Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

«Speranță, Credință, Muncă» pentru slobozeni

Mădălin Teculescu are slogan

«Speranță, Credință, Muncă» pentru slobozeni

Vineri, 27 aprilie 2012, ex-prefectul Mădălin Teculescu, candidatul Alianței pentru Ialomița și-a lansat oficial candidatura pentru funcția de primar al municipiului Slobozia. Din noua sa poziție, Mădălin Teculescu a declarat că este pregătit pentru «o campanie dură» și că are încredere în votul slobozenilor. Lansarea candidatului API s-a făcut în prezența președintelui PD-L Ialomița, Cazacu Marinică. Acesta a declarat: «Mădălin Teculescu este obligat să cîștige alegerile pentru Slobozia cu peste 30 de procente, dacă vrem să scăpăm de Gabi Ionașcu!».

«Speranță, Credință, Muncă»
Vineri, 27 aprilie 2012, la orele 16,00, la sediul API din imediata vecinătate a clădirii CEC din Slobozia, Mădălin Teculescu și-a lansat oficial candidatura pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. Dincolo de declarațiile electorale care au pigmentat întîlnirea, Mădălin Teculescu a enunțat și sloganul cu care se va prezenta în fața electoratului.
«Speranță, Credință, Muncă! Speranță, pentru că toți avem nevoie de ea, Credință pentru că fără ea nimic nu este posibil și Muncă pentru că eu, Mădălin Teculescu, am dovedit că știu și vreau să muncesc pentru mai binele public. Îmi doresc această funcție publică pentru a demonstra slobozenilor că administrația poate fi făcută și în folosul lor, eficient și fără compromisuri!» a declarat Teculescu.
Prezent la întîlnire alături de senatorul Tudor Panțuru, Cazacu Marincă, președintele PD-L a declarat. «Nu este niciun secret că mi-am dorit ca Mădălin Teculescu să fie candidatul Alianței pentru Ialomița. Asta îl obligă! Mădălin Teculescu este obligat să cîștige alegerile pentru Slobozia cu peste 30 de procente, dacă vrem să scăpăm de Gabi Ionașcu!».
În ceea ce privește lista de consilieri cu care Mădălin Teculescu se prezintă în fața alegătorilor, acesta declarat: «Este binecunoscut faptul că Alianța pentru Ialomița este o construcție politică al cărei scop este acela de a elimina culoarea roșie de pe harta Ialomiței. De aceea, la Slobozia, avem o listă de consilieri integri, care să merite încrederea și votul slobozenilor. Iar prima poziție pe listă este rezervată lui Radu Paros. Am discutat îndelung cu el și credem că împreună putem aduce slobozenilor ceea ce își doresc...» a conchis Mădălin Teculescu.

5 Mai 2012, 09:39 (12267 vizualizări - 19 comentarii)

Citiți și:
Slobozia are 8 candidați pentru Primărie!
Ialomița: Prefectul Teculescu a demisionat pentru a candida la Primăria Sloboziei

Comentariile cititorilor:


