Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Silvian Ciupercă, fost și viitor președinte al Consiliului Județean

Cazacu Marinică NU mai candidează la președinția Consiliului Județean Ialomița! Curtea de Apel a admis contestația USL!

După cum vă precizam, USL Ialomița a depus o contestație electorală în ceea ce privește candidatura șefului PD-L Ialomița, Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean. Pe scurt, contestația făcea referire la nedepunerea demisiei de către Cazacu Marinică din funcția de prefect (înalt funcționar public) pentru a putea candida. Astfel, dacă într-o primă etapă, la Tribunalul Ialomița, contestația USL a fost respinsă, după apelul înregistrat la Curtea de Apel, aceeași contestație a fost admisă. În acest caz, Cazacu Marinică, șeful PD-L Ialomița, NU va mai candida la președinția Consiliului Județea. Vom reveni cu amănunte.

5 Mai 2012, 14:12 (30232 vizualizări - 37 comentarii)

Citiți și:
USL Ialomița contestă candidatura democrat-liberalului Cazacu Marinică la președinția Consiliului Județean
Cazacu s-a întors la guvernare

Comentariile cititorilor:


floris:
(9 Mai 2012, 20:16)
ăia fac contestații de teamă.le e frică să iasă la luptă!le e caracteristic.cum spunea cineva:D-zeu nu doarme!

costy:
(9 Mai 2012, 16:49)
aceeasi treaba solutii diferite in aceeasi zi musat emil prefect de calarasi a castigat contra pnl la curtea de apel a demisionat din functia de prefect pe 29 aprilie si a fost in functie uitativa pe situl curti de apel,contestatie depusa de pnl la calarasi respinsa ,recurs la curtea de apel si este iar respinsa ,irevocabila.in ce tara traim?doua spete asemanatoare cu doua decizii diferite!rusine ciuperca!castiga pe campul de lupta nu prin marsavi!
TEPES:
(8 Mai 2012, 11:37)
MARINICA DUMNEZEU NU DOARME,LA CAT AI AMENINTAT TU LA PLATONESTI CU MAFIOTUL DE NEGRARU,MANELISTUL CU DOUA CLASE,V-AU BLESTEMET OAMENII SI ACUM S-A FACUT DREPTATE,LA PUSCARIE CU VOI HOTI ANALFABETI!
Viorel:
(8 Mai 2012, 07:30)
@ Mihai> esti penibil, naiv rau,ca sa ma exprim elegant!
Mihai:
(7 Mai 2012, 19:55)
Sloganul PSD in Ialomita:DECAT IN VOTURI SA NE BATEM,MAI BINE PRIN CONTESTATII SA CASTIGAM!
irina:
(7 Mai 2012, 16:30)
Da, OBIECTIV, PNL-ul din Urziceni este tot o trambulina (ca si PIN, PNG, PDL etc) pentru acelasi personaj. Sava o fi vazand cat de "eficient" a fost pentru partidele la care a fost "BRUNETUL"? Pentru ca tot atat de mult ii va fi si lui! Ha, ha, ha!
Sandu:
(7 Mai 2012, 15:43)
Marinică fără frică, erai de neînlocuit....acum vei fi înlocuit! Asta e politica, dar cine plătește pentru toate idioțeniile pe care le-ai făcut?  Ai pus pe funcții lepădături, ca să dau numai un exemplu.
Ene I.:
(7 Mai 2012, 13:47)
DEMITEȚI DIRECTORII INCOMPETENȚI din licee!!! Ca o coincidență, sunt și  incapabili și  numiți, exclusiv,  POLITIC!  Să se facă deratizare de sus în jos! Ne mănâncă șobolanii pdl-iști!
citizen portocaliu:
(7 Mai 2012, 12:31)
Adio domnule Cazacu
Cat de pragmatician ai fost, se pare ca acum decontezi
OBIECTIV:
(7 Mai 2012, 08:48)
Pai daca directorul respectiv a trecut la PNL, nu e de mirare- stiti de ce? E tigan (a se intelege nu ROM) si atunci e de inteles. Baiatul s-a reorientat , din pacate pentru el intr-un mod tiganesc. Urziceniul e condus de un primar PNL. Rezulta- lipsa de scrupule , goana dupa functii. Mai exact un RAHAT de om/director.
gabi:
(7 Mai 2012, 08:18)
Oricine numai pedele sa nu fie ca ramanem fara consiliu judetean ! Desfiinteaza astia judetele, spitalele, scolile si ce-o mai fi in picioare daca fura iar alegerile.
gigi:
(6 Mai 2012, 18:38)
Ma, ce necrutatorare este viata! Cazacu l-a pus director pe Banescu la Urziceni, calcand peste toti si toate, in schimbul slujului acestuia in campania electorala, iar acesta a trecut la PNL. Pai daca nu stie Cazacu cum e cu cioara vopsita!?! Merge aici si vorba romaneasca "Si ..........., si cu banii luati", nu cazacule?
curiosu :
(6 Mai 2012, 17:57)
Fiti calmi mai sunt doua zile,vor fii surprize de proporti.Sa auzim de bine
WOLF:
(6 Mai 2012, 17:57)
Ciulinii baraganului
Gogu:
(6 Mai 2012, 16:42)
Prof. Ionita de la nr 2 nu intra in mocirla asta...Imi pare rau ca e pdl-ist, dar e dintre cei buni!