Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Deputatul liberal Cristina Pocora se opune candidaturii fostului preot Casian Pandelică la Primăria Reviga

Controversata față bisericească este decisă să intre în cursa electorală din 10 iunie 2012. Deputatul Cristina Pocora se opune însă cu vehemență candidaturii fostului preot Pandelică. Printr-un comunicat de presă, deputatul din colegiul Fetești-Țăndărei a explicat motivele pentru care membrii PNL Ialomița nu ar trebui să susțină candidatura lui Ovidiu Casian Pandelică la Primăria Reviga. «Istoria PNL a fost creată de oameni adevărați, modele și repere pentru întreaga societate. Aceste personalități marcante pentru istoria României nu pot fi alăturate unor oameni cu grave probleme precum domnul Ovidiu Casian Pandelică» a precizat deputatul Cristina Pocora.

15 Mai 2012, 17:05 (9724 vizualizări - 15 comentarii)

Comentariile cititorilor:


zmeul zmeilor:
(19 Mai 2012, 20:40)
A fost odata c a in multe alte dati  de la 89" incoace .
    Cica era Pocora , in campanie electorala . 
Si a venit vremea sa fie Ialomiteana , cu tot setul : domiciliu in Bucuresti
- PNL-ista  dar si Habotnica Religioasa 
-Luptatoare pentru Avort dar si Fecioara Maria
-Trecuta prin multe si anume ministere cu tot cu ministrii.
Brusc , scoate palosul si ofera solutii mai bune imparatiei.
    Gloata uimita exclama:    
-cata tarie de caracter
-cata barbatie
-justitie
SUNTEM UMEZI , in ochi ,se intelege, vom vota orbeste   POCORA .
   Parca urma aia cu au trait fericiti pana la adanci batraneti? !

o oarecine sau george:
(19 Mai 2012, 20:15)
Cumulativ scufita rosie sau galbena sau portocalie sau Trinitas sau ,,Sfanta Pocoraschischiva" ale carei moaste le gasiti alaturi de ale altor ,,martiri" inca in viata , la Ialomita , pe care le plimba pe drumul oaselor  ,,reprezentantul zonal", la Fetesti sau Urziceni ,in nici un caz in scopuri electorale!!!!!!   -se stie.
  Admir si eu CA COmunitara a   U  E   , confuziile incredibile intre institutiile statului si religie , culte si alte Integrari in Absolut Hilar. 
    Oricat de BLONDA as hi , ca ostean aaaaa a unui colegiu ,,in slujba neamului si a crucii" nu poci sa faC Confuzie intre :
1.Stat -organizare administrativ-teritoriala 
2.Libertate religioasa
Esti sofisticata BRE , dar un cult ,  nu reprezinta o institutie, doar STATUL este reprezentat de INSTITUTII care garanteaza anumite drepturi si obligatii pentru cetateni , care se pot manifesta si RELIGIOS inclusiv in   Culte, Asociatii , Grupari  Religioase. 
   DECI STIMATA ....DOAMNA  A COMIS-O  , CHIAR SI INTELECTUAL.    RUSINICAAAAA!!!!!!!

