Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul, Radu Paros îi rula meticulos preșul sub picioare. Așa se face că începînd de vineri, 17 august 2012, acesta este din nou șef peste Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița.
«Am fost numit din nou în funcție pe criterii de competență. Nu are nicio legătură cu partidele, ci doar cu faptul că am fost un manager bun...» ne-a declarat proaspăt (re)numitul în funcție Radu Paros.
Surse apropiate viesparului de la Ambulanță susțin că preșul despre care tot vorbim a fost țesut la drum de seară, împreună cu Raed Arafat, secretar de stat în Ministerul Sănătății. Același Raed Arafat care a fost atît de impresionat de maniera în care Radu Paros a redus cheltuielile administrative ale Ambulanței Ialomița în scandalul de la începutul acestui an... Cît despre doamna Țenea, aceasta se pregătește activ pentru concursul din toamnă (dacă se va mai desfășura; căci, pînă atunci, vorba aceea, ori moare măgaru’, ori pierde samaru’). Sau merge pe un post călduț la Poliția Locală Slobozia. Vom reveni cu amănunte...

17 August 2012, 10:10 (33676 vizualizări - 51 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»
Ialomița: Personalul de la Ambulanță, fără salarii

Comentariile cititorilor:


danut:
(22 August 2012, 16:35)
Sorin v a dat... cu durex cu arome fructe.....io v as da cu arome de branza:))
Adriana:
(22 August 2012, 14:51)
Sorin e un om deștept, am mai spus-o, dar...dar când am intrat într-o oarece ,,dispută,, pe acest site, mi- a transmis niște vulgarități, de mi-a trecut cheful de a mai comenta. E dur, chiar suburban uneori, ca și @Dănuț ....
politist de gradinita:
(22 August 2012, 14:23)
@Sorine, multumesc pentru participare, asta am vizat, demascarea ta din  scribul care da sfaturi online  tuturor, la ceea ce esti de fapt: un golan cu vocabular de mahala.
PS Cand am folosit cuvantul "toti" , "n-am gasit alta rima maestre" :)) 
Cat despre picior, sper sa-l simti tu cat mai curand! In dos! ;)
SORIN:
(22 August 2012, 07:12)
@ politist de grădinită. E clar că acolo ai rămas, la grădiniță, adică un RETARDAT!
Oare Radu Paros o fi fost prin pedele?! Ia vezi, poate a fost. Eu voiam, ca ecologist și om de afaceri, pentru a face bine unor oameni amărâți, să sponsorizeze eventuale ajutoare, chiar printr-o fundație, și să știi că am vorbit foarte serios (scris). Asta nu înseamnă "toți". Numai unul
cu mintea de grădiniță ar putea interpreta așa ceva. În altă ordinde de idei: ai auzit de picior metric, băi POIETULE?! POIET este masculinul de la POIATĂ, adică GRAJD.
politist de gradinita:
(21 August 2012, 14:37)
Mai Sorine esti frustrat
Paros  bani cam a tot dat
Cum sa dea lemne la toti?
Nu e-n pdl la hoti!

Numai aia fura tot
Ne-au lasat fara chilot
Poporul nu vrea pomana
Vrea o fata mai umana
De la asti conducatori
Care te lasa sa mori!

Asa ca lasa-l pe Radu
El sta drept cum sta si bradul
O sa avem smurd ca in Franta
Paros bun la ambulanta!


Sorine, sa dea lemne la saraci domnu' primar, prefectul, cazacu, tinel (ca tot a facut jaf in padurile ialomitene), nu Paros! Ce treaba are paros cu lemnele? In cel mai rau caz sa dea bonuri de benzina din ce recupereaza de la  hotii aia de soferi care vand carburant la capul gol !
Glumesc bineinteles!Revenind, Paros a facut dovada ca  manageriaza serviciul de ambulanta cu profesionalism! succes !

