Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Dispărut de la domiciliu

Slobozia: Dispărut de la domiciliu

Marți, 10 decembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că RĂDĂCINĂ DUMITRU, de 67 de ani, din municipiu, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. În momentul plecării de acasă, bărbatul purta pantaloni de velur de culoare maro, cămașă în carouri de culoare bleumarin, geacă din fîș culoare kaki, pălărie maro, pantofi negri. Persoana dispărută are aproximativ 1,75 m înălțime, 90 kg, ten deschis, față ovală, ochi căprui, păr cărunt, tuns scurt. Cetățenii care pot furniza orice informații în legătură cu această persoană sînt rugați să contacteze cea mai apropiată unitate de Poliție sau să apeleze gratuit numărul de urgență 112.

11 Decembrie 2013, 13:50 (5072 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Bărbat din Slobozia, căutat de autorități
Slobozia: Un slobozean de 33 ani a dispărut de acasă. Adrian Ionuț Bratu intenționa să se călugărească!

Comentariile cititorilor:


SORIN:
(6 Ianuarie 2014, 12:49)
@ Adriana. Îți mulțumesc pentru apreciere și, deși cam tardiv, îți doresc un 2014 cu sănătate și multe împliniri pe toate planurile!
Adriana:
(23 Decembrie 2013, 13:03)
@Sorin. Îți apreciez și omenia! Mai rar întâlnești așa o simbioză între Inteligență, verticalitate și suflet milos, la un om, în vremurile acestea! (Dacă citește @Dănuț, iar îmi scrie să te iau acasă.) Sărbători fericite!
SORIN:
(23 Decembrie 2013, 11:44)
Conform "Gura Ialomiței",  Mitică Rădăcină a fost găsit plutind pe Dunăre în zona Brăilei. Deci, și-a pus planul suicidal în practică. A și fost înhumat. Totuși, nu vi se pare cam multă tăcere din partea organelor de cercetare?! Oare această tragedie nu ar fi putut fi dejucată cu puțină perseverență din partea tuturor celor interesați, mai ales a familiei?! De ce nu l-au urmărit din momentul amenințării, oricât de supărați ar fi fost?! Totul pare nefiresc și ciudat. Dumnezeu să-l ierte!
Anonim:
(22 Decembrie 2013, 00:47)
L-au gasit?ca a mai disparut ai un baiat de la pedagogic dar a fost gasit. Cine stie daca l-au gasit sa raspunda aici Multumesc!
SORIN:
(20 Decembrie 2013, 12:18)
Aceste postări cu adresare directă, după părerea mea, sunt ineficiente. Eu am sugerat îndreptarea cercetărilor organelor competente spre acea variantă suicidală pe care și-ar fi exprimat-o Mitică Rădăcină. Adresarea directă presupune speranța ca dispărutul să poată fi contactat prin Internet, ceea ce mi se pare improbabil, mai ales că a trecut ceva timp de la anunțarea dispariției. Familia a mai contactat Poliția, să se informeze asupra stadiului cercetărilor care, probabil, au fost demarate?! Nu văd nici măcar o intervenție a vreunui membru marcant al familiei, care să ne informeze asupra stadiului cercetărilor, dacă acestea există.
Mitica Hristu:
(20 Decembrie 2013, 11:29)
Te roaga mult fratele Mitica sa dai un semn de viata acum de sarbatori indiferent unde esti
CRACIUN MAGINCA :
(19 Decembrie 2013, 10:24)
UNDE ESTI NEA MITICA?......DA UN SEMN DE VIATA ...FAMILIA ESTE DISTRUSA,GINDITIVA LA SOTIE COPII SI NEPOTEI,ASA CADOU LE FACETI DE SARBATORI?
SORIN:
(16 Decembrie 2013, 07:48)
După câte am auzit, Mitică Rădăcină, fost dansator în grupul folcloric "Doina Bărăganului", aflat sub influența băutuilor alcoolice, s-ar fi certat cu familia, rău, rău de tot, amenințând că se aruncă de pe podul de la Giurgeni, în Dunăre. Nu știu dacă informația este reală, dar merită cercetată.