Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Prezența la vot în Ialomița-59,56%!

La orele 21,00, în Ialomița prezența la vot a înregistrat un procent 59,56%.

La orele 17,00, în Ialomița prezența la vot înregistra un procent de 37,38%.


Ialomițenii s-au mobilizat să meargă la urne. Datele oficiale ale BEJ Ialomița arată că procentul de participare la vot, la orele 14,00, este de 27,55%, cu 17 procente mai ridicat decît la orele 10,00.
La nivel național, Ialomița se situează pe locul 26. Cea mai mare prezență la vot înregistrată în județ este în mediul rural. Acolo 30,39% dintre ialomițeni au mers să voteze. În schimb, la orașe procentul de participare este de doar 24,57%.

10 Iunie 2012, 14:11 (20211 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Partidele locale raportează doar 10% din «încasări»
Ialomița administrativă rămîne neschimbată
Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!
Slobozia: «Mîrșăvii electorale», reclamate la BEJ Ialomița

Comentariile cititorilor:


Nimic Nou la Slobozia:
(13 Iunie 2012, 14:13)
Ati fost la VOT?
Iar ati uat-o in bot...
ionel a :
(13 Iunie 2012, 11:58)
Si de ce canti(urli) tu, Sorin a? De durere? Doare caputzul rau, nu-i asa? Cat despre dovada de barbatie adevarata, ai facut-o... :)))))
SORIN:
(13 Iunie 2012, 11:54)
Și dacă tot nu te-ai convins, treci la tratamentul cu ADZIPIGNIL!
SORIN:
(13 Iunie 2012, 11:52)
@ ionel a. Eu sunt cântăreața cheală, pușlama mică. Poate întrebi în stânga și-n dreapta ce înseamnă ALUPIGUS, ca să fii sigur că ai de-a face cu un bărbat adevărat.
ionel a:
(13 Iunie 2012, 10:50)
Iar ti-ai strans prea tare bigudiurile, Sorin a? Ai mai multa grija, vezi bine ca te afecteaza...
SORIN:
(13 Iunie 2012, 10:22)
Na, că iar a "pus-o" de-o emisiune mustăciosul căcăcios și pișecios, mai nou, și plângăcios.
Bine'nțeles unde altundeva, decât la radio cam pus, unde alături de susținătorul său, la fel de agramat, Cornel Constrif evident (sic!) iși plângea public amarul, cum a ajuns el să trăiască din banii soției, tot mai puțini, cum, cum, cum ... Doamna Clementina Tudor, aproape toată emisiunea
a devenit  "stimată doamnă", "doamnă dragă", de-abia într-un final, și numai o dată, devenind, corect, "doamna Tudor". Păi cum să-i spui altfel unuia care zice: "...logistiCĂ CARE..", " ... nu vă face cinste aceste metode ... ", "... și-au adus aportul ..", " ... CA CEtățean.."etc.. Dar cea mai mare "perlă" scoasă de  musiu Constrif (inginer) a fost " ... la francezi, diferență de zero sau un procent ... ". Cred că la Politehnică a învățat cum pot face diferența zero procente". Ca să nu mai spun că este incorectă folosirea sintagmei de "un procent de x la sută", unde "x" este mai mare decât unu. Pentru analfabeți: procent înseamnă UNU la sută. În rest sunt, sau pot fi două, trei, mii de puncte procentuale.
Altă trăznaie: după cercetări istorice, dl. Constrif, dând apă la moară șoldoveanului plângăcios, acesta "trăgându-se" dintr-o familie de răzeși, a ajuns la concluzia că această familie, Ionașcu,
a "furnizat" oameni de bază familiei domnitorului Ștefan cel Mare (devenit și "și Sfânt" după ce a avut vreo câteva zeci de neveste, plus câte o mai fi și regulat măria-sa).
După asemenea bazaconii de ultim moment, stai și te întrebi dacă nu cumva șoldoveanului i-a
mai căzut ceva țiglă de pe casă, cum se spune. Du-te, bre, împreună cu "susținătorul" la un control. Ar fi păcat să piardă urbea noastră asemenea valori inestimabile, tupeiștilor!!!
tanaru:
(13 Iunie 2012, 08:59)
votul este o mare vrajeala
SORIN:
(12 Iunie 2012, 07:25)
@ Ionel a. Gata șefu' (șefa), m-am "tratat" cu eșecul total al șoldoveanului de Bărăgan, fenomen care m-a "potolit", făcând pe plac unora mult mai sănătoși la cap, precum tu. Cine știe ce prăpădenii să mai aud despre ex-primarul agramat și incult pentru a mai face vreun comentariu, prăpădenii de genul zeghe, ceea ce-i doresc din tot sufletul, pentru tot răul pe care l-a făcut slobozenilor și nu numai. Numai un inconștient nu-și dă seama, sau se face, de câtă otravă a "băgat" acest nemernic și tupeist în casele și curțile oamenilor, cu cât a diminuat bugetul familial obligându-și "iubiții concetățeni" să cumpere apă plată, umflând conturile îmbuteliatorilor și comercianților. Să fi avut vreun interes personal?! Eu cred că da!!! Viitorul va dovedi că am avut dreptate, ca în multe cazuri, deși unii nu recunosc. Mi-ar plăcea să cred că și postările mele dure la adresa mustăciosului căcăcios și pișecios au condus la dezastrul total al acestui tupeist agramat și infatuat peste măsură. Acestui tupeist, precum foștilor activiști de partid comunist, i se va mai "plimba" limba-n gură și după ce-a "murit".
ionel a:
(11 Iunie 2012, 12:27)
Sorin...a, draga, ai probleme grave, incurabile, la mansarda! Trateaza-te, nu ne mai stresa si plictisi cu desele tale crize! De la falsii carlionti ti s-o trage???
SORIN:
(11 Iunie 2012, 12:20)
Al dracu' șoldoveanu'! Auzi, se retrage din viața publică, reziliind unilateral (?!) contractul cu "concetățenii mei" dar, monitorizând autoritățile locale să nu carecumva să facă politiCĂ CA el, ci
să faCĂ CA el, administrație. Hai sictir, bre! Cred că monitorizarea o vei face printre zăbrele, pe unde să mai poți primi câte ceva cu praștia. Zice-se că nu e cavaleresc să "dai" într-un om căzut.
De acord, numai că ăsta e un decăzut și trebuie "lovit" așa cum se dădea el în campania electorală, până la aflarea purului adevăr în ceea ce privește anii lungi de hegemonie municipală.
Poate scăpăm de măscărici, și nu-l mai vedem sau auzim pe nicăieri, mulți ani de aici înainte.
Du-te, bre, la Cornel Constrif, poate mai are niscaiva vagoane de descărcat, că doar n-o să le descarci tu personal, ci accelerat, ha, ha!
SORIN:
(11 Iunie 2012, 08:09)
Aud că ionașcul s-ar fi exprimat că dacă nu câștigă (?!),  vinde tot ce are și pleacă de p'acii șa.
 - Un'te duci tu, mielule?
 - La pârnaie, domnule!
 - Să-ți ajute Cel de sus
Ca și radio cam pus,
Unde "doamna Clementina"
Ti-a alimentat "doctrina".
Când vei da de zile grele,
Prin gratii să-ți dea chiftele
Zilnic, poate și mai des
Evident, binen'țeles!

