Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Platonești: Medicul internist Mica Datcu a murit zdrobită de un tren de marfă...

Tragedie în zona localității Platonești. Medicul internist al Spitalului Orășenesc Țăndărei, dar și al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, și-a pierdut viața în după amiaza zilei de sîmbătă, 10 august 2013. Mașina în care doctorița se afla a fost lovită de un tren de marfă, iar femeia a murit pe loc...
Din primele cercetări s-ar părea că vina pentru producerea accidentului îi aparține medicului. În zona barierei de la Platonești, doctorița Mica Datcu, medic internist la Spitalul Orășenesc Țăndărei, a ignorat semnalele acustice și luminoase și a trecut bariera fără să se asigure... Impactul i-a fost fatal medicului. Un echipaj de ambulanță s-a deplasat la fața locului, însă doctorița nu a mai putut fi salvată. Mica Datcu era medic primar de Interne și asigura liniile de gardă atît la Spitalul Orășenesc Țăndărei, cît și la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești.

10 August 2013, 16:42 (27909 vizualizări - 36 comentarii)

Comentariile cititorilor:


mariana:
(14 August 2013, 13:07)
aa fost unul din cei mai buni doctori cu care am avut de a face mia tratat mama inca de la primele semne ale bolii
Dana:
(14 August 2013, 10:00)
DUMNEZEU S-O IERTE ! A  fost o mama deosebita care si-a iubit  copilul din tot sufletul si pentru care era in stare sa faca multe sacrificii. CRISTI, sunt convinsa ca MAMA TA  te   vegheaza  in continuare de acolo de sus si iti doreste tot binele din lume. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
FAM.POPA:
(14 August 2013, 05:29)
Nu am cunoscut-o personal pe doamna DOCTOR dar mi-a salvet fratele ,m-a intristat nespus vestea,un om deosebit un medic adevarat mare pacat ,un MEDIC de exceptie DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA,CONDOLEANTE FAMILIEI. SA NE RUGAM PENTRU SUFLETUL NOBIL SI DUMNEZEU SA O OCROTEASCA PRINTRE INGERII,REGRETE ETERNE.
florica:
(13 August 2013, 16:35)
a salvat multe vieti  viata de familie  a fost un cosmar  dumnezeu a vrut sa o ia pentru ca avea nevoie deia in slujba lui    ai doamne grija de ia un om bun ce a fost pe aceasta lume trecatoare
geta:
(13 August 2013, 11:15)
DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA , ...ERA UN  OM DEOSEBIT ,DE CATEVA ORI AM FOST PACIENTA DANSEI
Ionelia:
(13 August 2013, 06:29)
A fost o veste șoc pentru mine personal, nu cred nici acum că  nu mai este printre noi! O femeie deosebită, un medic nemaipomenit și bun profesionist, cum rar întâlnești în zilele noastre, l-a salvat pe tatăl meu din chinuri cumplite, când alți medici nu-i dădeau șanse! Oare cum să-i spun tatii că DOAMNA DOCTOR DATCU  nu mai este printre noi? Dumnezeu s-o ierte și s-o odihnească în pace! 
MIOARA CIRSTEA:
(12 August 2013, 20:44)
REGRET NESPUS MOARTEA DR. MICA DATCU, UN OM DE O NOBLETE  RARA SI  CU PASIUNE PTR. MESERIA EI, SALVATOAREA MULTOR VIETI...N-A PUTUT SA FUGA DE SOARTA  CRUDA...DESTIN  TRAGIC...CONDOLEANTELE N-AJUNG, SA NE RUGAM PTR. SUFLETUL EI, SA RUGAM PE DUMNEZEU S-O IERTE PTR. BINELE CE-A FACUT  MIILOR DE BOLNAVI  SI PTR. CLIPA FATALA,  GRABA CARE PE TOTI NE FACE SA GRESIM  CUMVA !...DUMNEZEU S-O IERTE !
Elena:
(12 August 2013, 18:56)
Am cunoscut-o personal pe Dr. Mica. Statea in sat cu mine. A fost o femeie deosebita si saritoare. Nu mi-a venit sa cred cand am aflat. Dumnezeu s-o odihneasca. Cristi fii tare!:|
nostradamus:
(12 August 2013, 15:06)
trecerea peste calea ferata fara sa te asiguri, politia iti ia carnetul. indiferent ca se grabea trebuia sa se asigure!PUNCT. daca inceta din viata din cauza unui nebun care intra in masina ei, mai intelegeam, dar cand esti OBLIGAT sa te asiguri, si neglijezi asta.. viata te pedepseste ! neglijenta se pedepseste.. cateodata chiar cu viata ! mai ieri una prin constanta se machia la volan si a decedat cu prietenul ei.
Magdalena:
(12 August 2013, 14:16)
Astazi ma intorceam foarte afectata  de la Movila, de la inmormantarea doamnei doctor Ma aflam la trecerea de cale ferata unde si-a gasit sfarsitul doamna doctor Ma gandeam si incercam sa imi explic inexplicabilul, ce s-a intamplat si cum Era bariera Noi ne aflam in spatele unui autovehicul asezat regulamentar la bariera Din spate a venit un tanar, nu cred ca avea 20 de ani, masina puternica, visinie, numar de Galati...a ocolit masina noastra si pe cea din fata si a traversat linia ferata.... Din dreapta venea trenul cu mare viteza....De data aceasta tanarul a scapat, dar data viitoare? Ar trebui ca moartea acestei doamne sa fie un semnal pentru noi toti, in special pentru cei tineri Aveti grija si tineti la viata! Teribilismele aduc moartea cu siguranta! Regretele vor fi tarzii!
cornelia:
(12 August 2013, 13:50)
DUMNEZEU  S-O  IERTE! A  fost  un  om  deosebit  si  va  ramane  in   amintirea  noastra.Nimanui  sa  nu-i treaca  prin  minte  ca  a  vrut  sa  se  sinucida.Era  credincioasa  si   isi    iubea  mama  si  baiatul  foarte  mult.
VIOREL:
(12 August 2013, 11:33)
UN OM ADEVARAT, UN DOCTOR DE EXCEPTIE, CE A FACUT MINUNI PE ACESTE MELEAGURI UNDE GASESTI SI ALTFEL DE "DOCTORI". DAR DUMNEZEU CHEAMA LA EL NUMAI INGERI DE OAMENI , ASA CUM A FOST SI ACEST OM. SUNT UN OM PE CARE LA INGRIJIT SI SALVAT DINTR-O SITUATIE LIMITA.......DUMNEZEU SA O POMENEASCA IN IMPARATIA LUI. 
ALINA :
(12 August 2013, 11:10)
Dumnezeu sa o odihneasca ...CRISTI sunt alaturi de tine...PUTERE,RABDARE SI INCREDERE IN DUMNEZEU!!!
maryene04:
(12 August 2013, 07:24)
Dumnezeu s-o ierte!
niki:
(12 August 2013, 07:03)
Luni dimineata ora10-cei mai multi cititori on line.Au venit bugetarii la lucru.