Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul, Radu Paros îi rula meticulos preșul sub picioare. Așa se face că începînd de vineri, 17 august 2012, acesta este din nou șef peste Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița.
«Am fost numit din nou în funcție pe criterii de competență. Nu are nicio legătură cu partidele, ci doar cu faptul că am fost un manager bun...» ne-a declarat proaspăt (re)numitul în funcție Radu Paros.
Surse apropiate viesparului de la Ambulanță susțin că preșul despre care tot vorbim a fost țesut la drum de seară, împreună cu Raed Arafat, secretar de stat în Ministerul Sănătății. Același Raed Arafat care a fost atît de impresionat de maniera în care Radu Paros a redus cheltuielile administrative ale Ambulanței Ialomița în scandalul de la începutul acestui an... Cît despre doamna Țenea, aceasta se pregătește activ pentru concursul din toamnă (dacă se va mai desfășura; căci, pînă atunci, vorba aceea, ori moare măgaru’, ori pierde samaru’). Sau merge pe un post călduț la Poliția Locală Slobozia. Vom reveni cu amănunte...

17 August 2012, 10:10 (33664 vizualizări - 51 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»
Ialomița: Personalul de la Ambulanță, fără salarii

Comentariile cititorilor:


LADY GAGA:
(17 August 2012, 12:31)
Cine e MAMA ROZICA? Ce inspectoare?! Mama ROZICA...Parosica! Succesuri!  Acum e vremea ta si-a altora de calibrul tau...Totusi, cine e mama ROZICA?  Vreti sa omorati un om, de curiozitate?
SORIN:
(17 August 2012, 12:13)
apropo nora MAMEI ROZICA are gradul intii in invatamint
Ion:
(17 August 2012, 12:00)
Madam Tenea, alta nevasta pe care o chinuie talentul de directoare. Ea in plus are o problema de comportament. Cu alte cuvinte si-o cauta.
gogu:
(17 August 2012, 11:58)
bravo, paros! arde/i pe cotupti!
SORIN:
(17 August 2012, 11:54)
nu are legatura cu subiectul mdar ce ziceti cine credeti ca a fost unsa ca inspector scolar, e tinetiva bine nora lui MAMA ROZICA . Dar fiul MAMEI ROZICA SERBAN doar a iesit pin puscarie si se judeca pe afara pentru inselatorii de peste un milion de euro
danut:
(17 August 2012, 10:32)
Urmeaza vopsirea garajului in rosu si galben:))Adica dupa reevaluare....treb sa schimbi portocaliul....ca borasti de aduceri aminte:))