Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

Scandal monstru la discoteca din Sărățeni, în noaptea de sîmbătă spre duminică, 23/24 august 2014. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 30 de ani, din Munteni Buzău, l-au lovit pe administratorul localului și pe un  apropiat al acestuia, în urma unor discuții contradictorii. La fața locului au intervenit și polițiștii, care au reușit să aplaneze conflictul folosind armele din dotare. O anchetă a fost deschisă în acest caz, în urma căreia se vor stabili toate împrejurările incidentului.

Răzmeriță cu bîte și cuțite Potrivit primelor informații, scandalul de la discoteca din Sărățeni a izbucnit spontan. După ce și-au pierdut mințile din cauza alcoolului, cei trei tineri din Munteni Buzău au început să adreseze injurii în incinta localului. Administratorul discotecii, împreună cu paznicii, au încercat să-i potolească, însă eforturile acestora au fost zadarnice. Schimbul de replici s-a transformat rapid în scandal, din care nu au lipsit pumnii și picioarele. La fața locului au intervenit și polițiștii, care patrulau în zonă. Inițial, oamenii legii au reușit să-i îndepărteze pe scandalagii, însă puțin mai tîrziu aceștia s-au întors în incinta discotecii și au continuat răzmerița. De data aceasta, scandalagii au venit înarmați cu cuțite și șipci de gard. Au continuat să-l amenințe pe administrator, iar acesta a solicitat din nou intervenția oamenilor legii. Furioși, tinerii și-au vărstat nervii pe polițiști. Pentru a aplana conflictul, oamenii legii au făcut uz de armele din dotare. Au tras 4 focuri de armă, două în plan vertical și alte două în zona picioarelor unuia dintre scandalagii. Este vorba despre tînărul Ș.I., de 30 de ani. Acesta s-a prezentat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar în prezent se află internat pe Secția Chirurgie a unității medicale. În cauză a fost întocmit un dosar penal în care au fost reținute 5 infracțiuni, precum «ultraj», «tulburarea ordinii și liniștii publice», «distrugere», «port fără drept de obiecte periculoase» și «loviri sau alte violențe».

24 August 2014, 07:05 (22344 vizualizări - 58 comentarii)

Citiți și:
Bucu: Adolescent de 16 ani, la un pas de moarte
Ialomița: Scandal la discoteca din Stejaru, «stins» de mascați

Comentariile cititorilor:


