Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Trei persoane au murit pe loc într-un accident rutier!

Tragedie la Urziceni

Trei persoane au murit pe loc într-un accident rutier!

UPDATE: Încă o fetiță, de 6 ani, a decedat la spital...

Tragedie pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și Buzău. Trei persoane au murit, iar alte patru au fost rănite, după ce două mașini au fost implicate într-un accident rutier. Printre victime s-au numărat și doi copii, unul dintre ei murind pe loc. Zona unde s-a produs evenimentul a fost împînzită de paramedici SMURD, medici ai Serviciului Județean de Ambulanță, dar și polițiști.
Inițial, autoritățile au confirmat faptul că în accident și-au pierdut viața patru persoane, trei adulți și un copil. Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au remis publicității un comunicat de presă în care au precizat faptul că în tragedia de la Urziceni au murit trei persoane, doi adulți și un copil. Alte patru persoane, trei adulți și un alt copil, au fost transportate la Spitalul Municipal  Urziceni. Victimele se aflau în două mașini care s-au ciocnit violent pe șoseaua dintre Urziceni și Buzău. «Două autoturisme în care se aflau opt persoane au fost implicate într-un accident rutier în această seară (n. red.: duminică, 21 decembrie 2014), în jurul orei 20,50, pe E85, între Urziceni și Buzău. La fața locului s-au deplasat un echipaj de descarcerare și un echipaj de prim ajutor calificat SMURD de la Secția Urziceni. În momentul sosirii acestora, un copil și doi adulți erau decedați. Alte patru persoane, un copil și trei adulți, au fost preluate în cel mai scurt timp de echipajul SMURD și de autospecialele Serviciului de Ambulanță Județean și transportate la spital. O altă persoană, un tînăr de 20 de ani, nu a avut nevoie de îngrijiri medicale, refuzînd transportul la spital», se arată în comunicatul de presă al ISU Ialomița.

UPDATE Încă un deces fost confirmat de polițiști în urma accidentului petrecut în noaptea de duminică, 21 decembrie 2014, între Urziceni și Buzău. Este vorba despre o fetiță de 6 ani, care a murit la spital. În ceea ce privește cauzele, oamenii legii apreciază că tragedia s-ar fi produs din cauza unui șofer, de 43 de ani, care circula în direcția Buzău-București și a intrat pe contrasens, lovindu-se de cealaltă mașină care venea din sens opus.

21 Decembrie 2014, 22:25 (20105 vizualizări - 25 comentarii)

Citiți și:
Ciulnița: Nu avea permis, a băut și s-a suit la volanul mașinii tatălui său
Urziceni: Microbuz școlar, implicat într-un accident rutier
Doi morți și cinci răniți, în urma unui accident rutier

Comentariile cititorilor:


Var bun cu baiatu si fetita :
(6 Martie 2015, 14:53)
Eduard pentru ce vrei numele victimelor ?
Francqis :
(6 Martie 2015, 14:42)
Atat stiti sa lasati comentari aiurea Fara sa stiti adevarul presa minte sa faca publicitate... Unu spune avea costumul lu super man.. Alegesar si de voi ce sa ales de el daca injurati si lasati comentari fara sens!
corina:
(25 Decembrie 2014, 17:20)
dumenzeu sa ii ierte si sa le dea putere parintilor sa treaca peste aceasta tragedie.....este vorba despre familia savatin cristian si crinasi branaru alice(fetita)si silviu(baietelul) un Craciun negru dumnezeu sa ii odihneasca 
Niki:
(23 Decembrie 2014, 18:17)
Știe cineva care e șefu ISU Ialomița?! Așa, de curiozitate! Se zice că e vai de competența lui, un nae....! Până nu intervine vreo catastrofă, nu-l întrebă nimeni nimic!
ghepardu:
(23 Decembrie 2014, 13:52)
Bah, care ti-ai pierdut drona?
Gigi:
(23 Decembrie 2014, 13:49)
Propun guvernului sa initieze programul "Primul tanc". Cel putin din punctul de vedere al andurantei o sa stam si noi mai linistiti.
Rafael:
(23 Decembrie 2014, 13:37)
Nu mi s-a niciodata prost ala care a zis "Festina lente". D-aia testoasele traiesc asa mult.
Levi:
(23 Decembrie 2014, 13:20)
Un asemenea accident inseamna ca s-a imbogatit statistica. Asa fac unii bani pe spinarea altora.
Hari:
(23 Decembrie 2014, 12:58)
Si cind le-am spus sa introduca parapantele ca mijloc de locomotie usoara mi-au sugerat sa plimb smurdu.
Ochiul din umbra:
(23 Decembrie 2014, 12:54)
Pacat ca nu stiu prea multe soacre sa conduca. O masina plina cu soacre nu e niciodata de regretat. Plus ca ai pe cine sa dai vina cu inima usoara atunci cind se intimpla.
coldea:
(23 Decembrie 2014, 12:38)
Ca sa fii si mai relaxat, atunci cind te urci intr-o masina nu uita sa-ti iei si toata familia cu tine ca sa ai entertaimentul asigurat cind ajungi pe lumea aialalta.
Tina:
(23 Decembrie 2014, 12:35)
Daca te urci intr-un autovehicul si mai ales noaptea, nu poti sa spui ca n-o cauti cu luminarea. Ce te mai poate relaxa e sa-ti lasi lucrurile in ordine, asigurarea de viata semnata si acatistele gata pregatite.
Max:
(23 Decembrie 2014, 12:23)
Le-a intrat intunericul in ochi.
Liu:
(23 Decembrie 2014, 12:21)
Daca scapi dintr-un asemenea accident e preferabil sa nu te mai urci niciodata intr-un vehicul care circula cu mai mult de zece km pe ora. Ricsele sint recomandate.
Unbreakable:
(23 Decembrie 2014, 12:08)
Baiatul care n-a avut nevoie de ingrijiri medicale presupun c-avea costumul de Superman imbracat pe dedesupt.