Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Tânăr de 24 de ani, ucis de o mașină

Accident mortal la Țăndărei

Tînăr de 24 de ani, ucis de o mașină

Tragedie la Țăndărei în după amiaza zilei de sîmbătă, 25 aprilie 2015. Tînărul George Constantin, de 24 de ani, a murit după ce a fost lovit de o mașină, condusă de un cetățean de etnie romă din oraș. Poliția a deschis o anchetă, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru «ucidere din culpă».

Cercetările sînt în curs Datele preliminarii ale polițiștilor arată că șoferul de etnie romă care l-a lovit cu mașina pe tînărul George Constantin a încercat să evite impactul cu auoturismul unui bărbat, de 54 de ani, care a ieșit fără să se asigure din parcarea unui restaurant din Țăndărei. În urma manevrei, el a pătruns pe contrasens, moment în care l-a lovit pe tînărul de 24 de ani, care se afla pe bicicletă. Coliziunea i-a fost fatală biciclistului, el pierzîndu-și viața la scurt timp după producerea accidentului. Conducătorii auto au fost testați alcoolscop, rezultatul fiind negativ. O anchetă a fost deschisă în acest caz, fiind întocmit un dosar penal pentru «ucidere din culpă». «La acest moment se fac verificări pentru a se stabili cu exactitate împrejurările care au condus la producerea evenimentului rutier» a declarat Andreea Loghin, purtătorul de cuvînt al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

26 Aprilie 2015, 11:20 (32927 vizualizări - 109 comentarii)

Citiți și:
Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Comentariile cititorilor:


