Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii Social Liberale Ialomița au organizat o conferință de presă în care au declarat că «la nivelul Consiliului Județean Ialomița colaborarea dintre cele două partide se păstrează». Primele declarații au aparținut lui Silvian Ciupercă, președintele PSD Ialomița. «Acordul de colaborare în Ialomița are o vechime de 6 ani, respectiv iunie 2008. (...) De asemenea, în 2012, tot în iunie, am semnat un protocol de colaborare (...) care prevede trei lucruri importante: susținerea la nivelul Consiliului Județean, poziții comune în problemele administrației publice județene și un post de vicepreședinte la nivelul Conducerii Consiliului Județean pentru PNL(...)» a declarat președintele social-democrat. Declarațiile lui Silvian Ciupercă au fost dublate de cele ale președintelui PNL, Ioan Martin. «Continuăm colaborarea la nivelul Consiliului Județean. (...) Ne simțim obligați față de electoratul care ne-a votat și care ne-a însărcinat cu această nobilă datorie să ducem la capăt proiectele începute și să respectăm strategia de dezvoltare a județului Ialomița...» a declarat președintele liberal. În ciuda consensului general, cei doi au fost rezervați în legătură cu situațiile din teritoriu. Cei doi au declarat că administrațiile locale au autonomia de a decide singure ce au de făcut în funcție de «particularitățile locale și de structura politică a consiliilor locale». Reamintim că USL Ialomița a candidat pe liste comune în 28 de localități și înregistrează situații «explozive» în cel puțin trei orașe, respectiv la Slobozia, Urziceni și Fetești...

28 Februarie 2014, 14:20 (12396 vizualizări - 28 comentarii)

Citiți și:
Cazacu s-a întors la guvernare
«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»
Candidatul USL Ialomița pentru Primăria Sloboziei, Alexandru Stoica, lansat oficial în cursa electorală
Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă
Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

Comentariile cititorilor:


Dănuţ:
(3 Martie 2014, 14:38)
@ SORIN  Rușine o fi pe simpatizanții liberalilor-securiști, măi Sorine)) N-a murit PNL când a fost lovit de Stolojan și Stoica, acum nu -i vreo șansă să piară, chiar dacă -i manipularea media intensă și abilă, și a atins și gândirea ta)) Acum , PNL a scăpat de ultimul liberal securist, adică de Tăriceanu))Cât despre alianțele din teritoriu, ele se păstrează în consiliile unde pnl sau psd nu pot face  alte majorități confortabile eliminându-se unii pe alții din funcții, sau unde interesele materiale sunt mai puternice ca apartenența doctrinară.  Da bine ,cred că tu știi lucrurile astea, tu vrei doar să lipești etichete pe Antonescu și PNL, prezentându-te mare simpatizant liberal și știind că te bucuri de încredere printre cititori)) Io tot nu înțeleg de ce plângeți după USL, după ce a ratat toate obiectivele: Băsescu n-a căzut , justiția e tot controlată, pdliștii sunt liberi, baroneții psd sunt mai corupți decât cei din pdl...iar reîntregirile de salarii și pensii s-au dus dracului în credite restante și creșterile de prețuri la energie, gaze, carburanți și alimente. Io cred că nemulțirea și ura pe liberali vine ca urmare a împotrivirii față de legea amnistiei și grațierii)) Anul trecut, statistica arăta că justiția s-a îmbogățit cu vreo două milioane de dosare penale, așa că la un număr mediu de trei suspecți pe dosar, sunt cam șase milioane de pușcăriabili, la ora asta))Cum naiba să nu fie înjurat Antonescu și PNL, dar iubit PSD, când PSD promite că te scapă de pușcărie))
bizidei:
(3 Martie 2014, 13:59)
Totul e un rahat cu apa rece.La varf, "dragostea" s-a sfarsit, in teritorii mai continua asa, ca un amantlac! Pai cum vine ata nu mai inteleg,sau este cam asa:adio, dar raman cu tine.Pentru ciolan, bineinteles, ca doar nu era sa dea cu piciorul la toate afacerile lui cu imobiliare si cu altele, sub obladuirea ciupercii, dl. martin, doar de dragul partidului. Hai, sa fim seriosi, ca nici unul n-ar face-o.Iar pe plan local, fiecare urmeaza exemplu sefului, ca doar n-or fi prosti sa renunte la functiile pe care le ocupa. Mare minune sa nu vedem tot varful peneleului trecut cu arme si bagaje la sanul tatucului cel mai cinstit si corect dintre toti pesedeii, ciupercuta atomica. Dar cum ramane cu prostii care cred in ideologia unui partid -pnl-sacrificat de niste hoti pentru interese personale?Ce parere aveti, d-le martin? Ce spui despre asta, Crin Antonescu, caci in curand nu vei mai avea nici jumatate din PNL.
Andrei:
(3 Martie 2014, 13:38)
In politica poti manca cacat cat vrei. Pofta buna domnilor.
Dez:
(3 Martie 2014, 12:37)
asta nu-i politica,frate,e o mare MIZERIE.astia nu au patriotism,etica,bun simt,empatie.astia doar praduiesc un mandat,doua si apoi va pup,pa,pa!electoratu-i de-o prostie crasa trimitand jegurile astea sa-i reprezinte,sau poate chiar asa suntem ca natie ,un jeg reprezentat cu brio la nivel "inalt".coruptia  parlamentarilor pare sa nu mai aiba leac,deja tupeul e maxim,furtul e la sume astronomice,famigliile au impuiat si au acaparat toate structurile,statul abia se mai tine pe picioare vlaguit ,deci scapa cine poate..sau beliti ochii cand stampilati,pentru ca dezvaluirile hotiilor de catre presa nu mai dau scuza nimanui ca nu a stiut,pentru ca mai avem putin si ne-am finit
Mary:
(3 Martie 2014, 08:26)
Ca martisor, anul asta se poarta "ciupercutele" si "PeNeLe".
SORIN:
(3 Martie 2014, 07:45)
Cum era de așteptat, această struțocămillă numită usele, s-a fâsâit. Dar, râsul mare vinde din direcția crinului care, vezi Doamne, lasă libertatea liberalilor din teritoriu să-și facă mendrele cu oricine cred ei de cuviință. În cazul nostru și, din păcate, nu numai, alianțele de circumstanță, adică de ciolan, îi dau dreptate lui Victor Ponta, adică: "ce dreapta, ce stânga?!" Sunt curios, prședintele imatur al peneleului ar avea ceva de comentat în cazul unor alianțe din teritoriu cu pedele, sau udemere?! Dar cu pemepeul lu' Băse?! Să-i fi căzut cu tronc Elena Udrea?! Blonda traseistă, și la propriu și la figurat, e cu adevărat periculoasă. Madam Vălean trebuie să fie foarte atentă la "alianțele" soțului său imatur și imberb. Ca dovadă că e circumspectă și că soțul se folosește de ea, europarlamentarul își însoțește soțul peste tot, precum coana Leana cea făcătoare de minuni politice și științifice. Mare rușine pentru simpatizanții liberalilor, printre care și eu m-am numărat până la un moment dat. Dacă nu mai există usele, sub ce siglă vor participa la alegeri liberalii?! Oare vor intra în viitorul Parlament cu așa aranjamente compromițătoare?! În orice caz, dacă rezultatele la "europarlamentare" nu vor fi satisfăcătoare, Crin Antonescu s-ar putea să fie detronat, iar Călin Popescu Tăriceanu să dea o lovitură fatală fătălăului din fruntea Senatului.
Jungla!:
(2 Martie 2014, 12:09)
Ciupercă și Martin! Tuta și Manda! Își fac ei mendrele?! Daaa! Cine-i contestă??!! Succese, d-lor, în județul proștilor!
T.B.:
(2 Martie 2014, 11:53)
Ciuperca si Martin sunt doua personaje care n-au nevoie sa respecte o ideologie de partid: aceeasi conceptie despre viata si politica le-a fost sadita in suflet inca de dinainte de 1989 si asta explica si spune totul..
Sandu:
(2 Martie 2014, 09:23)
Cum să nu-și dea laba doi mari ratați?! Prostimea nu are niciun fel de reacție! Poți s-o iei din orice parte; nu refuză. Mai vrea! De câte decenii mai e nevoie ca Ialomița să fie siluită, și să-i placă...??! Proasta statului!
Jianu:
(2 Martie 2014, 08:45)
Martin va realiza prea târziu greșeala in care persistă, dacă nu are interese personale....ca de obicei! Directorii de școală, fără concurs și fără habar, glugile de paie, slabi și încovoiați, oameni de partid ș-atât, tot de bicefalul CiupercăMartin, sunt înfipți pe funcții! ManiPULAbilii dracului!
Perieti:
(1 Martie 2014, 21:50)
Martin ar trebui sa dea din picioare si sa-l lase pe Iuda in apele lui pana nu-i prea tarziu pentru toti.  Lasa-l pe Iuda nea Martine ca ramai fara oameni in partid,sii tare greu cand nu ai prosti sa alerge pentru tine in Campanii. La Perieti ciuciu voturi daca  stai langa Vrajitorul din Oz.
Alex:
(1 Martie 2014, 11:41)
Da,stim,trebuie sa continuati proiectele,dar nu mi-e clar daca proiectele sunt in folosul prostimii care v-a votat sau in folosul mafiei politice.Eu merg pe a doua varianta,banditilor,dar cat dracu mai furati ca nu le luati pe lumea ailalta si daca banu nu-i cinstit si muncit ma tem ca roata se va intoarce peste urmasii vostri si peste ai lor ce vor urma.Osul de ros va leaga,nemernicilor.
Rusinica:
(1 Martie 2014, 05:41)
Dar cu doamna deputata Pocora(PNL) cum mai colaborati domnule Ciuperca?Ca dansa pe pagina de facebook,face praf PSD-ul.Of,of,mai,mai.Ce repede a uitat doamna ca daca nu era staful de campanie cu logistica necesara a PSD,atat materiala cat si umana,nu iesea deputata.Si pana la urma urmei cati membrii PNL are domnia sa in colegiu ca vrea 50% din toate??Sa se fi multumit doar cu cei 20%,pe care ii au in sondaje.In 2016 sa-si caute alt colegiu,ca in al dansei va mai avea 5% din voturi,ca pentruyacest colegiu a facut mai mult decat un mare zero.Rusinica,rusinica,rusinica doamna deputat.