un oarecare:
(18 Mai 2012, 19:48)
mai copiii mosului,conteaza prea putin cine e si de unde vine fata asta,dar pe langa faptul ca intr-adevar e singura care apara interesele ialomitenilor in parlament si la guvern,este tot singura care prin faptul ca se opune acestei candidaturi,trage un semnal de alarma conducerii de doi lei dela pnl ialomita.
datorita lipsei de oameni care sa merite o candidatura pt scaunul de primar,s-au gandit ei ca cel de care doar se debarasase o institutie a statului,chiar daca se numeste biserica, ar fi un foarte bun administrator,tot al statului...o fi bine?o fi rau?...
George:
(18 Mai 2012, 06:43)
Pt. fost ministru al munciia: --- câtă risipă de timp, de spațiu, de biți, de pixel,i ca să ne spui ce? Că îți e antipatic Sorin?
fost ministru al munciia :
(17 Mai 2012, 18:40)
Cam cat de jos ar trebui sa te cobori pentru a purta un dialog cu d-alde matale bre Sorine, eu am coborat pana in iad  si mi-au spus ca locuiesti mai jos, patetic ... jalnic , depasesti in mers ditai coloana bunului simt .  Q.E.D.      Cam atat poti????  Desigur ca da!
     Pentru cititorii interesati  :cautati mai adanc pe net si presa din trecut repere ca Paul Pacuraru .
Restul vine de la sine...
Anglia-si are falitii sai ,Franta-si are falitii sai! Numa noi sa n-avem falitii nostrii???!!!!   
Inteligent, ilustru, independent plin de bun simt, OBIECTIV   va prezentam produsul penibilului suprem dooomnnnnuuuulllll...........doamna.......  :     ?????      si totusi existaaaaa, incredibil dar adevarat , curiozitatea naturii si constiintei .....  Excelenta sa ...... Struto-suina : S O R I N .
P.S.    Este inofensiv chiar daca pare altfel. Puteti sa atingeti mostra de inteligenta de mai sus.
Nu ratati ocaziaaaa    MAGNUS CIRCUS . 
In final , veti asista la acrobatii incredibile : Politicieni care mananca pana si coliva , doar de dragul de a intra in gratiile , fortei virtuale pe care Chipurile ti-o ofera Biserica la vot.
  Cu drag pentru mandretea de .....inteligent  pe vecie al matale pretin si tovaras :   sssssssSSSS SE  TREZESTE CONSTIINTA.
SORIN:
(17 Mai 2012, 05:55)
Pentru un fost ministru al muncii, ar trebui să știi de ... lab...or, lab...oris care te caracterizează, după cum ușor îmi pot da seama. Aici discutăm principii, dacă te duce devla. De amante "pute Pământul", asta neînsemnând, însă, că valoarea și potențialul unui om, chiar amant fiind, pot fi anulate din acest motiv pur uman. Știi că e o vorbă din bătrâni, conform căreia un anume organ nu
știe carte, sau, același organ, n-are nimic de-a face cu Prefectura. D'aia îmi displace că toți d'alde
zero barat își dau cu presupusul, vezi Doamne, ei cunoscând amănunte "picante" din viața cuiva.
Sictir, dobitocule!!!
fost ministru al muncii:
(16 Mai 2012, 13:29)
Bravos natiune, halal sa-ti fie!       Musiu Sorin , mai ai un pic si te tranformi in guru ,  ceea ce uiti matale neicusorule este originea celei pe care o aperi , dar probabil si mataluta te mangai cu poza lu  tanti Pocora asa cum facea fostul ministru al muncii, Paul Pacuraru . Ti-aduci aminte bine.... cat am tinut la tine....  Bineinteles ca stii , ca tanti Pocora era ,,amanta oficiala " a lui Paul Pacuraru din Galati .   De ce n-or fi ramas impreuna in....Galati  , asta nu stiu , poate ca intre timp Pacuraru a picat.... dar a ramas viu . Demential este ca a venit la Ialomita ,,Biata Crestina" , la Galati era prea cunoscuta. Stii matale:  FEMEILE CU MORAVURI USOARE DEVIN PESTE NOAPTE credincioase ....SSSSSSS constiinta sa nu se trezeasca.    In rest multa crema de maini va doresc!!!!