SORIN:
(11 Iunie 2012, 05:35)
În sfârșit, șoldoveanul mustăcios, căcăcios și pișecios, evident, bine'nțeles, da?!, a fost tras pe linie moartă, după ce s-a spârcâit pe la jdemii de posturi de televiziune, de radio, și alte posturi mari, de moși și strămoși. Acum sper să urmeze exact la ceea ce se aștepta: un audit total asupra activității de când l-a făcut mă-sa primar și până la data decesului său politic, evident (sic!). Dacă
useleul nu se ține de cuvânt, indiferent de "greaua moștenire", și să dea în vileag toate "realizările"
ionașcului, inclusiv excursia în China și alte "investiții" pentru "concetățenii mei", atunci schimbarea s-a făcut degeaba. Aștept.
danut:
(10 Iunie 2012, 20:53)
Ca sa putem aprecia procentul votantilor prin comparatie cu alte alegeri locale ,ar trebui sa tinem cont de numarul celor inscrisi pe listele de vot....dar si de faptul ca invigatorul se decide dupa UN SINGUR TUR!!!(deci mobilizarea partidelor s a accelerat)Eu sunt mai carcotas din fire...si sunt convins ca noile majoritati vor fi la fel de contestate (in urma actiunilor lor de praduit bugetul)ca cele vechi....poate doar un guvewrn cu" mana forte"si cu institutii ale statului neregulate politic ar reusi sa stapaneasca PRADUITUL BUGETELOR!!!
PP-DD:
(10 Iunie 2012, 14:48)
Mergeti la vot, nu mai lasati hotii sa va fure banii! e timpul sa faceti o alegere ! Indiferent care este aceasta mergeti la vot si dati o sansa candidatului preferat , nu lasati ca sansa sa fie furata de alti candidati! A NU VA PREZENTA LA VOT ESTE O SANSA IN PLUS CANDIDATULUI PE CARE NU IL AGREATI. Daca vreti cu adevarat sa se schimbe ceva in Romania , acum este momentul sa demonstrati acest lucru. Stim ca nu prea intereseaza pe nimeni ce se intampla in aceasta tara , pentru ca oricine ar veni nu o sa schimbe totul peste noapte cum am vrea de fapt. Adevarul este ca noi avem nevoie de o schimbare azi sau maine , nu peste 3 ani, nu peste 20 de ani. Insa daca nu faceti acest pas , macar si in scarba fata de tot ce s-a infaptuit in Romania , peste 3 ani sau peste 20 de ani cand lucrurile vor fi mai rele, o sa va ganditi cu parere de rau de ce nu ati pus piciorul in prag la timpul potrivit. IA O DECIZIE AZI! Lupta pentru un viitor mai bun! DACA NU PENTRU TINE, ATUNCI PENTRU VIITORUL COPIILOR TAI. Mergi la vot si spune-ti PUNCTUL DE VEDERE. VOTEAZA SI SCHIMBA CEVA ! MAI TARZIU NU VEI REGRETA ! DA-LE HOTILOR UN VOT IN BOT! NE BAZAM PE INTELEPCIUNEA TUTUROR CARE VAD ACEST MESAJ SI IN SPERANTA CA VETI LUA O DECIZIE CORECTA SI INTUITIVA , consideram ca Romania va reusi SA ALEAGA DRUMUL CORECT CATRE UN TRAI MAI BUN! Mergeti la VOT!