merza anton:
(8 Iulie 2015, 07:24)
Savule unde ai plecat? Savuleee !
lilica:
(5 Mai 2015, 23:35)
d zeu sa l ierte...si sa l razbune la un moment dat dar ...oameni buni nu mai comentati pe sant...de politisti...mai ales dak nu stiti nimic...nu lucrati in domeniu...vedeti va de tr voastra k nu politia evinovata...cn sunteti voi oameni buni sa judecati pe fiecare ...politist in parte...sunt oameni si ei...d zeu le pune la punct pe toate ...asa k nu tre sa judecam dak nu vrem sa fim judecati si noi ...la randul nostru.
oamenicasobolani.wordpress.com:
(4 Mai 2015, 22:54)
Câtă dovadă de RESPECT pentru acest TÂNĂR! * ... De parcă pe stradă nu se poate bârfi! Și pe cont ce aveți că ne interesează pe toți!
olteanu:
(4 Mai 2015, 16:58)
Pe data de 1 mai un polițist de la Tandarei ( cu vechime de 2 ani ) dezgustat si.a prezentat DEMISIA! A FUGIT DIN ACEST SISTEM !
sandu & nik:
(3 Mai 2015, 07:33)
Taxi taxi du.ma unde vrei !
lilica:
(2 Mai 2015, 20:29)
lasati o pe dna F. in pace ...ea n are nici o legatura cu cacaturile pe care le scrieti voi...ea are o viata linistita n o intimidati cu una cu doua...app.curul ala mare si bun ...sa il sarutati cu foc...aviz amatorilor...eeeeeeeeeeeee
Din Tandarei:
(1 Mai 2015, 16:08)
Scriu cam mult....dar e mult de scris :)). Cunosc romanii care au condus beti, au facut accident la noi in oras si au scapat. Daca gresesc cu ceva..spuneti. Ca vorbim de un tigan ori ca de vreun roman "smecher" care fura pe afara si cand vine in oras are impresii in cap de zici ca e primar...e vreo diferenta? Noi toti facem orasu sa fie asa. Ce ne mai place sa fim "smecheri" :))))) Daca Politia aplica legea totul ar fi OK. Stiti cum e la noi in oras "Prostu pana nu e fudul, nu e prost destul" :))) Cu asta am acoperit o mare parte din voi:))) ..romani si tigani. Hai sa fim sanatosi!!!
Din Tandarei:
(1 Mai 2015, 15:42)
In primul rand...Dumnezeu sa il ierte si condoleante familiei. Apoi....de vorbit aiurea se poate vorbii 1 an de aici inainte. Cred ca stiti cu toti ca pentru asemenea accidente, rar se face inchisoare sau deloc. Soferii scapa cu dosar penal-ucidere din culpa. Intr-o tara normala si civilizata asa ceva nu se tolereaza si se pedepseste conform legii. In tara noastra totul este posibil si daca nu e posibil...cumperi "posibilul" cu bani. Asa ca vinovati pentru moartea acestui tanar este soferul si politia. Acea politie care trebuie sa aibe grija de noi, acea politie care trebuie sa fie corecta, impartiala si sa aplice legea egal. Ceea ce nu se intampla in tara noastra,...ce sa mai zic de Tandarei. Nu va mai insultati, romani..tigani..cand va gasiti in oras va pupati si furati impreuna:))).
Roby:
(1 Mai 2015, 11:32)
S-a incins tărâța între comandanți dom le...se pare că cineva a pierdut ciolanu și nu-i place..
Stefy:
(1 Mai 2015, 07:40)
  Cu siguranta de acolo din CER,Georgica zambeste: tiganii au invatat sa scrie(incearca,asta nu inseamna ca o fac corect),iar politia isi desconspira scheletele ascunse in dulap!!!
mircea:
(30 Aprilie 2015, 20:00)
@oprea, cred ca te-a cam bagat gica in corzi, daca ma uit in urma, incepi cu ”Gica, de cand am eu casa la Slobozia, ca eu nu stiu....”, apoi ceri dovezi, dupa care spui ca este o bucatarie fara fundatie....ceva este putrd in Danemarca dom sef....cred ca gica stie ceva de niste scheleti pe care ii ai prin fiset si incepe sa iti cam tremure sufletul...naspa...eu am o vorba, cand te bagi in troaca te mnanca porcii...
Gica:
(30 Aprilie 2015, 19:37)
Domn șef, m-ați convins. Sunteți curat ca lacrima. Asta sa i-o spune-ți mutului... O sa vina vremea cand o sa va spun lucrurile astea in fata... si sper cat mai curând.
oprea:
(30 Aprilie 2015, 18:55)
Gica daca ai fii barbat adevarat te-ai duce sa faci o reclamatie bazata pe dovezi concludente si palpabile si s-ar vedea daca aidreptate. Dar e mai bine sa te dai ascuns si sa acuzi aiurea doar pentru ca ai tu o problema cu comandantul de la Tandarei. Dar asa este cand iti e frica de comandant ca nu ascunde si nu va pazeste spatele. Hai sa dam cu noroi sa ne simtim bine. Cu asta nu se mai poate,ne pune sa muncim....
oprea:
(30 Aprilie 2015, 18:36)
Gica esti prost...pivnita e din 2008, bucataria nici macar nu e terminata. Aia e casa fara fundatie? Cand spui casa lumea se gandeste la vile,casa locuibila,gata de mutat in ea. Si muncitorii sunt platititi din bani munciti,ia-le declaratii.... dupa 25 de ani de munca nu am palate ca altii,ma chinui sa torn o fundatie. Nu mai arunca cu acuze aiurea.,politia nu fura sau ia spaga ca asa e in mintea ta.
mircea:
(30 Aprilie 2015, 18:17)
@ciprian, citindu-ti cu greu comntariul sau potarea, cum vrei sa-i spui tu, deduc ca esti de etnie rroma, ok, sa nu ma intelegi gresit, n-am nimic cu rromi, la fel ca si de cealalta parte, sunt oamen buni si magraoni, daaar, acolo, in tandarei, cantitatea de magraoni este imensa, si asta cu sprijinul autoritatilor, din cate inteleg, dom sef oprea face parte din categoria autoritatilor si este cineva pe aici care il tot acuza, cred ca ar trebui sa arunce si dna-ul un ochi...