emil:
(16 Mai 2012, 13:08)
Bravo Sorine! foarte bine punctat!
pacuraru de la galati:
(16 Mai 2012, 10:22)
Uluitoare atitudine , cum se impaca constiinta madamei care sustine cu tarie ,,libertatea femeii de a avorta" cu piosenia si credinta subit electorala a noii urmase a lui Campeanu si Maniu, parca Crestinismul sustine ca trebuie sa nu facem pacate de moarte cum este avortul?
   Mie personal imi miroase a campanie electorala sustinuta de Biserica , unde dansa se multumeste cu promisiunea unui sprijin virtual din partea sus numitei iar sus numita incearca in continuare sa impiedice sub orice forma de aparitie si sutinere a popii aluia care a avut curaj sa se puna cu hotii in sutana .
    Dupa umila mea opinie Isus a fost cel mai Liberal fiindca a lasat oamenilor libertatea de a alege de partea cui sa fie: rau, sau bine, asta vis a vis de retorica initiata de un Tovaras de mai sus.       Asta confirma inca odata ca si in politica si in ,,crestinism" cine se aseamana se aduna , chiar in bresle , cand presteaza cea mai veche meserie din lume.     
SORIN:
(16 Mai 2012, 07:15)
Băi, ialomițenii lu' Pește, când Cristina Pocora a vorbit despre valorile liberale, despre repere, nu s-a referit la "liberalii" de azi, majoritatea foști comuniști, ea s-a referit la adevărații liberali, gen Brătianu, cei cu frică și respect față de Dumnezeu. Dacă tagma popească a hotărât  excluderea din rândul clericilor, acești popi-mafioți au hotărât să intre-n politică, oricum tot o curvă, precum ei.
Ce și-au zis?! Dacă nu mai ține cu popia, folosim escrocheria (?!). Este corectă poziția Cristinei Pocora. În ceea ce privește mandatul acesteia, de Ialomița, țin să atrag atenția "ialomițenilor" că "moldoveanca asta roșcată" a avut mai multe intervenții în Parlament, în favoarea oamenilor din colegiul său, și nu numai, decât toți parlamentarii "ialomițeni" la un loc. Ce-a făcut senatorul-alcoolist Panțuru - pdl - pentru ialomițeni?! Dar ceilalți parlamentari "ialomițeni"?! V-ați întrebat, vreodată, câți dintre parlamentarii "noștri" sunt ialomițeni get-beget?! Dacă-mi acceptați extrapolarea, țara asta a dus-o cel mai bine având în fruntea ei conducători STRĂINI. Așa că lăsați-o mai moale cu răspopiții care sunt și arendași, iar acum se vor și primari. Oare de ce?!
George:
(16 Mai 2012, 05:11)
Se pare ca aici au postat doar sustinatori de-ai lui Casian. E dreptul lor s-o faca, dar cum se impaca doctrina liberala si credinta in ortodoxism in constiinta acestui candidat? Undeva ceva nu rimeaza: ori nu e suficient de crestin daca imbratiseaza ideile liberale, ori nu are nici in clin nici in maneca cu doctrina aceasta daca e un bun crestin...
Vulpea Roscata:
(15 Mai 2012, 19:52)
Ce tupeu pe moldoveanca asta roscata sa vina ea sa faca ordine in Ialomita!Daca e tare sa se duca sa candideze la ea in Modova,nu sa faca pe desteapta la noi.Mare penelista!Ea cica e urmasa liberalilor .Vai de ea! Si vai de noi ca votam niste venetici.Asa ne trebuie.
VASILICA FARA FRICA:
(15 Mai 2012, 18:39)
Pare incredibil ca tocmai  ea ne orbeste cu modele si repere.Oare ce azimut a avut cand au votat-o cei din colegiu? Asa,de pura curiozitate....
corleone:
(15 Mai 2012, 18:20)
Oameni adevarati,modele si repere ? Tupeu nesimtit,obraznic ,au numai spuma spumelor !,nu au pic de rusine?Ce realizari importante membrii marcanti ai pnl au avut in tara asta care o duce din ce in ce mai greu si noi nu am aflat?
dan pandelica:
(15 Mai 2012, 17:54)
usl-istii, niste nerusinati! Ce functie are pocora in pnl, nu ca sa se opuna, ci ca sa impiedice candidatura?