Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cristina ne invită sub umbrelă

Feisbuc administrativ

Cristina ne invită sub umbrelă

Pentru că au trecut ani buni de cînd Cristina Pocora nu și-a mai deranjat electoratul, ne-am gîndit că facem o faptă bună și să o mediatizăm din nou pe cea care a vrut să schimbe din temelii politica ialomițeană și... n-a reușit!

La început a fost imaginea
În opinia noastră, dacă Pocora n-ar fi existat, ea ar fi trebuit musai inventată. Nu vrem să justificăm această afirmație, pentru că altul e rostul rubricii de față. Vom spune doar că, nouă personal, ne amintește instantaneu de reclamele americane pentru obiecte de uz casnic din anii ’60. La fel și fotografia alăturată, postată la o dată pe care, spre rușinea noastră, nu o putem preciza, pe feisbucul administrativ al doamnei deputat. Știm, greșim fundamental! Ni s-a explicat că, grei de cap fiind, nu putem pricepe mesajul subtil al acestei imagini care face cît... 10 mii de cuvinte. Care va să zică, doamna Pocora nu verifică, de sub umbrelă, așa cum ne imaginam noi, dacă a început să plouă în studioul foto. Nu! Ea ne invită, exact ca în videoclipurile cu Iohannis, postate pînă la saturație pe pagina personală, să ne alăturăm domniei-sale sub umbrela PNL, singura care, susținută de mîna ei puternică, de politician uns cu toate alianțele politice, ne poate apăra de decizii greșite. Iar dacă nu ne credeți, verificați singuri feisbucul doamnei Pocora. Veți descoperi o femeie perfectă, un parlamentar exemplar, un politician extraordinar, un exemplu perfect, numai bun de urmat atît în viața publică, cît și în cea personală. Singura problemă e că toate aceste imagini superlative, exhibate de Cristina Pocora în fotografiile postate, ne inhibă. Vorba unui bunic din comuna ialomițeană unde doamna Pocora a avut cele mai multe voturi. «Taică, dacă cineva te înjură, stai lîngă el! Înseamnă că nu te minte. Dacă te mîngîie și-ți spune cît ești de bun și ce bine le faci pe toate, să știi că vrea ceva de la tine. Și că te minte!».

10 Noiembrie 2014, 09:15 (4608 vizualizări - 12 comentarii)

Citiți și:
Pocora vs Tinel pentru Consiliul Județean
Politică împotriva naturii cu deputatul Cristina Pocora
Pocora nu minte, e parlamentar cuminte: «Am reparat încă o nedreptate făcută românilor în guvernarea PD-L!»

Comentariile cititorilor:


daniel:
(11 Noiembrie 2014, 18:15)
cindva aveam mari sperante  ca politica in ialomita este OK , dar am vazut ca m-am inselat , va suciti ca un titirez , probabil dupa ciolan.  Cind ati spus adevarul ? atunci cind erati cu USL sau acm cu PDL? Pacat???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UDREA:
(11 Noiembrie 2014, 16:48)
FII CUMINTE FETIȚO! Văd că de sub umbrelă cerșești ceva cu mâna stângă. Vino la mine la PMP și facem un duo sportiv că tot ți-a plăcut în tinerețe gimnastica la bârnă . Eu cu parașuta  și tu cu umbrela pe bârnă cerșind voturi. Hai să începem cu primul spectacol la Hagieni, acolo unde te-au votat 3 bătrâni și 2 călugări. Semeni cu o nemțoaică cântând în ploaie pe lângă madam MERKEL.
Elena:
(11 Noiembrie 2014, 16:16)
Eu sper ca domnisoara Pocora sa nu abandoneze colegiul Fetesti Tandarei pentru ca este un bun exemplu de feminism adevarat, costumele stau bine pe dinsa si face de minune reclama la l'Oreal nr. 5.
mircea:
(11 Noiembrie 2014, 14:10)
no...acuma doamna asta pnl-ista e colega cu aia pe care-i porcaia acum un an si ceva pe la toate emisiunile....cu boc, cu blaga....cu videanu....cu falca si de ce nu, in curand cu basescu si udrea...asa ca....no comment !
Dudu:
(11 Noiembrie 2014, 13:20)
Din pacate sub umbrelele astea locurile au fost ocupate demult de cei cu abilitati naturale intr-ale hotiei, minciunii, lasitatii, prefacatoriei si alte calitati care ii fac compatibili cu inalte standarde de viata. Sarantocii sa exerseze in continuare la intins mina, e postura care vine la pachet cu certificatul de nastere.
Paul:
(11 Noiembrie 2014, 12:25)
Cu asemenea splendide specimene ca Pocora Cristina si Klaus Werner, ce mai conteaza ce le iese pe gura. Fondul genetic e asigurat.
Liviu:
(11 Noiembrie 2014, 12:06)
Oricit s-ar stradui sa plagieze nivelul de civilizatie european, rezultatele nu pot fi decit pe masura anvergurii sale politice ceva gen Burkina Faso sau Albania in cel mai bun caz. Eu zic sa incercam, n-avem nimic de pierdut.
JAN:
(11 Noiembrie 2014, 07:07)
VICTOR PONTA PRESEDINTE
Mana mana:
(10 Noiembrie 2014, 15:50)
Imi pare ca totusi nu e la fel de proasta ca alta frumoasa din ringul politic, mis Olguta Vasilescu care vorbeste gura fara ea in ultima vreme, ca nu vrea ea sa protesteze romanii inainte de alegeri ca nu e momentul potrivit. D-aia am facut noi revolutie, ca sa ni se astupe gura? Pe de alta parte ma gindesc si la Lavinia Sandru si parca i-as acorda ceva circumstante atenuante.
SORIN:
(10 Noiembrie 2014, 14:55)
Un fel de Elena Udrea, dar mai mică-n parașută.
Cristi:
(10 Noiembrie 2014, 13:56)
Uite-atit mai avea ca s-o bata pe Alina Gorghiu la capitolul frumusete. In rest nu stiu, nu ma pronunt ca ma uit la televizor pe MUTE, nu vreau sa mi se risipeasca iluziile c-as trai de fapt in Italia la ce sistem mafiot bine pus la punct avem.
Atena:
(10 Noiembrie 2014, 13:47)
V-ati scos, Machiavelli mici ce sinteti. Nu de alta da mi-era sa nu-mpartasiti soarta iubitului vostru coleg de breasla care trebuie sa se scarmene in buzunare dupa niscaiva mii de ieuroi c-a minjit imaginea apropiata de perfectiune a acestei Venus galatene care desi s-a ivit din valurile lamentabile ale politicii  si-a pastrat alura vesela, tinereasca, optimista, increzatoare in fortele proprii si in electoratul care spera ea sa fie mai putin dobitoc decit e de obicei.