Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

DN21: Grav accident provocat de un tânăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

DN21: Grav accident provocat de un tînăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

Poliția a fost sesizată vineri, 16 august a.c., în jurul orei 21,00, cu privire la faptul că pe DN21 s-a produs un accident grav. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit faptul că în timp ce un tînăr, în vîrstă de 28 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism pe DN21, din direcția Călărași către Slobozia, la km 94+600 m, a pătruns parțial pe sensul opus de mers, unde a intrat în coliziune cu un autoturism ce se deplasa din sens invers, condus de un bărbat de 35 de ani, din județul Călărași. În urma impactului, șoferul de 35 de ani a pierdut controlul asupra direcției de mers, a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat. Din accident a rezultat decesul șoferului de 35 de ani și rănirea pasagerilor aflați în autoturismul condus de acesta, o femeie de 32 de ani și un minor de 4 ani, ambii domiciliați pe raza județului Călărași. După producerea accidentului, șoferul slobozean de 28 de ani a părăsit locul evenimentului fără încuviințarea organelor de poliție, prezentându-se ulterior la sediul Poliției Slobozia. Cel în cauză a fost testat alcoolscop, rezultatul fiind de 0,12 mg/l alcool pur în aerul expirat și a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în vederea recoltării de probe biologice de sînge pentru stabilirea alcoolemiei. Polițiștii au mai stabilit în urma verificărilor faptul că tînărul de 28 de ani avea dreptul de a conduce un autovehicul pe drumurile publice suspendat...

17 August 2013, 09:38 (8714 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
DN21: Accident rutier soldat cu trei victime
Accident în lanț pe DN21
Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21
Manasia: Cu permisul suspendat și beat la volan a produs un accident rutier
Fetești: Beat la volan, a provocat un accident

Comentariile cititorilor:


pipel:
(7 Ianuarie 2014, 04:52)
E varul meu ,Dunezeu sa-l odihneasca-n pace,mare pacat, no sa fi uitat niciodata Mihai,,iar pe idiotul ala care ia curmat viiata ,sa putrezeasca in IAD.
ims:
(26 August 2013, 10:10)
Condoleante dam Manailescu, Valy de unde este familia?
dan:
(23 August 2013, 04:10)
am mai spus numele cindva chiar am sunat la politie acum 2 luni si nu a luat nimeni nici o masura...............spune ce sa fac......
valentin:
(19 August 2013, 21:53)
parinti nu au nici o vina pentru ce a adus pe lume. iar in privinta celui care a condus in stare de ebrietate si a produs tragicul accident sa i se dea pedeapsa maxima, desi ma indoiesc ca o sa primeasca mai mult de 7 ani. CONDOLEANTE FAMILIEI  MANAILESCU. DUMNEZEU S-AL ODIHNEASCA IN PACE.
mimi:
(19 August 2013, 13:29)
condoleante faniliei manailescu si puscarie p veata criminalunui ....
@dan:
(19 August 2013, 04:06)
@Dan- Da, spune- i numele, altfel n-ai făcut nimic! De ce ești viteaz doar pe jumătate? vrei sa faci un bine sau te prefaci?
Soare:
(18 August 2013, 21:34)
Cand se sesizeaza cineva de la CNADR  ca acest DN21 a fost „reabilitat” si inca nu s-au făcut marcajele rutiere??? Poate ca „betivul„ nu si-a dat seama unde este centrul soselei. Cine circula pe acest drum pe timp de noapte stie cat de periculos este. Chiar este atat de complicat sa dam cu vopsea pe o sosea? La fel si cu bariera de la Drajna. Se blochează drumul de 100 de ori pe zi, se sta 20-30 de minute pana vine trenul si apoi parca suntem la formula 1 pe sosea. Cati morti trebuie sa avem pana se rezolva situatia?
@DAN:
(18 August 2013, 15:52)
spune-i numele Dane, altfel,daca face un accident esti complice in mod indirect.
DAN:
(18 August 2013, 04:42)
SUNT ATITIA CARE CIRCULA BAUTI SI FARA PERMIS SI NU LE FACE NIMENI NIMIC....SUNT PE MINA CU POLITISTIIIIIIIIII.AM VECIN CARE NU A AVUT PERMIS NICIODATA SI UMBLA CU MASINA FARA NICI O TREABA
valy nedelcu:
(17 August 2013, 12:50)
Viata noastră este în mâinile altora un nenorocit alcolist kre facea problema si in sat puskrie p viata a nenorocit viata fam Mănăilescu Victima Mănăilescu Mihai era om de om si sotia sa la fel Condoleante si ne rugam la Dzeu sa skpe cu viata sotia si copilul
alex:
(17 August 2013, 11:47)
da-ti permis la toti c.catii 
sung:
(17 August 2013, 11:29)
impuscat in cap iar ma-sa+tac-su puscarie 25 de ani pentru ca au adus pe lume un cacanar nenorocit de ucigas.