danut:
(21 August 2012, 14:20)
@victor   O sa moara SMINTITUL de BASESCU.....mancator de rahat ce esti....
Iooon:
(21 August 2012, 11:20)
Aplauze pentru starul, comentator consecvent, SORIN!!! Paroooos nu va face puuurici la ABM!!
SORIN:
(21 August 2012, 11:10)
Astăzi, cest Paros cu drag de ban
Are-n buzunar ariciu',
Mâine, cel Paros golan,
Va rămâne cu ... cariciu'!
victor:
(21 August 2012, 10:12)
,,danut'' tampitul o sa voteze, pentru presedinte, in 2014; sper ca pana atunci sa fi uitat toti de puturosul si demagogul crin...in ceea ce-l priveste pe traseistul radu paros, numirea lui pe un post la deconcentrate ARATA INCAODATA CA MIZERIA FACUTA de ,,ecologista'' petronela moroianu in ziua alegerilor locale are in spate usl-ul mincinosilor, plagiatorilor, HOTILOR!
danut:
(21 August 2012, 07:50)
Radu are ariciul in buzunar...cum sa dea lemne la amarati....el se lauda cate sute de meleoane i a dat lu Cazacu......curand o sa ne spuna si cat i a dat lu Ciuperca:))Deja m a scarbit usl...o sa votez un presedinte liberal.....la parlamentare paaa...de nu i liberal in colegiu.....anulez buletinul!!!
SORIN:
(21 August 2012, 05:30)
În ceea ce-l privește pe acest Radu păros, cu toată priceperea lui managerială, rămân la părerea mea din campania electorală, pentru cine-și mai aduce aminte, mai ales că am fost apostrofat de unii opozanți într-ale opiniilor. Apropo, mai ești, șefu', la P.E.R Ialomița?! Ia să vadă tata ce acțiuni vei dezvolta în viitor, dacă mai ai așa ceva în politică. Economistul traseist, Mircea Coșa, am înțeles actualul președinte P.E.R.profesionist remarcabil, de altfel, ce "indicății" o fi transmis în teritoriu, referitoare la noua campanie electorală ce stă să'nceapă?! Degeaba ne împopoțonăm cu tot felul de tricouri, stegulețe și alte nimicuri care costă o groază de bani, numai în campaniile electorale, ca mai apoi să dăm uitării tot. Dom' Paros, mai bine ai ajuta bătrânii, mai ales din mediul rural, eventual cu o căruță de lemne, că acuș vine iarna, să vezi ce te-ar vota lumea, inclusiv din mediul urban, fiindcă s-ar  duce buhul despre "băiatul bun" de la "Salvare". Nu cred că la "valoarea" dumitale, câteva milioane, acolo, ar fi o problemă. Ia legătura cu Ion Curte de la Cosâmbești și vezi ce părere are. Poate nu uitați de alegătorii din iunie, chiar dacă au fost puțini. Asta arată "priza" domniilor voastre la "public". Sau, poate, vă întoarceți la P.D.L., partidul-mamă a "răniților"?! HOCHACHTUNGSVOLL, mein Herr!
Ionică:
(20 August 2012, 15:22)
Ionica e madam Viv?!! Ghinea sau cam așa! Nu e chiar tută...
citizen portocaliu:
(20 August 2012, 10:39)
Cine poate contesta faptul ca SUPREMUS nu este ruda cu PRAGMATICUS
jan:
(20 August 2012, 07:30)
ionica, iar jelesti pe aici!
@citizen:
(19 August 2012, 19:01)
Din pacate, mare parte din electoratul nostru este format din spargatori de seminte pe banca din fata blocului, in asteptarea pensiei sau a ajutorului social. Sa prinzi un loc 3 sau 4, la locale, reprezinta o performanta, atat timp cat lupti singur fara un partid in spate. Stoica este un individ opac, fara trecut si cu siguranta fara viitor, dpdv politic. Intr-un sistem corupt, birocratic si neperformant, Paros a reusit sa reduca cheltuielile, organizand totul in asa fel incat sa mearga totul bine. Ca manager nu am ce sa-i reprosez. Cat despre doamna, nu se poate vorbi la fel. Simplul fapt ca nu cunosti minimul de legislatie, nu te absolva de vina. Daca nu iei decizii proprii si nu iti asumi nici o responsabilitate, nu inseamna ca esti competent, pentru ca nu gresesti. Cand faci si imprudenta sa arati cu degetul sau sa cauti alti vinovati, devii o umila rama in ochii celorlalti. Dar cum unii au in sange acest caracter, nu pot decat sa se tarasca dintr-un post in altul, sapand pe cine apuca, mai ales prieteni, sperand mereu la un post caldut cat mai inalt.