Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul, Radu Paros îi rula meticulos preșul sub picioare. Așa se face că începînd de vineri, 17 august 2012, acesta este din nou șef peste Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița.
«Am fost numit din nou în funcție pe criterii de competență. Nu are nicio legătură cu partidele, ci doar cu faptul că am fost un manager bun...» ne-a declarat proaspăt (re)numitul în funcție Radu Paros.
Surse apropiate viesparului de la Ambulanță susțin că preșul despre care tot vorbim a fost țesut la drum de seară, împreună cu Raed Arafat, secretar de stat în Ministerul Sănătății. Același Raed Arafat care a fost atît de impresionat de maniera în care Radu Paros a redus cheltuielile administrative ale Ambulanței Ialomița în scandalul de la începutul acestui an... Cît despre doamna Țenea, aceasta se pregătește activ pentru concursul din toamnă (dacă se va mai desfășura; căci, pînă atunci, vorba aceea, ori moare măgaru’, ori pierde samaru’). Sau merge pe un post călduț la Poliția Locală Slobozia. Vom reveni cu amănunte...

17 August 2012, 10:10 (33685 vizualizări - 51 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»
Ialomița: Personalul de la Ambulanță, fără salarii

Comentariile cititorilor:


citizen:
(19 August 2012, 18:29)
pai sa mi se spuna ce a facut el pe la partidele alea prin care a trecut si jos palaria nu mai am ce comenta. fapte nu vorbe ca de vorbe is satul destul. despre ce performanta e vorba nu stiu absolut deloc. bag de seama ca performanta l-a dus pe locul 4 la alegerile locale. sau 3 nu mai tin minte.
@Citizen:
(19 August 2012, 18:28)
Draga Citizen, daca pentru Paros nu-i o problema sa-l iei acasa, ia-l si tu pe sotul doamnei T acasa. Cu siguranta nu va fi nici o problema, decat poate doar faptul ca lui ii mai plac si baieteii.
Andra:
(19 August 2012, 17:32)
Nu conteaza pe la cate partide a trecut, atat timp cat a performat acolo unde a fost pus. Mai trist este sa pupi cururile de la toate partidele si sa nu faci nimic acolo unde esti pusa. Si nu cred ca vrei sa dam nume aici atat timp cat se vede ptr cine tii partea.
citizen:
(19 August 2012, 17:10)
cred ca ai facut un crush pentru el andra. ai putea sa il iei acasa daca nu ar fi insurat, nu ca asta ar fi o problema. cat priveste "calitatea" sa ca om am un mare semn de intrebare gandindu-ma pe la cate partide a trecut ca sa aibe ceva functii. 
Andra:
(19 August 2012, 16:28)
Paros este un om venit din sectorul privat. Stie cel mai bine cum sa eficientizeze o activitate, cum sa mobilizeze oamenii si cum sa reduca furturile. Doamna Tenea, pe langa faptul ca nu cunoaste legea, ii era si teama sa ia vreo decizie de teama sa nu incalce ceva, chiar daca lipsa deciziilor denota incompetenta. Cu tipete sau cu ochii dati peste cap nu se conduce o institutie, mai ales una unde operativitatea si luarea unor decizii importante pentru viata oamenilor, este primordiala. Totul tine de calitatea ta ca om, iar asta se resfrange si la locul unde iti desfasori activitatea. Sunt unii oameni care considera ca a fi sef le este imprimat in sange, iar din aceasta categorie face parte si familia Tenea. Succes in activitate domnule Paros.
politist de gradinita:
(19 August 2012, 15:13)
Radu Paros, cea mai buna alegere! In timpul mandatului sau precedent  au fost reduse drastic cheltuielile inutile si hotiile soferilor care nu se mai satura din furat motorina! Succes in continuare domnule Paros, s-a facut reparatia morala!
mircea:
(18 August 2012, 14:12)
ce vrei afacere mai buna??/ patronul de cimitir sef la UPU....sa vezi ce-i vin clientii acum....
viorica:
(18 August 2012, 13:37)
Uite asa o sa pierdeti usl-istilor! Acceptand pe toti traseistii!Intrebati-l pe Paros cu cine a votat(daca a votatat!).Uite cum castiga Dan Diaconescu fara efort! Asa va trebuie!
nina:
(18 August 2012, 10:03)
Dar nora mamei Rozica cine e?
SORIN:
(17 August 2012, 21:41)
LADY GAGA nu sti cine e MAMA ROZICA ? iti spun eu a fost consilier local psd si daca iti aduci aminte dupa 1990 lua bani de la oameni sa ii duca in Spania la munca si uita dar nici banii nu ii dadea oamenilor inapoi.
citizen:
(17 August 2012, 13:29)
D-le Gogu bine spus dar ar trebui sa inceapa cu el insusi si ar fi mare pacat  sa se mai adauge inca o plangere penala. bai usl-istilor aruncati-va in garla de mana cu paros sa scape lumea de specime ca voi.
xxx:
(17 August 2012, 13:27)
un articol dintr-un ziar local se intitula "curve reloaded". se pare ca se potriveste mai bine decat cel pe care l-ati pus. rusine usl-ului ca se asociaza cu asemenea specime de oameni.  si sa mai votezi usl la toamna.hahahaha ce gluma foarte buna. deci sa recapitulam: fost psd-ist, fost pnl-ist, fost independent, fost pdl-ist si acum again actual psd-ist. mi-ar fi pur si simplu rusine sa scot capul in lume in locul lui paros si a celor care il sprijina atat de vehement.
danut:
(17 August 2012, 13:02)
La vremuri noi...tot noi...sau pleaca ai nostri vin ai nostri......Sa nu ne scape de smintitul de Basescu.....si o sa i voteze lupa calului...
Pepene cu dop...:
(17 August 2012, 12:52)
Paros Radu Supremus are un cap ca un pepene de sezon. Bucalat si dolofan, roșu și răscopt! Să nu-i fie de deochi, că  parcă așteaptă suzeta, să-i astupe gura...Mai schimbați-i și voi poza asta!
Dragos:
(17 August 2012, 12:47)
criterii de competenta? ha! va sfatuiesc sa va informati mai mult