dan buzdugan:
(7 Iunie 2012, 16:49)
Domnule paros, atata timp cat haidamacii psd-usl iti lipesc afisele prin oras, nu ai dreptul sa vorbesti! Chiar crezi ca tupeul tau de traseist ma impresioneaza? Te dai victima pd-l dupa ce ai incasat bani frumosi in baza functiei obtinute datorita pd-l! Chiar crezi ca sunte toti tampitii pe care speri tu sa-i prostesti?  ,,Marius'' , chiar nu vezi borfasii din umbra lui stoica-psd? Din umbra lui ionascu? Pe unde ai stat in ultimii 4 ani, nu cred ca in Slobozia!
edy:
(7 Iunie 2012, 10:41)
salut slobozeni, 
Slobozia a ajuns unde a ajuns datorita oamenilor ajunsi in fruntea lui, promit in campanii ce nu cred nici ei, dar da bine pe afis, nu fac nimic...fac doar pentru buzunarul lor si al sustinatorilor ( partide ), sa nu credeti cumva ca un sponsor, partid, care sustine financiar campania electorala a candidatului la primarie sau CJ, nu va recupera banii investiti...ii recupereaza inzecit... si de unde..?? de la mine..de la tine..de la toti locuitorii Sloboziei (nu uitati ce a facut pana acum actualul primar, comisioane luate pentru toate contractele incheiate).
Eu sper ca viitorul primar sa fie Om si sa aiba in primul rand BUN SIMT, greu de gasit in ziua de azi, dar cum am spus...exista o SPERANTA, poate ar trebuii sa avem incredere in Madalin Teculescu, poate are acel BUN SIMT de care avem nevoie.
radu paros:
(12 Mai 2012, 22:25)
pt dan buzdugan.pune-l si pe cazacu langa ionascu si vezi ce iese.cand ai vazut ultima oara ca i-a dat teculescu in" bot" lui ionascu? sa nu uiti proverbul, sa i-l spui idolului tau teculescu dupa 10 iunie.
radu paros:
(12 Mai 2012, 22:02)
pt. slobozean. madalin mi-a propus la misto "fruntea" consilierilor stia deja la data conferintei ca eu o sa candidez din partea ecologistilor. a fost anuntat de mine personal, nu prin dan noel, cum a facut cazacu si cred ca ar fi fost corect sa-mi respecte decizia,nu sa minta ca voi fi primul pe lista lui de consilieri.I-am prezentat chiar si materialele mele de campanie. in 2008 am luat o palma de la pdl, am intos si celalalalt obraz si am mai luat una. cat de integru crezi ca ai putea tu sa fi cu astfel de oameni? ce te face sa crezi ca nu mi-au propus tot felul de functii?teculescu are habar ce as face pentru o functie- NIMIC! ma bucur totusi ca ma crezi un GURU si cer scuze ca nu am anuntat si pe teculescu si cazacu ca pdl o sa piarda guvernarea. sincer eu cred ca tu ai venit la slobozia odata cu de la teculescu sf.gheorghe.
radu paros:
(12 Mai 2012, 21:35)
pt. coco. cazacu nu vrea sa-l bata pe ionascu,vroia un iepuras pentru ionascu.
Marius:
(8 Mai 2012, 15:50)
Pacat de Teculescu ca nu-i baiat rau si ar avea mult mai multe sanse ca independent, dar il strica anturajul. Nu ii sta prea bine cu borfasi langa el. Hehe, ce curva e politica asta, votezi omul care pare competent dar in umbra lui se ascund multi incompetenti care ies ulterior la iveala.
votantul:
(7 Mai 2012, 14:49)
A avut in sondaje 11% fata de 24% Paros. V-ati dat cu stangu-n dreptu'...
pedro slobozia:
(7 Mai 2012, 13:30)
daca orasul este terminat este din cauza slobozenilor caci nu au fost in stare sa aleaga un primar care sa fie de-al casii si judetul cel mai bogat a devenit cel mai sarac din cauza psd-ului care a distrus si tara,asa caci desteptati-va macar in al noulea ceas.
T.B.:
(6 Mai 2012, 14:19)
Draga "speranta" se pare ca suntem multi cei care nutrim aceeasi..speranta!
speranţa:
(6 Mai 2012, 09:50)
D-le Mădălin, avem speranța că ne veți salva de ciuma roșie din urbea noastră cenușie! 
Dragi slobozeni, haideți să încercăm o alternativă în fruntea orașului nostru! 
Păcat de PNL- iști că și-au dat mâna cu ciumații psd-iști! Sunt convinsă că dacă ar fi candidat separta, ar fi avut șanse maxine de izbândă chiar și în acest județ sângeriu!..Uitați- vă la listele cu candidații uslași ( mi-aduce aminte de un trecut nefericit...) ! PNL- persoane de valoare, fără pată; psd- nonvalori, demagogi..analizați și voi, dragi alegători!
Criminal a fost cel care a vândut PNL-ul acestor impostori!!!!!
dan buzdugan:
(6 Mai 2012, 09:10)
Mai ,,gogule''  pe ce te bazezi in afirmatie? Ca le-a dat-o in bot psd-istilor nemernici, pe unde i-a prins cu manarii? Asa,...si pe cine o sa votezi ca primar al Sloboziei? Alt psd-ist? NE-AM SATURAT DE psd in IALOMITA! Ajunge, triada: ionascu-ex psd+stoica-psd+bacanu-psd sa mai treaca si la munca, in Primarie si-au dovedit incompetenta! Cat despre paros, iata un proverb ,,ecologist'': fiecare pasare pe limba ei (de traseist) piere!
coco:
(6 Mai 2012, 08:45)
Ceea ce vedeti in imagine esste cainele si stapinul.Daca cei doi ar fi ajuns sa ne conduca era vai de noi.Uitati-va ce numiri a facut la deconcentrate din 2008 numai unul si unul,numai diplome cumparate,numai absolventi de luna,exact ca la centru.De aceea tara a dus-o rau.Au avut un om cu viziune,unul Basescu,dar dupa ce l-ea dat guvernarea s-au cumportat ca sacalii la toate nivelele.Pacat de unii ministri si de Ungureanu,nu o sa mai vedem curand oameni ca ei in guvern.Vedeti cu ce handicapati si mumii vine Ponta la guvern.
slobozean:
(6 Mai 2012, 03:43)
madalin   vrea sa il puna in fruntea consilierilor pe paros iar el a facut anticamera la psd sa il primeasca in partid si sa ii dea functie, asa ca nu il mai credeti voi asa de integru . habar nu are teculescu ce ar face paros pentru o functie.
pedro slobozia:
(6 Mai 2012, 02:47)
toti astia care nu-i dati sanse lui teculescu sunte-ti oamenii lui ionascu,care stiti si de apartament si ce mananca,eu as lasao mai moale caci trebuie curatenie facuta in administrata slobozeana si judeteana.
Gigi:
(5 Mai 2012, 16:37)
Teculescu e baiat simpatic dar nu va iesi primar. Trebuia sa-l sustina pe Paros nu sa-i intoarca spatele.