Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

 Recoltă slabă pentru PSD Ialomița

Perioada transferurilor politice s-a încheiat

Recoltă slabă pentru PSD Ialomița

Vineri, 17 octombrie 2014, în cadrul unei conferințe de presă, PSD Ialomița a făcut publică lista primarilor, viceprimarilor și consilierilor locali care au profitat de «Ordonanța Dragnea» (Ordonanța 55) pentru a migra la PSD.

Primari numărați pe degetele unei mîini Lista prezentată de PSD Ialomița are peste 60 de poziții. Cei mai mulți dintre transferați sînt însă consilieri locali. Lista primarilor este extrem de scurtă. Pe ea se regăsesc 3 primari PD-L, respectiv cei de la Armășești, Bărcănești și Ciocîrlia și un primar PNL, respectiv cel de la Gura Ialomiței. De asemenea, o situație interesantă poate fi constatată în Consiliul Local Slobozia, acolo unde PSD a încercat securizarea administrației locale prin transferarea consilierilor Marin Ion (PP-DD), Sorin Brînză (UNPR) și Chiru Ion (PNL), dar și a viceprimarului Gabriel Mușat (PP-DD). Chiar și în aceste condiții, pentru a obține «vot pozitiv» pentru toate proiectele de hotărîre, Consiliul Local Slobozia are nevoie de încă 2 consilieri. «Țin să precizez că toți cei care au optat pentru trecerea la PSD nu au fost influențați în niciun fel. Este decizia lor și au făcut ce au crezut că este mai bine pentru comunitate!» a declarat, printre altele, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă.

17 Octombrie 2014, 12:20 (13089 vizualizări - 20 comentarii)

Comentariile cititorilor:


dda:
(21 Octombrie 2014, 10:00)
ii tremura scaunu lui Ciuperca?..sa mori tu ca nu i-ai influentat!...
coco:
(20 Octombrie 2014, 18:19)
daca ciuperca l-a luat pe negraru la psd si umbla cu el pe strazi asta spune tot_RUSINE COMUNISTILOR!
Vai de noi:
(20 Octombrie 2014, 15:14)
Cei cinci cavaleri ai apocalipsei...zboara cocorii...nemuritorul...atunci i-am condamnat pe toti la moarte.
Mileu:
(20 Octombrie 2014, 15:06)
Ciupi ce e mai alb asa ca-n rest....
Silvius:
(19 Octombrie 2014, 11:12)
Icoana vie ce mai. Bun de imortalizat pentru posteritate, agatat pe peretele regulamentar si daruit babelor pentru pomenire vesnica. Parca si porcii erau mai dolofani, gainile mai vrednice si mosii mai in putere pe timpul holerei rosii.
Bibilica:
(19 Octombrie 2014, 10:57)
Tov. Ciuperca isi merita cu virf si indesat porecla Pumn de fier. Daca alesii locali umbla ca niste gaini bezmetice si decapitate pe deasupra e si normal ca domnia sa sa incerce sa struneasca aceste creaturi inaripate. Cite o mica jumuleala din cind in cind nu le strica. Nu tot ce cotcodaceste face oua.
Stan:
(18 Octombrie 2014, 13:13)
Niste sobolani de mica anvergura si consilierii astia locali. Cum face, cum drege Ciupercuta si se reped astia sa-i pupe moastele umblatoare.
Fane:
(18 Octombrie 2014, 12:51)
Ne indreptam cu pasi repezi spre partidul unic. Prea multa bataie de cap pluripartitismul si nici regele nu mai e cea fost.
Kuki:
(18 Octombrie 2014, 12:15)
Nazisti mah, nazisti. Micul Hitler e pe cale sa fie ales si pe urma Alah cu mila.
Martin Luther:
(18 Octombrie 2014, 12:11)
PSD= KKK .Tehnica linsajului s-a mai rafinat adica nu e pedepsit doar primarul care rezista presiunilor ci tot satul.
Nelu Ploesteanu:
(18 Octombrie 2014, 12:01)
Dintre personalitatile prezente la prezidiu cel putin 40 % au avut stramosi care s-au spalat in Indus sau Gange. Si ne da noua lectii de teoria migratiei si efectele ei benefice transpartinice.
Bulisor:
(18 Octombrie 2014, 11:48)
Atitia capsomani si hahalere in toate partidele ca bine zicea bunica: a tunat si i-a adunat. Tot ce fac e sa schimbe barca din cind in cind ca li se pare ca dincolo e halatul mai sclipicios.
Georgian:
(18 Octombrie 2014, 08:32)
@eu :am intrebat secretata primariei si d-nul Lambru sau altcineva nu a depus nici o solocitare de transfer la altpartid .
luca:
(17 Octombrie 2014, 23:27)
slaba recolta Nea Ciupi, te-ai ales cu 4 rapandule de primari din 8 propusi. Asta denota faptul ca esti expirat! Lasa-i pe altii in locul tau, comunistule! Ai furat, ai distrus, ai nenorocit acest judet care se numeste IALOMITA!
,.../:
(17 Octombrie 2014, 20:58)
Musat se vrea in continuare viceprimar de Slobozia ? deci nu a fost influentat in nici un fel trebuie sa inteleaga ca dupa o vechime de 30 de zile in PSD trebuie se stea la coada pentru functie. Sa vedem daca vechii membri PSD vor accepta fripturisti ca el, ca doar nu crede ca vine de 2 zile in partid si gata toata lumea la piciorele lui daca nu eu cred ca Stoica sar putea sa aiba probleme