Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Președintele Ciupercă, refuzat a doua oară

Curtea de Apel București a respins contestația privind prelungirea mandatului de arestare preventivă

Președintele Ciupercă, refuzat a doua oară

Este oficial și definitiv! Președintele Silvian Ciupercă rămîne încă o lună în Arestul Central al Poliției Capitalei. Curtea de Apel București a respins luni, 16 martie 2015, cea de-a doua contestație pe care acesta a făcut-o privind prelungirea mandatului de arestare preventivă. În aceeași situație se află și Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița.

Încă o lună după gratii
În urmă cu o săptămînă, Tribunalul București a decis prelungirea mandatelor de arestare preventivă solicitate de DNA în cazul Ciupercă-Vîlcan. Așa cum era de așteptat, avocații celor doi au contestat și de această dată decizia instanței. Procesul s-a judecat luni, 16 martie 2015, la Curtea de Apel București, instanță care a respins contestațiile motivînd că sînt nefondate. În urma acestei decizii, Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan rămîn în continuare după gratii încă 30 de zile.

16 Martie 2015, 16:15 (7510 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Președintele Moraru semnează contractele ex-președintelui Ciupercă
Fața nevăzută a președintelui Moraru în afacerea «Green Harvest»
Comisie de analiză pentru recuperarea prejudiciului din afacerea «Green Harvest»
Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!
Încă 30 de zile de arest pentru președintele Silvian Ciupercă

Comentariile cititorilor:


Sireteanu:
(28 Martie 2015, 22:55)
În BECIUL DOMNESC să se dezalcoolizeze și unii de la Muzeul Județean! Eu tot sper că MJI va fi luat curând la întrebări. Pe Vlad F. cine l-a zidit in scaun directorial? S-a clătinat puțin, dar l-au uitat apoi.
Emilia:
(28 Martie 2015, 17:14)
BECIUL DOMNESC: (17 Martie 2015, 14:23) Asteptam si alti clienti precum Cazacu , Tinel , Babageanu ,Turiga Valentin de la PSD Dridu
duru:
(18 Martie 2015, 03:39)
Îsi plătesc politele intre ei pentru putere. Ăia mai mizerabili îi bagă la zdup pe ăia care au semnat pentru aranjamentele de care au beneficia t si Sunt disperati să scape. Si se mandresc că pu ei nu i prinde nimeni fiindca au vorbit"bine". Hai să ne uităm la penalii de la spital care au tăiat bani luati de la amarati, si au facut vile, au amante,sunt presenti in viata publica. Si sunt persoane care le beau apa din gura. Mare belea prinsa de gatul romanilor cinstiti si care se simt ingrozitor ca le sunt semeni!
XXX:
(17 Martie 2015, 19:57)
SE PARE CA PE CINEVA DERANJEAZA COMENTARIILE MELE SI CHIAR E INDICNAT...SA STIE CA SUNT IALOMITEAN CORECT SI CINSTIT PLATESC TAXE SI IMPOZITE LA STAT SI  AM AVUT INCREDERE OARBA IN EI DAR CAND I- AM CUNOSCUT MAI BINE SI- AM VAZUT CA NE PROSTESC IN FATA MI-AM DAT SEAMA SI M-AM RETRAS DINTRE EI .....POT SA LE ZIC IN FATA CUM LE-AM MAI ZIS....PROMISIUNI DIN 4 IN 4 ANI SI IN REST VORBE GOALE ...IN PREAJMA ALEGERILOR CE SOLICITAT ERAM  TOTI CALARE CE VORBE DULCI DE TE UNGEAU LA SUFLET SI DUPA ALEGERI NICI NU TE MAI CUNOSTEAU....NICIUNUL.... SI DUPA 4 ANI IAR STITI N-AM PUTUT DAR DACA IESIM ACUM FACEM {LA OALA} SI IAR MINCIUNI...IAR CARAVANA CU TEXTE INREGISTRATE PE BANDA RULANDA CUM RAMANEA INTIPARIT MESAJUL DE BINE CATRE NOI PROSTII GLASUL DULCE SI SUAV AL D-LUI PRESEDINTE CIUPERCA SAU AL LUI MARIAN NEACSU PARCA II AUD SI ACUM......DAR DIN PACATE SE PARE CA N-O SA-I MAI AUZIM GLASUL DUIOS AL D-LUI PRESEDINTE CIUPERCA.....CEL PUTIN SA FITI MULTUMIT D-LE PRESEDINTA CA ATI LASAT ORGANIZATIA PE MAINI BUNE SI-ASA SI-O DOREA ENORM 
Bruce Lee:
(17 Martie 2015, 17:54)
Vreau si eu langa sefu ' ! La mine cand veniti...?
micky:
(17 Martie 2015, 16:55)
Asteptam vesti si despre acei directorasi care il pupau in dos pe Stapanul Ciuperca.Cei de la ITM, Finante sau au facut bube la gura? 
unualtu !!!:
(17 Martie 2015, 14:26)
Daaa....Mai sunt lucruri de spus daca tot a inceput!!! Sa spuna!!!
BECIUL DOMNESC:
(17 Martie 2015, 14:23)
Asteptam si alti clienti precum Cazacu , Tinel , Babageanu 
SORIN:
(17 Martie 2015, 10:44)
Parcă zicea unu' că l-a văz't pe la Căzănești, ha, ha, ha!
NICU:
(17 Martie 2015, 10:23)
CEI DIN PRIMARIE CUM E BACANU ,STOICA ADI TRIFAN AU MORCOVU INFIPT TARE STAU CA PE GHIMPI DE CIND A PLECAT SEFU CIUPERCA BASCA MAI ASTEAPTA SI CONTROLU CURTI DE CONTURI SA REZOLVE CU ECHIPA DE FOTBAL PE CARE A DISTRUSO ADI TRIFAN SI STOICA CU BACANU E LOC SI PENTRU EI LINGA CIUPERCA  DOAMNE AJUTA
Capitalismul de cumetrie:
(17 Martie 2015, 08:51)
sau,ce se intampla cand ajungi sa crezi ca tu si tovarasii tai de partid sunteti deasupra legii..
Gulie:
(17 Martie 2015, 06:54)
Vor intra și alții. Sigur. Nu că ne-am dori, dar nu a lucrat cu un singur om. Primăria cu toți mafioții e in așteptare.
Alexa:
(16 Martie 2015, 21:09)
Lucrurile sunt se pare tranșate. Dovezile procurorilor sunt solide și omul acesta va fii din păcate în scurtă vreme istorie. Probabil vom mai auzi de persoana dumnealui când acest dosar penal se va extinde sau vor fii disjunse alte fapte penale și alți viitori inculpați vor fii aduși la DNA și poate chiar vor exista alte rețineri și arestări preventive.
Mary:
(16 Martie 2015, 19:01)
    Manastire intr-un picior, ghici ciuperca ce-i? Raspuns corect: Arestul Central al Politiei Capitalei.
unu:
(16 Martie 2015, 17:00)
nasol...  tare nasol...