cum dorea paros si gasca
lui regulamentar sa consume putin nu conta ca cineva poate muri dar sa nu uitati ca ambulantele alimenteaza cea mai scumpa motorina de la rompetrol licitatia cum credeti ca a fost  CINSTITA CA PAROS hai sa fim seriosi.
salix:
(6 Mai 2012, 19:18)
Buzduganul cu trei peceti, pt simplul fapt ca teculescu e pdl mie mi-e suficient sa-l trimit la SF Gheorghe. Sa participe la inundatii si deszapeziri era treaba lui de serviciu. Plus ca televiziunile erau cu ochii cat cepele, cum era sa lipseasca? Tinel sa nu aiba discipol la nivel judetean?Daca mai stateau nitel astia ne terminau de tot,ramaneam si fara judet si fara prefect.
liliana:
(6 Mai 2012, 11:19)
un naiv, un cetatean, alt naiv, un beneficiar, un votant prin sms, orice numai sa nu ne dam numele.
Nu am intrat sa comentez comentariile celorlalti ci doar sa imi dau cu parea vis-a -vis de acest articol care se vede de la o posta ca se vrea denigrator. Cum as putea crede ca nu este un articol denigrator cand spuneti ca acea scrisoare deschisa a fost facuta ca sa smulga lacrimile coafezelor si pensionarilor (de parca in orasul asta nu ar exista decat coafeze si pensionari) ?
Spicuiati din context: «peste 8000 de susținători au fost alături de mine și au semnat pentru declanșarea referendumului», «vă invit alături de mine și de PER, convins fiind că putem oferi Sloboziei ceea ce și-a dorit dintotdeauna», «știți că nu am furat niciodată, nu v-am mințit, nu am făcut promisiuni fără acoperire, nu v-am cerut niciodată să votați pentru interese de grup sau pentru interesul meu personal», sunt numai câteva dintre brașoavele strecurate în scrisoarea deschisă primită la redacție de candidatul etern pentru fotoliul de primar al Sloboziei.
Demonstrati ca nu este adevarat si pe urma mai vorbim despre barsoave.