virgil Urziceni :
(6 Septembrie 2014, 14:11)
Rușine țăranilor veniți sa va bateți la discoteca beți si o luoati peste bot ca nu va controlați cat despre securitate rușine omulețului mic si cu burta care se crede badigard.eu stiu ca badigarzi nu fug pe scări si își lăsa colegi in fata la cuțit vin frecventez de 2 ani discoteca ,nu mereu dar nu am mai întâlnit așa ceva înainte era liniște si pace pt ca la usa te întâmpina doi băieți prezentabili si cu statura impunătoare(băieți de la București care acum sunt la malu).sa stricat tot la Sarateni vin toți țărănoii
salam oficial:
(6 Septembrie 2014, 07:51)
Tarani obositi in loc sa se distreze se bate ca,cainii rusineeee- la sarateni nu merita sa aibe tarani discoteca oricum vne in picioare cu gumari de la vaci''''''
andreea :
(5 Septembrie 2014, 11:30)
Poate va inpusca pe voi in cap ca si asa nu aveti nimic in cap de tot vorbiti numai aiureli si daca sinteti smecheri dati numele adevarat  sinteti ca babele alea pe sant 
Alin:
(4 Septembrie 2014, 15:37)
Cred ca  ar trebui sa-i cunosti intai pe frati "Bucataru "si apoi sa vb.despre ei si despre Comuna Munteni Buzau,Cum iti permiti sa le spui tu celor din comuna "RETARDATI"? Eu personal cred ca tu esti retardat.Si inca ceva, nu te mai semna cu pseudonimul Ion Creanga, nu te poti compara tu cu acest mare povestitor.
andreea:
(3 Septembrie 2014, 15:42)
ochi vigilent de ce nu iti dai numele pe cine a violat bucatarii violatear dracii de git  si despre ce organe este vorba habar nu ai ce vorbesti pe mine nu ma intereseaza ce au facut ei la discoteca dar intereseazate inainte sa zici ca a violat pe cineva dar destia ca tine sint satula esti ca babele alea dupa sant
ion creanga:
(1 Septembrie 2014, 22:09)
ce pretentii sa ai de la munteni buzau.i comuna de retardati care nu a stiut decat sa se bata pe la discoteci.eu il impuscam in cap.
Un ochi vigilent:
(31 August 2014, 14:33)
Saracele victime din Munteni Buzau, au luat-o degeaba. Ei niciodata nu au jignit pe nimeni. Ce aveti fratilor? Va doresc simpatizantilor,  sa fiti vecinii lor ca sa va salute cum fac de obicei. Doar fratii Iosca zis ''Bucatarii'', nu au la activ decat cateva violuri, lovituri cauzatoare de moarte, vatamari corporale cu pierderi de organe, cateva sute de furturi, niste mizilicuri zic eu. Cred ca in acea seara, politia i-a adus la discoteca si i-a pus sa faca scandal. Ar trebui sa se faca un Teledon sa le platim avocatii, ca lumea deja isi face griji, cine oare, o sa le mai fure lor porumbul din camp? Sa se mareasca pedepsele pentru recidivisti ar trebui.
disco slobozia:
(29 August 2014, 08:57)
Daca acesti 3 smecheri din munteni buzau au scos cutitele si a agresat patronul,si a deranjat pe toti cei din discoteca merita impuscat in cap casa scape lumea de lepre de astea de aia se duce tara asta la vale .
Pentru cichi chan:
(29 August 2014, 06:39)
Dati numele daca esti asa sigur nu mai fi anonim !!!
emil:
(28 August 2014, 10:05)
totul a inceput de la dan care  george fana si rusu doar sau aparat
cichi chan:
(28 August 2014, 07:14)
Huliganii la puscarieeeee
doru:
(28 August 2014, 06:52)
Hahhaha foarte comic : Imi pare rau ca l-am impuscat , nu el era ce vizat . Foarte adevarat a menitionat marius mai sus sunt niste jigodii care nu ar trebui sa profeseze nici macar ca ciobani. Sper din tot sufletul sa se i-a atitudine si sa se faca dreptate , sa nu mai existe politai care sa fabrice dosare si sa plece cu porbaju plin
alex :
(28 August 2014, 06:42)
imi pare rau ca nu pot sa atasez poza in care politaii stateau cu sticla de vin in discoteca impreuna cu dan ...Dati-  va demisia!!Sunteti niste mizerabili niste gunoaie niste corupti si va mai intrebati de ce Romania este ""tara tuuror posibilitatilor"" .....din cauza la mizerii din astea
marius:
(28 August 2014, 04:20)
Politistii? Niste mizerii si niste agramati. Cred ca doar 30%din cei care sunt la posturile de la tara stiu sa scrie corect, caligrafic si sa formuleze o llangere sau o cerere. Sunt incompetenti. Rusineeeeeeeeeeeee. Nu su stat in viata lor de vb cu un superior sa vada care este coeficientul lui de inteligenta. Fara suparare dar politia se afla sub limita ......
alex mag:
(27 August 2014, 06:27)
am fost acolo am vazut tot ce sa intamplat totul a fost reciproc dar sa inceput de la dan si badigarzi intradevar sa zis ca daca aveau ceva personal cu ei nu ii mai lasau in discoteca ,dar daca nu ii mai primeau nici ""felu"" numai aveau cum sa il mai faca, fiind  mana in mana cu politia . Politia avea datoria sa aplaneze conflictu nu sa traga cu pistolu intr-o multime de oameni , astia care nu a-ti fost prezenti de ce nu va abtineti?Ce este scris in ziar nu este realitate au uitat sa specifice ca politaii nu erau in patrulare ci chiar in incinta discotecii cu administratorul la bar ( asa ceva nu este etic si nici permis). mai mult de atat politaii au coborat din discoteca cand totul se incheiase si cei trei vroiau sa plece, pentru nedreptatea care sa produs chiar sunt de acord sa dau declartie in instanta, sa  nu uitam ca exista poze care ii incrimineaza stand la masa si consumand sticle de vin cu administratorul discotecii purtand hainele statului, vi se pare normal?