Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul, Radu Paros îi rula meticulos preșul sub picioare. Așa se face că începînd de vineri, 17 august 2012, acesta este din nou șef peste Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița.
«Am fost numit din nou în funcție pe criterii de competență. Nu are nicio legătură cu partidele, ci doar cu faptul că am fost un manager bun...» ne-a declarat proaspăt (re)numitul în funcție Radu Paros.
Surse apropiate viesparului de la Ambulanță susțin că preșul despre care tot vorbim a fost țesut la drum de seară, împreună cu Raed Arafat, secretar de stat în Ministerul Sănătății. Același Raed Arafat care a fost atît de impresionat de maniera în care Radu Paros a redus cheltuielile administrative ale Ambulanței Ialomița în scandalul de la începutul acestui an... Cît despre doamna Țenea, aceasta se pregătește activ pentru concursul din toamnă (dacă se va mai desfășura; căci, pînă atunci, vorba aceea, ori moare măgaru’, ori pierde samaru’). Sau merge pe un post călduț la Poliția Locală Slobozia. Vom reveni cu amănunte...

17 August 2012, 10:10 (32912 vizualizări - 51 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»
Ialomița: Personalul de la Ambulanță, fără salarii

Comentariile cititorilor:


SORIN:
(27 August 2012, 11:22)
@Adriana. De ce faci să regret prezentarea scuzelor după folosirea acelui limbaj ireverențios la
adresa ta?! Văd că, de la un timp, devii tot mai "țață", deși declari că te retragi din "țățism". Logica elementară, după cum ar spune cel de (la) grădiniță, ne spune că nu poți să te retragi decât de undeva unde ai fost până la luarea hotărârii definitive. Referitor la "porcușori", las-o moartă! Ia-te de mână cu știutorul de punere a virgulelor. Dar mai bine să punem PUNCT.
danut:
(25 August 2012, 11:15)
Pai nu v am zis cum se lauda Paros cu sutele de milioane ce i le dadu Cazacului....sa l puna si pe el...acu i dadu iar banu' cuiva din psd sau pnl...pai dacca face el pe safu de autobaza taind consumuri de carburant si VOPSIND GARAJUL PORTOCALIU...inseamna ca i competent? S apoi sef la Ambulanta..nu i rampa de lansare in politica..unde si a atins limita cand fu vice primar...mai mult de consilier n o sa ajunga...asa ca si pierde timpul si si toaca banii degeaba in politica....mai bine i ar sta sa se ocupe de afaceri....da' ce sa i fac io daca atat il duce capul multicolor:))
Adriana:
(25 August 2012, 09:59)
@Atentiune..... Ai dreptate! M- a luat valul! Mă retrag din țățism și regret că am ridicat mingea la fileu pentru cei doi...purceluși. Eu nu-i voi mai injura decât în gând.
ATENTIUNE TATIUNE:
(25 August 2012, 08:36)
Despre ce vorbim noi????? Parca aicieste locul unde pot fi postate comentarii despre articolul de mai sus si nu un camp de batalie. De ce nu va construiti un blog unde sa va injurati dupa bunul plac?
Adriana, Danut, Sorin, Politist, etc... fiti baieti de comitet si lasati cearta in van, ne poluati spatiul.
STIRE: Paros a revenit sef la AMBULANTA pe motive de COMPETENTA. Cum comentati?
COMENTARII (exemple):
1. Bravo lui, este baiat frumos si poate.
2. Da dom'le, chiar este competent.
3. Cine bre? Paros??? Hai sa fim seriosi...
4. L-a pus partidu' ca a cotizat cat trebuie... Deh, daca are de unde...
etc...

Hai, puneti-va mintea la contributie! Pa!
Adriana:
(24 August 2012, 10:01)
@polițist de....Îți recomand, ca om pățit: nu merită răspunsuri cei doi: sorin și/ sau dăpuț. Fac parte din tagma celor cu șorici...
politist de gradinita:
(24 August 2012, 09:48)
Sorine, iar mananci cacat. De fapt am facut dovada saraciei lexicului tau, fiindca a badaraniei si prostiei ti-ai facut-o singur :)
Parca iti recomandasem sa-ti speli in familie rufele murdare, chiar nu ne intereseaza cum va injurati si ce faceti la voi acasa cu sapunul :)
PS Dupa toate astea mai esti si agramat, vezi ca virgulele alea se pun si ele cu rost :) 
SORIN:
(24 August 2012, 06:01)
@politist de gradinita. Nu mai era cazul să faci dovada neștiinței tale de carte, dar, dacă tot ai ținut
să te faci de rahat...treaba ta! Îți recomand să "te apleci" asupra istoriei, nu după săpun, polițist de
doi lei, ce ești!
danut:
(23 August 2012, 14:55)
Pai d aia ii zice "INDEPENDENT".....fa..ptura gingasa...daca tot sugerezi ca l ai devorat pe Shakespeare....si n ai dat de porci...incearca si cu Sandra Brown...poate gusti dupa aia si postarile noastre....nu doar postacul...Pace tie Adriano:))
Adriana:
(23 August 2012, 13:02)
Părerea mea este să nu se cenzureze nimic, Știu, e greu să suporți porcimea, dar mai bine să fim absolut convinși de lumea in care trăim. Asta dacă avem vreo dilemă hamletiană...a fi sau a nu fi ialomițean! Citesc pe multe ziare locale. Nu e așa ceva. Poate ei cenzurează. Nu știu.
danut:
(23 August 2012, 13:00)
MAAAAMAAA....a descoperit DEXul....de la gradinita....astia se joca cu dexul direct.....nu se mai joaca n nisip:))
politist de gradinita:
(23 August 2012, 12:25)
Nu te flata singur sorine, scrib in sensul de "functionar fara valoare, de obicei aservit unui partid politic":)

Ce ma mira este ca un ziar accepta sa publice online, chiar si la comentarii, vulgaritati  de cea mai joasa a speta ale  unui golan dovedit. Nu trebuie sa reproduci pe net cum vorbesti tu la tine acasa, chiar nu ne intereseaza in ce promiscuitate traiesti . Rusine Independent!!
danut:
(23 August 2012, 12:18)
@Adriana  Fii sigura  ca mi functioneaza creierul si nu rulez durex pe morcovi .....decat cand dau de capre si alte rumegatoare:))
SORIN:
(23 August 2012, 10:51)
@Adriana. Îți mulțumesc pentru apreciere, dar nu uita: limbajul meu mai puțin licențios a fost mic copil față de ce-ți scriu alții, cărora văd că le răspunzi fără rezerve de vocabular, elevat, bine'nțeles.
SORIN:
(23 August 2012, 08:52)
@polițist de grădiniță. Ești fleț. Scribii au fost aceia care, mii de ani, au transmis, în scris, istoria și toate acele evenimente milenare deci, rămâne cum am stabilit, adică ești retardat. Referitor la piciorul metric pe care mi-l recomanzi în dos ... poate mi-ar prinde bine, cu multă, multă alifie de calitate, cu mirosuri d'ale lui "danut". Insistă, insistă, ah, vai, muistule!!!
Adriana:
(23 August 2012, 07:51)
@daput: cctd adică ceea ce trebuia demon. Inconfundabilă secătură din Ialomița! Scursură de primitivism...Dpdv fizic o avea ce-i trebuie?