Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Program after-school la Școala nr. 6

Vineri 15 martie 2013, de la ora 10,00, cadrele didactice ale Școlii nr. 6 Slobozia vor demara un proiect after-school ce va funcționa în cadrul unității de învățămînt, denumit «Școală după școală». Festivitatea de lansare a acestui proiect se va desfășura la Casa de Cultură Municipală din Slobozia. Proiectul after-school «Școală după școală» demarat de profesorii Școlii nr. 6 Slobozia este destinat doar elevilor de clasă primară. Concret, elevii de clasele I-IV vor putea rămîne după orele de curs la școală, pentru a beneficia de lecții suplimentare de muzică, desen, sport, utilizarea calculatorului sau limbi străine. Proiectul after-school al Școlii nr. 6 Slobozia va fi deschis pînă în prima zi a vacanței mari.

13 Martie 2013, 15:34 (3070 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


vasile dragos ionut:
(25 Martie 2013, 23:31)
la scoala nr 6 este liceu de sport? cu ce medie se intra?
Ioana:
(18 Martie 2013, 12:57)
Oare mai are personalitate juridica Scoala nr.6? Cred ca sunteti in eroare. Nu exista decat Liceul tehnologic "Inaltarea Domnului" Slobozia.