Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Lilieci: Un mort și cinci răniți, într-un accident rutier

Grav accident de circulație în zona localității Lilieci, în dimineața zilei de 13 mai 2015. O persoană a murit și alte cinci au fost rănite în urma nefericitului eveniment. Supraviețuitorii au fost transportați la spitale din București și Ialomița. Pentru acordarea primului ajutor a fost nevoie și de intervenția unui elicopter SMURD. Datele preliminarii arată că accidentul s-a produs din cauza unui șofer care circula din direcția București-Urziceni. Acesta s-ar fi angajat într-o  depășire neregulamentară, a pătruns pe contrasens și a lovit o autoutilitară, în urma impactului ambele mașini fiind proiectate în alte două vehicule. În urma accidentului, o persoană a murit, iar alte cinci au fost rănite. La fața locului au intervenit echipaje ale SMURD Ialomița și Ilfov, medici ai Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, dar și un elicopter SMURD. Doi dintre răniți sunt în curs de investigare la Spitalul Municipal Urziceni, iar alte două victime au fost transferate la un spital din Capitală.

13 Mai 2015, 12:10 (6439 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Bogdan:
(18 Septembrie 2015, 23:36)
Dumnezeu sa-l ierte pe bunul nostru Stelus , 27 ani a lasat in urma o nevasta si un baietel de 3 anisori . In urma unui accident produs de un politist viteza mult prea mare de 180km la omorat pe loc pe un bun prieten . De politist nu se stie nimic de el pur si simplu au venit o multime de politisti jandarmi si SRI oare dece ????? Dece nu face lumina in accest caz politia Romana!!!!! ce se astepta ????
Soferie:
(13 Mai 2015, 22:14)
Am trecut prin zona.Se circula ca la nebuni! Cu un sumar raport al evenimentelor din zona...e camp de lupta.Se moare ca la Posada. Ambuscade curate soselele-sprijinite cu eforturi lejere de soferi tampiti! Unde naiba se vireaza banii proveniti din taxa drum...?? Sosele denivelate,ce te arunca de pe un sens pe celalalt...inguste...prost marcate.Mori nevinovat...