Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

Filiala Județean de Cruce Roșie Ialomița a inaugurat miercuri, 30 ianuarie 2013, «Librăria Onestității». Este vorba de un proiect menit să-i sprijine pe elevii săraci care vor să meargă la școală...
«Librăria Onestității» reprezintă o librărie cu cărți vechi donate de elevi și cetățeni care doresc să sprijine acțiunile Crucii Roșii. Prin acest proiect reprezentații instituției doresc să ajute cu rechizite școlare copiii care provin din familii nevoiașe și vor să meargă la școală. Cei care vor să achiziționeze o carte din «Librăria Onestității» trebuie să doneze între 1 leu și 8 lei pentru a beneficia de un titlu. «Banii care se vor strînge din aceste donații vor fi investiți în rechizite școlare pentru copii sărmani...» ne-a declarat Ion Avram, președintele Filialei Județene de Cruce Roșie Ialomița. «Librăria Onestității» este deschisă de luni pînă sîmbătă, între orele 15,00-17,00.

30 Ianuarie 2013, 16:11 (3796 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Librăria ONESTITĂȚII

Comentariile cititorilor:


SORIN:
(4 Februarie 2013, 10:28)
Pentru proștii și inculții de p'aci-șa: am citit mult mai multe cărți decât am în bibliotecă, deși, recunosc, pe cele de acasă nu le-am citit pe toate, fiindcă mai am și alți membri ai familiei care,
de gustibus, au alte preferințe de  lectură decât am au.  În ultima vreme n-am prea avut timp de lectură, dar, cât am citit pân'la vârsta mea-mi ajunge pentru trei vieți ale unor analfabeți ce se masturbează postînd agramat.
Kant:
(1 Februarie 2013, 12:29)
@ Virgil cel virgin... Snob care cumperi carti la metru, ia-l de mâna pe cel cu care TE POTRIVESTI, zis sorin, si numarati-va reciproc ouale! Pardon, cartile!
Gogu citeste. Sorin:
(1 Februarie 2013, 11:18)
@ Sorin, cel omniprezent: daca îmi atrăgeai atentia că am gresit grav, punând virgula între subiect si predicat, te credeam ca ai si citit volumele din bibl. ta! Esti un fals intelectual! Limba română, jurnalistule!? Am scris gresit, am pus o virgulă aiurea, am observat eu si nu tu, cel care te dai bun la Limba româna!
virgil cel vigil:
(1 Februarie 2013, 10:56)
SORIN, sunt de acord! Cred ca si la numarul de volume, ne cam potrivim.
SORIN:
(1 Februarie 2013, 06:23)
"Rău e să fii  prost!" - zice unul. "Mie-mi spui?!" - răspunde altul. Așa și cu " Nea Marin. Gogu , citește!"  Măi, nea Caisă, eu am în bibliotecă peste șase sute de volume și n-am auzit tropăit de viruși sau de microbi. După prostia din capu' tău, marile biblioteci sunt focare de infecție. Atunci ce să mai vorbim de arhive, unde sunt milioane și milioane de documente prăfuite de negura vremii?!
Prin postarea ta, n-ai făcut altceva decât să-ți dezvălui imbecilitatea. Sictir, dobitocule!!!
marin:
(31 Ianuarie 2013, 20:04)
pot sa va aduc un sac cu carti?
Nea Marin. Gogu, citeste!:
(31 Ianuarie 2013, 12:35)
Cuib de bacterii, virusi, microbi! Afacere! Tara de pomanagii! În loc sa eradicam Saracia, facem pe inventivii unde nu trebuie! Un articol care umileste!
andrei:
(31 Ianuarie 2013, 12:08)
in sfarsit un director care chiar se implica si face ceva util si interesant. felicitari si mult succes.