Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Bulevardul Unirii, inaugurat de Înălțare

Slobozia: Bulevardul Unirii, inaugurat de Înălțare

Primarul Alexandru Stoica a inaugurat Bulevardul Unirii joi, 13 iunie 2013. Momentul reprezintă încununarea a peste 2 luni de eforturi administrative exclusiv locale. Este singura arteră din oraș pe care se poate circula în acest moment...

O arteră din ’75 După 2 luni de eforturi susținute, administrația Stoica a reușit să ofere Sloboziei dovada că poate administra. Din păcate, cu o floare Slobozia nu devine circulată. Inagurarea Bulevardului Unrii s-a petrecut joi, 13 iunie a.c., în prezența primarului orașului Veles din Macedonia, invitat special la «Sărbătorile Sloboziei». Cu acest prilej, primarul Alexandru Stoica a declarat: «Așa cum am promis de Sărbătorile Sloboziei inaugurăm prima parte a Bulevardului Unirii. Sperăm ca în toamnă să inaugurăm și cealaltă parte, unde se va afla Piața Unirii!». Administrația Stoica își propune ca în următorii 3 ani să asfalteze, cu resurse locale, toate arterele de circulație din oraș aflate într-o stare de degradare avansată...

13 Iunie 2013, 10:03 (9990 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Două mașini au fost avariate de un copac

Comentariile cititorilor:


Mariana Petre:
(17 Septembrie 2020, 11:41)
Ati distrus orasul, oameni de nimic la conducerea primariei, din 1990 si pana acum 2020.
Vechiul bulevard Unirii trebuia lasat exact asa cum era facut initial.
Circulatia e un iad aici in zona, locuiesc la C3 si stiu exsact ce spun.
Se merge cu viteza nepermis de mare, ati deviat circulatia de pe str. Episcopiei care e inchisa si toata circulatia se scurge infernal pe B-dul Chimiei.
Ne-ati distru linistea si aerul.
Salvarile sunt obstructionate de soferii care circula fara sa opreasca in intersectia de la vechea Casa de Cultura.
Sa va fie rusine! Stoica, Ionascu si mai stiti voi care!
Asa se intampla cand ne conduc gunoaiele, pentru ca noi nu mai stim sa ne alegem conducatorii!!!
Mihai:
(20 Iunie 2013, 10:50)
Ma astia care va lamentati p-aicea,da' la vot ati fost ?
cosmin m:
(20 Iunie 2013, 09:12)
da gropile?
pavel:
(19 Iunie 2013, 10:03)
Nu inteleg(este a nu stiu cata oara) cum toata lumea este nemultumita de acest primar si acest PSD plin de retardati, pacalici, bruzlii, si alte fenomene ale naturii, dar cred ca au fost altii si mai cretini care au votat. N-o sa pricep niciodata cum dracu un asemenea specimen (mai varza ca Ionascu cel penal) sa fie ales de popor ca primar. Treziti-va naibii odata si nu mai votatii toti paralelii !!!
IPSE:
(19 Iunie 2013, 05:57)
Langa TUCALURILE puse , se putea si niste PITICI,asa sa fie tabloul complet ! ! ! Asa locuitori / asa primar / asa consiliu local. Rezolvati problema apei criminalilor ! ! !
roaba de pietris:
(17 Iunie 2013, 11:13)
"pacaliciul " ar fi vrut sa inaugureze ceva .Are o problema insa: nu il duce capul decat la actiuni ieftine si nu are nici persoane care sa-l corecteze in anturaj ! Este riscul asumat pentru cercul de apropiati "dadaisti " ori "pupincuristi" ce nu au curaj-putere sa atraga atentia mai marelui ...Sa tai panglica unui bulevard pe care se circula ( cu greu uneori ...)de cativa zeci de ani... <<INAUGURÁ vb. tr. a începe, a deschide solemn activitatea unei instituții; a dezveli un monument. ◊ (fig.) a începe, a deschide drum.>> sursa dexonline. 1"pacaliciul " si ai lui au auzit de podul pietonal de la Bora? 2.Str. Independentei ? 3.Sos Nordului ? ....
elev:
(16 Iunie 2013, 21:00)
cel mai denivelat drum care a fost facut in slobozia cred..
GIKA:
(16 Iunie 2013, 11:16)
Cu cine sa puna bordurile drepte daca la DADP sunt o gramada de BETIVI dar la asa oameni asa primar
vasile:
(15 Iunie 2013, 12:16)
mai fratilor,astia ne cred prosti pe toti .ce mare scofala sa largesti o ulita putin mai acatarii? daca se inaugura un combinat care sa creieze niste locuri de munca ,mai ziceam.nu vedeti cum arata toate ulitele din aceasta comuna  cu pretentii de oras? nu vedeti cum au lasat str .independentei in paragina de anul trecut si nu au mai pus macar o roaba de pietris pe ea? avem cel mai slab consiliu local cu cel mai ....primar
draga mary :
(15 Iunie 2013, 07:07)
Sa mai modernizam câte ceva..dar sa o facă urbanistu tău ,după ce trasează în linie dreapta măcar bordurile.Si asfaltul poate sa fie turnat la planeitate. Ca nu e greu. Ca s.a schimbat în bine imaginea,este corect,însă lucrarea arată de parcă este executată si verificată de copii din parculetul E14...galetusa si lopatica...Hai,ca ne.a ieșit ceva... Niște oameni au ridi at monumente în urmă cu 300 ani si sunt cu nghiuri drepte,executate corect și plăcute vizual !! Mai plimbă ți ochii si mai sus de nivelul " oau " s.a schimbat ceva...Că " e " banii noștri...
un cetatean:
(15 Iunie 2013, 06:45)
Drumul e prost construit, denivelat tot bani aruncati pe fereastra degeaba
borduri aliniate stramb :
(14 Iunie 2013, 13:46)
Dintr-o foto ( cea cu jeturi ) se poate vedea aliniamentu "rectiliniu "al  bordurilor :  ...pisatul boului... Oameni buni ! Nu stiu ce are in plan in urmatorii trei ani " pacalici "...insa pe trecerea de pietoni apropiata bancii transilvania - asfaltul este denivelat dar proaspat vopsit cu alb-rosu .."Pacalici "este chior ? Ce a inaugurat ?   vai de mama noastra !  . . . i n a u g u r a m ...... Cautati pe google street orasul Veles din Macedonia ... Strazi ok , copaci toaletati ... Tovarasu' primar ...in armata nu ati parcurs cursurile micului cercetas.... "a spiona ... e grele" ?
Mari:
(14 Iunie 2013, 11:45)
Frumos, nimic de spus, toata stima pentru noul sef al serviciului urbanism si a celor care au muncit, nicidecum  a celor care inaugureaza (oricum fara ei nu se poate ...  topaie si se gudura ca un catel la vederea osului; este penibil) - a venit vara si apa buna de baut nu avem.  Poate mai facem un bulevard - succes !
primaru lu peste:
(14 Iunie 2013, 11:07)
REPARATI CE ATI STRICAT IN PRIVINTA APEI POTABILE BAAAAAAAAAA ! pe urma inaugurati ce vreti voi...
Grecu M.:
(14 Iunie 2013, 10:51)
E o realizare! Trebuiau înlăturate bălăriile demult. Ai o altă viziune și ca pieton și ca șofer. E mai respirabil, se circulă pe două benzi, ai vizibilitate la scuar... felicitări și să aveți grijă și de apa potabilă!